Споделена история от Наркотици и алкохол

Опасно ли е лепилото?
От скоро се научих да дишам лепило. Харесва ми, но не знам дали дава някакви странични ефекти и какви. Опасно ли е?

Коментари

1.   Това е най-вредното от всички наркотици. Увережда много мозъка и белите дробове. Канцерогенно е!

2.   Ако беше полезно щеше да го прави всеки по три пъти на ден вместо витамини! Сигурно родителите са ти добри и имаш всичко, което поискаш! Сигурно си толкова преситен, че вече се чудиш как да си скапеш живота! Лепилото е толкова опасно за дробовете, пък да не говорим че е канцерогенно! Казвали са ми че от наркотиците с лепило е най-гнусния вид друсане! Тъпо ми звучи да се друсаш от скука или да изглеждаш "пич" в очите на приятелите си! Има хиляди други начини да усетиш удоволствие от живота и наркотиците под каквато и да било форма не са от тях. Вземи си намери едно гадже! Тръпката да си влюбен си е достатъчен стимулант! Не тръгвай по лош път! Или искаш да си като просяците на главната улица- те дишат лепила и бронз. Не съм чула за някой преуспяващ дълголетник наркоман. Всеки избрал наркотиците свършва зле!!!

4.   Колко точно е опасно незнам но доколкото знам повечето наркомани са започнали от там за това те съветвам да отвикнеш от този навик

7.   Риторичен въпрос

8.   Защо ми спряхте мнението, нека да го прочете, като му спестявате истината му ковете ковчег, замислете се дали не съм прав:))
Успех със сайта ВИ

9.   И какво ти харесва? Това да дишаш лепило е най-гадното на света. Аз употребявам само марихуана и то много рядко. Не съм пушила от лятото. Разбира се имала съм периоди, в които съм пушила системно, но не мисля, че е нещо, за което си заслужава. Никога не съм пробвала нещо по-твърдо или различно от тревата. Виждала съм толкова отчайващи гледки, хора, дишащи лепило . Е, отвратително е ! Какво му харесваш не знам , но до никъде няма да стигнеш, по-добре не се излагай и не се занимавай с глупости!!!

10.   Може да ти е "малко" трудно да спреш, щом веднъж ти хареса. Говоря от опит. Аз все пак успях и след няколко години на лепило не се насочих към други дроги. Но никога не е изключено да си спомни човек колко му "е било хубаво"...дори след години въздържание. (Опитах се да звуча зловещо). Накратко - ставаш роб на лесното удоволствие. И после при най-малкия проблем бягаш при него.

11.   Ax, каленцето... Кой лъхал не си спомня с умиление за него. Обачето лошото в случая е, че е супер вредно. А така като те слушам май ти е страшна зарибявка и те разбирам добре. Аз се опитвам да спра с всички видове шитове, които съм взимала досега, но с него ми е най трудно да се разделя. Не съм го правила от много време, но въпреки тва често се сещам, зашото проклетото чувство е неописуемо.... Успех с отказването.

12.   Хах вредно е и то много може да се каже най-вредното защото от него няма чистене. Аз дишах около 5-6 месеца и сичко ми беше ОК но след това всеки ден със събуждането ми следваше повръщане, припадах, свалих 10 килограма и когато се опитвах да си поема дъх усещах още лепилото в мене.. отвратително е .. аз успях да спра но до ден днешен дробовете ми не са в ред (това ти го казва бивша наркоманка опитала от всичко в тая среда).

13.   Зависи за колко време ще се калиш и колко често ще го правиш

14.   Друсаи яко щом ти харесва изтрелваи се в космоса и без туи в космоса е бъдещето на планетата ти ще си откриватвеля след кофа лепило егати въпроса вредно ли е дишането на лепило то и ти си вреден щом си толкова неук

16.   Примерно отговор на това, което питаш, е: След известен период на редовна употреба, при това не много дълъг, грубо казано се получават дупки в дробовете ти. Ако смяташ, че за теб това не е опасно, лъхай си.

Но имай предвид, че ще продължават да се случват и други работи.

