Споделена история от Наркотици и алкохол

Обичам да пуша, но ме е страх ...
Здравейте бихте ли ми помогна ли по един въпрос: 'Обичам да пуша, но ме е страх да не започна към по твърди наркотици' Аз съм на 17 и пуша от 3 години, не пуша по много ама не пуша и по малко.. почти всяка седмица пафкам по 2-3 пъти.. и напоследък повечето ми прятели ме мислят за наркоман (тревоман) и всички виката че ще почна към по силни наркотици.. и след време няма да стане нищо от мене и т. н Въпросат ми е: Как да не се увлеча към по силни наркотици??

Коментари

1.   Пробвай от всичко, няма да съжеляваш а другите какво мислят не е важно важното е да ти е гот.

2.   Познавам много хора които пушат, а после минават на по твърди наркотици. Аз също съм пушила, но много малко. Вариантът е да спреш да пушиш или пък по-малко. Успех.

3.   Ако си тъп ще се хлъзнеш. Аз пуша от 15 години пък не съм се хлъзнал, и не слушай професорите тука които ще ти наговорят куп шуротий.

4.   Отговора е много прост - недей да ги пробваш.
Ако си установил за себе си че нямаш нужната воля и самоконтрол - просто не ги започвяай / опитвай. Упражни колкото воля имаш да не посягаш към тях.
Пушенето на марихуана (ако това е което пушиш е сравнително безопастно и не се изгражда физическа зависимост. Тоест на теория може да спреш когато поискаш без да изпадаш в болестно състояние заради липсата и. Хората изграждат зависимост на психологическа основа - "пуша марихуана - гот ми е" - "що пък да не ми е гот пак - я да си запаля отново". Това е общо взето мисленето.
Това което наричаш "твърди наркотици" не са много по-рализчни от никотина в начин на действие - тялото си изгражда зависимост към стимуланта/опиата и ако не го получи се "въмущава" с неприятни симптоми. Освен това си изгражда и поносимост, която води до непрекъснато увеличаване на дозата и от там нататъка следва водеща надолу спирала.
Ако пушенето на трева (пак говоря за марихуана) ти дава това което ти е нужно - просто си наложи волята да не се "разпростираш" извън нейната употреба.
Общественоста е доста неграмотна по отношение на т. нар. "наркотични средства" и бърза да те сложи в един кюп с останалите, които ползват хероин, кокаин и т. н.
Както казах, не е установено марихуаната да изгражда физическа зависимост - единствения проблем е че става дума за истинска чиста трева, а на улицата често се продават боклуци - тоест марихуана обработена с разни други химии за "усилване" на ефекта, което на практика си "подправяне" с други нарктични вещества.
Освен това като всяко психотропно средство, марихуаната влияе върху рефлекси, мислене и т. н. и не трябва да се употребява, когато управляваш МПС или работиш с машини.
С две думи - намери си чиста трева и си опъвай по някоя за разтоварване вечер или с приятели и сложи чертата че само до там ще стигаш. От теб зависи контрола да не се "увлечеш".
За дървените философи, които бързат да боядисват със широката четка всички, ще кажа - пушенето на трева 2-3 седмично не те прави "наркоман", както пиенето на бира 2-3 седмично не те прави алкохолик.
(Има страни където е напълно законно да се употребява и дори в Щатите където наркотиците са сериозен проблем и законите са безмислотни, е разрешена за "медицински цели".
Главния проблем с нея е "уличното качество" където са добавени разни други боклуци.
Dr. Who

5.   Имаш глава на раменете, щом задаваш тоя въпрос значи можеш и да я ползваш. Въздържание!

7.   Имай в предвит, че да си наркоман и пушач са две съвсем различни неща... бъди внимателен.

9.   ами спри ги

10.   Пуши си от време на време и това е! Ако пък много си любопитен опитай и по-твърди наркотици, до 5 път спокойно няма да се пристрастиш.. Ама гледай само тревица да си пафкаш.. Като ти предлагат друг вид наркотик казваш не искам и толкова! :) :)

11.   Миналото лято пуших всеки ден. Тва лято пу в седмицата два пъти, а като ходя на даскало не пуша с месеци. Просто си пуши и не признавай химичните боклуци. Просто е.

12.   Жал ми е за хора като 1 и 5 номера.