Споделена история от Наркотици и алкохол

Oбъркана съм
Аз съм бременна и живея с бивш наркоман, който е целият в нерви. Караме се всеки ден, крещи ми и ме плаши, а аз и бебето след това не можем да се успокоим!! Ако го нямаше бебето, не знам какво да съм направила! Искам да говоря с някого, но всички ще кажат-ти си го избра! И ще са прави!!

Коментари

1.   И аз живея с бивш наркоман, но не ми крещи и не ме плаши.
Нормално е да е в нерви 3-4 месеца след като е спрял, ако е по-дълго може би просто характерът му е такъв.

2.   Извинявай, че ще го кажа, но бивш наркоман няма! Това са хора, които са си съсипали живота и живота на хората около тях. Познавам наркоман, който има две деца, жена, но въпреки това не стана стока. По характер е лигав; майка му се чуди по какъв начин да му угоди, защото я е страх да не стане като преди. Самият той прилича на развалина, а е на 32. Обича си децата, но не е годен родител. В тях редовно са скандали и караници. Наркоманите са хора, които сами са направили избора за своя живот. Не ги отхвърлям или нещо подобно - просто с въпросния човек имах контакт, когато беше най-зле и видях, че наркоманията е нещо страшно. Според мен това са обречени хора. Може да не съм права, и дано да не съм! Пожелавам ти при теб нещата да се развият по друг начин.

3.   Определяш мъжа до себе си като бивш наркоман, ОК -Себе си като каква определяш?

4.   Нелепото в нашия свят е, че децата нямат вина какви са им родителите и децата не могат да избират родителите си!
Дано детенцето да е живо и здраво и дано да бъдете добри родители(за последното се съмнявам)

Успехи

5.   Мило момиче, ако е така както го описваш, то този мъж не е годен към момента за родител. В такъв момент жената има най-силна нужда от подкрепа, а ти какво получаваш? Казвам го, защото аз самата съм бременна и дори до седмица ще родя и знам колко въпросителни има една майка и колко е важно да чувства подкрепа и обич. Много е важно за едно детенце да расте в спокойна обстановка, без напрежение и крясъци. Ако бащата е изнервен сега, когато още бебчето го няма, какво остава за после, когато се появи и започнат грижите? Моят съвет е да се махнеш от него. Това е за доброто на детето ти. Ако имаш къде да отидеш и кой да ти помогне, махни се. Сега то е най-важно.
Успех ти желая от сърце, каквото и решение да вземеш.

6.   Ае тя му е първата е, няма нужда от такива съвети, седи до бъдещия( да де настоящ ) съпруг и си натискай парцала.

7.   Бе наркоманите и пияниците ви виновни на вас.. а вие сте страшна стока понеже нали? Караници и скандали има почти във всяко семейство.. просто ако някой казва, че в неговото семейство няма то ще значи че родителите им са или в чужбина или редовно си изневеряват :) нито алкохола, нито цигарите, нито наркотиците ви са виновни.. проблемите и решенията се крият в самите вас.. в главите ви!

8.   Как така ако го нямаше бебето? Да не би да казваш, че е по - добре за него да си останете на тези крясъци? Ако вече става нетърпимо от твоя страна и стоиш, слушаш, обичаш го все пак, поне помисли за новия живот, които може да бъде съсипан за няколко години. Психиката на това дете ще бъде увредена и няма връщане назад... Твое е решението, но не, нямаш всичкото време на света!
Е.