17.   Да, много е вредно и има пристрастяване. Това са лайна устави тая помия за чернилките само спри, защото не знаеш с кво са захващаш сериозно замисли се какво значат тея мании на тубичката кале хелми ли не знам какво дишаш ама е много мега мноо вредно ТОВА СА ШИБАНИ ИНХАЛАНТИ

18.   Аз винаги съм знаел, че лепилата са отровни! И никога не съм "таковал" лепила! И не искам да ги "таковам" , и за това си седя на компютъра и си играя шутъри! Много е хубаво! Хем обикаляш, хем стреляш с мишката! Тя е оръжието ми! А на оня, дето се трови ще му кажа: "Ей, магаре! Тутакси сядай на компата и даунлоудвай един шутър! И докато не го изиграеш целия, не ставай от стола! За умирачката има време! Нека нейният край да не идва скоро!

19.   Абе мога да кажа, че тука има и глупости написани:

1. Лепилото далеч не е най вредния наркотик.

2. Това със събуждането всяка сутрин и повръщането е рядкост. Зависи от организма.

3. Не се знае как ще ти навреди, има хора дето умират на първата издишана туба, има такива дето дишат от 5 години и са сравнително добре.

Всичко е до организъм пич.

20.   Пич и аз съм дишал лепило (кале) последно преди 2 години за период от около година,година и нещо ... но го спряха в нашия град (Което в последствие разбрах че е много добре защото нямаше да се тровя вече така) :) Но ... вчера с няколко аверчета дишахме Бронз ( за първи път ) ... е за мен това беше и последен! Защо ли ?!?!
Защото

1-во имах пак същото усещане както при Калето но
2-ро при лепилото имах хубави изживявания а вчера ми беше едно такова ... Депресиращо ... и си казах ПОВЕЧЕ НИКОГА БРОНЗ !

22.   Искам да попитам вреди ли много бронза и на какво точно вреди?

23.   Абе хора вие на кой свят живеете. Кой друса Кале или бронз бе... Я се стегнете... вие акъл нямате ли... дееба малоумниците... няма кой да ви удари два яки шамара и един шут по гъза. Лепило ще ми дишат, 2 лева не са изкарали ч да се хващате на работа и само коз и курви... мишки малоумни... ако ми дойдете на мене.... ще ви отуча и от кале и от бронз.... олигофрени преебавате си живота заради някакви глупости ИДИОТИ

24.   Хахахах вредно ли е вика... Това е възможно най-гнусното нещо!

25.   По - голяма глупост не съм чувала серизно ако беше много полезно щяха да го продават в аптеките и и да го рекламират по телевизията, как може изобщо да задаваш такъв въпрос, не си проваляй живота, не губи приятелите си, не си създавай проблеми с родителите и здравето само заради едно глупаво 2 часово усещане което повярвай ми няма дори да помниш след това или поне 80% от него, няма смисъл просто е безсмислено има далеч по-приятни усещания (и полезни естествено), в-ва като алкохола, цигарите и наркотиците те карат да губиш контрол над тялото си а то е най - вероятно единственото нещо над което имаш пълен контрол, от много време вече съм си обещала че няма да употребя нито едно от съответните в - ва и и съм сигурна че ще се чувстваш много по - добре ако и ти го направиш, радвай се на живота си на приятелите си и на семейството си ще бъдеш много по - пълноценен човек. :) Peace out

26.   Хаха това ме връща назад във времето когато бях на 16-17 години незнам но на лепило се бяхме подкарали целия квартал, издишал съм доста туби Кале, и мога да ти кажа че вреди много особенно на дробовете след две туби почваш да чуваш хриптене в дробовете и се чувстваш ужасно, но като цяло мога да кажа че от Калето имаш най реалните халуцинаций и ако дръпнеш една трева преди това леле мале.... Не съжелявам защото съм далеч от тези неща сега не си заслужава за 1-2 часа в който виждаш извънземни и какво ли още не да се съсипваш и мога да ти кажа че много зарибява това лепило. Така че по добре сега да се откажеш отколкото като мен и други от квартала след 2 години на пастет хаха

27.   от калето по хубаво няма

29.   До 27 : Е, нема що! Супер е да се налъхаш с отрова!!! Пушете си козче, бе хораааа , защо са ви тия тежки химикали , незнам... Като искаш да имаш халюцки иди на Рила, набери си гъбки, хапни си ги на чист въздух със медец и си ти!!! :)

30.   Един приятел хвана рак на белите дробове, ама нищо ти може и да пропуснеш?

31.   а какво е чувството да дишаш лепило??? И как се диша???

