Споделена история от Наркотици и алкохол

Бременност и амфетамини
Бременна съм, но се случи така, че в началото - още преди да разбера, че съм бременна (преди да ми закъснее цикъла) взимах амфетамини. Във втория месец също взех еднократно на един празник. Повече не се е случвало. Въпросът ми е това отразило ли се е на бебето и ако да - как.

Коментари

1.   Ако имаш как - направи аборт. Консултирай се с лекар, но едно трябва да знае всяка жена - в първите месеци плодът е най-раним, не е случайно и, че до 3-ти месец не се казва за бременност - просто е крехък още животът в теб.
Не може да се знае точно, какво си направила на детето си - може последиците да са умствени, а това не се вижда с никакви прегледи и изследвания, не знаеш дори (за разлика от медикаментите), какъв точно е бил състава на боклуците, с които се тъпчиш.

Затова абортирай, не рискувай да родиш болно дете, което не е виновно с нищо. Ако искаш деца, взимай фолиева киселина (да му се затвори гръбчето) с мъжа ти дори месеци преди зачеването, яж здравослновно, не пий алкохол и не пуши. За наркотици да не говорим.
Домовете са пълни с болни и увредени деца на подобни „майки“ като теб. Ако искаш да си родител, поне се постарай за най-основното - да родиш здрав човек!

2.   Честито, голям шанс има да имаш увредено бебче. Аман от наркомани.

3.   иди на лекар.. но не мисля че това е навредило на бебето ако не си продължила да взимаш

4.   Какво се правиш на загрижена за бебето, ако ти пукаше в момента нямаше да се "вайкаш" най-вероятно не е навредило, но честно казано наистина не вярвам да ти пука.... ;) Все пак леко раждане и живо и здраво бебче от мен
Габи, 18 год.

5.   Ами отиди на гинеколог и виж дали има някакъв проблем те ще ти кажат

6.   ДА, отиди на някви изследвания това навлиза от твоя организъм директно към бебето, може да се роди с някъв недъг има много случаи когато бебетата се раждат изроди, точно заради това. Иди на изследвания, консултирай се с лекар

7.   Вероятност - малка, уврежда се със сигурност ако вземаш често(над един път месечно) От друга страна, точно по това време се формират органите и ако си оцелила лош момент- може да има увееждане, ще ти кажат на ултразвука. А може всичко да изглежда ок, но като е на 3 год, да разбереш, че има аутизъм, или детето да си е супер с коефициент на интелигентност 100, а да е могло да е със 130, това са рискове, които почти не могат да бъдат изчислени, тъй като амфетамина удря неврони, знаем горе долу кои при големите, но не всички знаем, а при мозък малък в развитие съвсем не е ясно и за това казваме, че не влияе. От друга страна много болести са по-чести и това идва от това, което правим, нищо, че не сме сигурни кое точно. Моя преподавателка в Медицинския университет твърди, че дори кофеинът предизвиква малоформации при НЯКОИ мишки, но американски колеги твърдо й се противопоставят и твърдят, че не е опасен, Английските препоръки бяха до 400 мг на ден(5чаши), гледам наскоро Канадците свалили на 150 мг(две чаши)

Виж, напълно възможно е да имаш нормално здраво бебе, просто си увеличила риска това да не е такажот един на пет процента например.

Избягвай стрес (и амфетаминен- дори да бяха само кръвното, сърцебиенето и дехидратацията пак не ти ги препоръчвам), няма ли кой да те прегръща за да ти е хубаво?

Опитвам се да намеря баланс между обективността и емпатията. Нека нежсъдим- правим грешни избори в живота си, те са урок, но ако ни назидават с тях, ги отхвърляме. Успех, момиче и си преценявай рисковете внимателно, имаш достатъчно време за добър живот на теб и детето и за добри дела :-)

8.   Ей.... не ви ли е срам бе! После защо има толкова болни деца...

9.   Наркоманията не прощава-дано бебето да е наред или по-скоро да ти дойде ъкъла да спреш да се друсаш утрепко.
Причиняваш нещо ужасно на едно невинно създание!

10.   Извинявай, но си обратното на умна и отговорна.
Това, че си вземала без да знаеш, ок - не е толкова наказуемо. Надявам се да е било в много ранните стадии на развитие. Но да знаеш, че си бременна във 2-ри меец и да вземаш амфети, това е престъпление! Не заслужаваш да си майка.
Какви са тези празници, много ми е чудно...

11.   От авторката: към номер 7, на въпроса "няма ли кой да те прегръща за да ти е хубаво? " отговора е не, бащата на детето ме остави сама да се оправям с положението, въпреки, че уж толкова много искаше да имаме дете. Не се интересува как сме нито аз, нито то. Да, сгреших, но положението, в което съм не го пожелавам на никой.

12.   Наркотичните вещества са с ниско
молекулно тегло и лесно проникват
през плацентата. Ако в първия
триместър те водят до различни
аномалии на опорно-двигателния
апарат, бъбреците, сърцето и други
органи на плода, на по-късен етап -
забавят развитието му. Половината
от майките, употребяващи
наркотици раждат деца с тегло, по-
малко от нормите.

13.   Хем искам да коментирам, хем искам да се въздържа, че човек от нищо никога не е застрахован... не знам какво ще дойде един ден и на моята глава, НО все пак - някои хора си мечтаят един ден да си имат здраво бебе, други с години се опитват и дават мило и драго да им се случи това щастие, а трети (визирам теб авторке) на сила сякаш проиграват този си шанс! И оправданието ''на един празник взех само веднъж'' е абсолютно недопустимо, имайки предвид, че си знаела, че в теб расте живот! Яд ме е, че правите глупости, а после се вайкате по сайтовете, ама никой не ви е виновен!
Въпреки това ти желая леко и успешно раждане, дано детенцето е живо и здраво!

16.   Хей, много злобни коментари... Как не ви е срам вас??? До авторката: тъй като това е стара публикация, мога ли да попитам как е бебчето (дано да е добре) :)