Споделена история от Наркотици и алкохол

За сръбването
Та така. Стресът на ежедневието ли, неудовлетворението ли, наследствената предразположеност ли, не знам. Но предполагам, че вече съм един обикновен битов алкохолик. Измерено в цифри - по 300гр. ракия всяка вечер. Все-пак има подобрение, защото поне спрях бирата след това. Преди се довършвах с две-три бирички, сега не. Но сега не мога без пустата дозичка. А като дойде лелеяният уикенд грамажът се вдига до половин литър. Дали съм станал вече завършен алкохолик?
М, 29

Коментари

1.   Уважаеми М., искам да ти кажа, че по мои наблюдения сред твоите връстници алкохолизма е често срещано явление и това е много тъжно. Харесах едно момче на твоята възраст и се оказа, че пие системно, даже и "бяга" с хероин на моменти... Опитах се да се сближа с него, имахме кореспонденция в чата, но това което разбрах е, че е доста потисната личност, неуверена и затворена в себе си. Трудно комуникирах с него, не смееше да разкаже за живота си, защото най-вероятно се срамуваше от това, което е. Така постепенно и аз загубих интерес да го търся, макар че ми е мъчно за него и не можах с нищо да му помогна...

Разбира се, че е от значение семейството, приятелите и средата в която човек работи и почива, но с воля и инат всичко се постига. Моето мнение е, че когато човек е нестабилен емоционално, трябва без притеснения да отиде на лекар и да обясни състоянието си. Вземи някой приятел със себе си за кураж и се обърни към медицинско лице, иначе попадаш в един затворен кръг от който няма спасение.

Между другото баща ми е на същото дередже и трови нервите на всички ни, такива хора стават зомбита и... всичко отива на вятъра - професия, жена, деца, приятели...

Желая ти успех!

2.   Със сигурност натам вървиш. Вземи се в ръце и спирай доде не е станало късно.

3.   Всеки сам може да определи и трябва да определи накъде върви. Щом обаче си задаваш въпроса как си и дали си има много голяма вероятност да си. Виж тук - http://arka.bulboard.com/ а и тук - http://aa-bg.dir.bg/_wm/anketas/?df=707 има тест за това дали си алкохолик.