Споделена история от Наркотици и алкохол

Алкохолче
Така на 20 съм момиче.
Според вас нормално ли е всеки ден да имам нужда да си пийна малко нещо с градусче?
Нема значение какво е, важното е да ми се получи блясъка в очите, това ме кара да се чувствам невероятно и за мен алкохола е универсално решение за всеки проблем!
Тъжното ти е-пиеш! Весело ти е -пиеш!
Скучно ти е-па си поркаш!
Искам мнение, това алкохолизъм ли е или просто навик?
Между другото най-много си поркам домашнярка :)

Коментари

1.   Да, това е т.н. скрит алкохолизъм. С течение на времето ще почнеш да консумираш все повече от „алкохолчето“. Това е легална дрога, но чиста отрова за тялото.
Особено грозно е при момиче. Особено вредно е за жена, която тепърва ще ражда и носи деца.

Баща ми е като теб, пълна разруха е на 55. Винаги омаловажава проблема си, но за околните е ужасно да го гледат така.

Наздраве!

2.   Поркай си и си носи новите дрехи щото утре не се энае a:D нищо ти няма само внимавай с беэраэборния секс a:D

3.   Алкохолизъм си е ти самия казваш че имаш нужда да пиеш и ако мислиш, че алкохола е универсално решение за всеки проблем значи още не осъзнаваш в какъв ад ще се навреш, дори си се наврял вече. Повярвай ми заради алкохола ще изгубиш всичко и най-вече себе си.

Rebel

4.   Аз съм момиче на 17 и всеки ден си размазвах главата с пиене, сега малко се спрях, щото почнах да тренирам, бате, пий си като ти се пие, хич не му мисли хахах ;d

5.   За мен ти си бъдещ анонимен алкохолик!

Sis :D

6.   Лош пример ли ти е даден или какво? Алкохола е като си с компания и то в умерени количества. Както е казано по-горе ТОВА Е ЛЕГАЛЕН НАРКОТИК. По добре си пафкай спортувай, бъди с хора, или ако държиш да е нещо вредно (знам ли какво ти се върти е главата) - пуши цигари (трева.. ) - те поне не водят до такава деградация както наркотиците и алкохола..
Но глупаво е, много. А ако не си виждала алкохолици, ако не си живяла с такива, ако не познаваш - поразпитай хората, кажи им да ти покажат местния алкохолик (закоравял такъв) и това ще е твоето огледало след (няколко) години.

7.   Ем хаха и аз съм така :) И съм момиче на 21
Всеки ден си пия по малко или много или поне някой бира ;Д Не мога да ти кажа дали е нормално щото и аз съм така и се чудя за себе си ама карай ;) Не препивам всеки ден ами само до толкова колкото да ме е хванало малко и да ми е готино

8.   Аз съм Мъж, на 26 години, Аз също пия, единствено и само бира! Пия по 2 галона дневно! И Аз ли вече съм алкохолик?

9.   От авторката :
Не мисля, че това може да се нарече алкохолизъм!
Вече съм убедена в това и не съм някакъв парцал, обичам да си пийвам, но не се напивам и най-важното-пия си в моето жилище.. Да всяка вечер е, но е по най-много 100 грама и то с яко мезе ;)

10.   Алкохолизъм е. Овладей се навреме, защото ще има да патиш и ти, и близките ти.

11.   Авторката живее и говори като скрит алкохолик. Скоро ще станат 200 мл., половин бутилчица, бутилчица и т. н. Успех

П. П. За инфо - НЕалкохолиците пият само в компания и то рядко. У дома се крият само алкохолиците

12.   разбирам я 11-ката, ама аз си пия само биричка, при това сам, без компания вкъщи.

13.   Браво коте!

14.   АА (анонимен алкохолици), това съм аз. Започнах да пия редовно на 16 години сега съм на 26, не посягай към чашката, това ще те заведе в гроба. Ще съсипеш не само твоя живот!

15.   Колко малко разбираш под "малко"?
До 50 гр. е бих казал добре. До 100 гр. - става. От 200 гр. нагоре обаче нещата стават по-така.
От няколко месеца бях или по 200-250 гр. водка на вечер, или 2 л. бира. От няколко дни съм се спрял обаче, щото хич не е добре.
Оптималното е веднъж седмично, примерно, и то без оливане.

16.   Здравейте, откъде съдите, че количеството на алкохола, поемано от нея ще се увеличи в бъдеще?

Момичето споделя, че и е приятно да си пийва до 100 г алкохол, това НЕ Е алкохолизъм.

Аз съм на 34 години, почнах да пия на 18, оттогава почти всеки ден си пийвам за тонус. Никога не съм се напивала и винаги го правя в къщи.

Обикновено е чаша вино или малка чашка ракия със салатка, това си е като ритуал в къщи.

И майка ми, и баща ми също пийват по същия начин от години. Какъв алкохолизъм е това?

17.   Според мен никакъв алкохолизъм не е. Аз повече от 20 години пия с мярка - по рядко пропускам ден.

Но съм си наложила принципи в пиенето:

- никога не пия ако съм в лошо настроение ил ми е гадно за нещо, защото алкохола го скапва още повече
- твърд алкохол до 150 гр. веднъж или 2 пъти в месеца

Не се опитвам да си оправя насторението с алкохол, просто обичам да си пийвам. Идеално за мен ще е да направят течност със същия вкус като алкохола, обаче да е безалкохолна - тогава ще е рай :) ще мога да си пия на воля без да се напивам и без отрицателните ефекти за организма.

Но за съжаление засега само безалкохолна бира има, но пък аз не съм много по бирата :(