33.   Веднага хвърляй тоя боклук. Причината за наркотичния ефект на лепилото се дължи в размекване и втечняване на мембраните на мозъчните клетки. Просто ти е бедна фантазията какви тежки и необратими щети си нанасяш.

35.   Хаха.. аз пуша редовно трева.. :) а пък за лепило не съм пробвала но ще го направя.. пробвала съм всякакви други боклуци тва не е по различно от останалите.. но попринцип да - смятам само марихуаната за невредма!! :) всичко друго е шит..

36.   Какво лепило бе хора? Пушете си козче, яжте си гъбки и от време на време малко копчета и сте си Ок. Козчето и гъбките са си натурални, природни блага. Зарежете го това лепило, то просто ти унищожава тялото. Разяжда го!

39.   в транс съм, батенце, сам пляскам със ръце

41.   Един мой познат дишаше редовно лепило и за около годинка му опадаха зъбите и косата, паметта му отслабна тотално, не можеше да чете... Ако толкова препирате за лепилце - пробвайте, НО само толкова.

43.   Това с лепилото е тъпотия. По-добре дишайте лайна! Нахранваш се добре и чакаш да ти се досере. След това се исираш в един найлонов плик и дишаш до насита... По евтино е и няма никаква химия. Само дъха ще ти смърди на лайна, но какво от това. Важното е че си се надишал. Даже ви препоръчвам да влезнете в обществена тоалетна и да си съберете ит различна реколта и отлежаване.

44.   Беат ми дишаше лепило с това той не постигна нищо. Само си навреди на живота. Тои влезе в болница защото са му се увредили дробовете. Мисля, че сефа е с искуствени дробове и е много зле.
Недейде да тишате лепило зле е за живота ви които е важен за плизките ви.

46.   Пробвал съм абсолютно всичко от наркотиците без хероин. Да ти кажа честно лепилото е най-евтиното и на отвратителното нещо с което може да се надрусаш. Бях дишал 3-4 пъти преди тотално да се откажа от него. Отказах се от него защото когато дишах толкова те онася, че понякога неможеш да махнеш калето от лицето си, бях в кома 4 дена от тази простотия. Не си струва "филма" да минеш през всичко това, най-добре да изпушиш едно козче и това е...

47.   лъжат те полезно е :)

48.   Вредно - МНОГО. Дишал съм около 10 пъти, не повече. И бронз съм пробвал 1-2 път. Като преживяване - много по-яко от трева, напиване и тнт. Ако не беше вредно много повече хора щяха да дишат ацетон вместо да пушат трева. Изключително бързо увреждане на белите дробове. Може да пушиш цигари 50 години, но с лепилото няма шанс за толкова - даже и за 5 години сигурно няма да изкараш. Няма пристрастяване като при хероина, но като ти харесва трябва да имаш воля, да можеш да се контролираш. По-добре да не се пробва изобщо, защото е яко. И като казвам, че е яко - по-важното е, че не си струва. Екстремно вредно е. Най-добре никога да не се пробва. Дали е вредно - две мнения няма. Ако си пробвал и се чудиш - спираш на секундата.

49.   Аз съм бил с циганка- проститутка, която дишаше лепило. Беше една зима, топящ се сняг, преди десетина години. Не беше много студено, на смрачаване, петъчен ден. Около пазара. Тя беше много мургава, висока, слаба. Държеше пред себе си доста обемиста торба с лепило о страстно дишаше от нея. Вървеше много бързо. Догоних я, спрях я и казах- какво ще ми направиш за 10 лева. Тя каза- всичко. Отидохме у тях, наблизо. Дадох и десетте лева и и разказах играта. Беше като парцал в ръцете ми, отвреме- навреме дишаше от лепилото.

50.   Чувал съм, че ацетонът в лепилото разпада мембраните на мозъчните неврони и от там е наркотичният ефект. Що за идиотщина!

57.   Питай бате ти Макаши

58.   Копелее, потърси "най-добрия макаши" и сам ще си отговориш. Това е писано преди 11 години, не знам къде си, още ли си жив и как си психически, но си има причина, че в америка дето легализираха тревата махат тези химикали от лепилата дето тука се ползват за инхаланти. Авторе, моля се за душата ти ако някога прочетеш това моля те отговори и кажи че си добре. Много добри хора бяха погубени от легалните highs като лепилата и сиропа. Надявам се ти да се ни станал един от тях...