Споделена история от Наркотици и алкохол

Загазих
Аз съм момче на 13 и от една година вземам наркотици знам какво ще кажете и съм съгласен озовах се в лоша компания първо трева после амфетамини и докато се усетя стигнах хероина и спринцовките и яко се омазах просто искам да спра обаче не ми се получава припадам не съм ял нищо о 3 дни просто не издържам нашите не знаеха до преди 2 дни мама ме намери надишан с лепило казах че само съм опитал обаче вече се разминавам на косъм искам да ги откажа но просто не е лесно ако някой е минал през това да пише защото вече и вез това мисля да се самоубия аз съм позор за това семейство

Коментари

1.   отиди да се лекуваш в някоя клиника. И после не си помисляй и за цигари даже-те пак са вид наркотик.

2.   МИЛИЧКИЯТ ТИ, ЖИВОТЪТ Е ПРЕД ТЕБ, ТОЛКОВА СИ МЛАД. Съветет ми е да споделиш с вашите и да им разкажеш всичко, те ще те подкрепят и ще ти помогнат дори и да са разочаровани. Не търси "приятелите" си, защото те едва ли са ти такива. Вземи се в ръце и им кажи още днес, защото още един ден е от голямо значение. Ще се излекуваш, ще се изучиш, ще се ожениш и някой ден ще забравиш за този кошмар, но всичко зависи от теб.

3.   Аз на 13 год още гледах Cartoon Network бе ти трева, амфети та чак и хероин :O Ми кво да ти кажа човече... освен със силна воля, друго няма да ти помогне.

4.   Приятелче, много си млад, за да загазваш толкова, но понеже съм минал през това искам да ти кажа няколко неща... мен от хероина ме изчистиха в токсикология във ВМА, след това, приятелю, всичко е воля.... никакви стари приятели, никакви места, където си ходил да друсаш.... това е... трябва да вярваш силно, че можеш! И един съвет - кажи на родителите си - само те могат да ти помогнат. Успех!!!

5.   Не знам страх ме е и ме е яко срам а и не знам как биха реагирали мисля да си срежа вените и това просто да свършиии ;(

6.   Аве я се стегни, аз съм на 15 минала съм през какво ли не, но си казах аз мога толкова много, а пропилявам всичко, даже си мислех и да се самоубия, но се замислих като цяло за всичко и стигнах до извода че само слабаците се отказват, е аз не съм слабачка и продължавам да се боря!

ТИ СЛАБАК ЛИ СИ, ИМАШ ЛИ ВОЛЯ ДА СЕ ОТКАЖЕШ ОТ НАРКОТИЦИТЕ, ЗАЩОТО ЕМИНЕМ Е ИМАЛ И ОЩЕ МНОГО КАТО НЕГО!!!

7.   Виж, ако си прережеш вените ще е краят за теб, ами за семейството ти? Не мислиш ли че ще е малко, а не малко МНОГО егоистично. Аз имам 1 приятел който беше като теб лоша компания, наркотици, алкохол, НО така го пребих че повече не искаше и да види даже ЦИГАРА, а забога ние бяхме на по 14 години!!! ВЗЕМИ СЕ В РЪЦЕ ЕЙ! НЕ СЕ САМОУБИВАЙ ЗАЩОТО ТАКА УБИВАШ И ЦЯЛАТА ЛЮБОВ В СЕМЕЙСТВОТО СИ!

8.   Може би си права обаче ръцете от спринцовките мноо ми изтръпват и сега и да спя не мога да ям не мога не съм слабак просто усещам че рухвам

9.   няма от какво да те е срам, хубаво е, че искаш да спреш! кажи на майка си, тя ще с еопита да ти помогне!

10.   първо - браво, че искаш да спреш. второ - няма да стане чрез интернет съвети, трябва да потърсиш професионална помощ.

11.   До номер 9 как като ме убие ли

12.   Абе къв хероин на 13 години бее пикльо, 7ми клас тръгнал да шмърка та чак и да се боде хахахах кви са тия простотии бе явно си сънувал нещо..

13.   Първо, избий си от главата, че си проблем за семейството си. Потърси помощ, психиатър, те ще те насочат към това как да ги спреш. Естествено, търси помощ и от родителите си. Зарязваш "приятелите си " по нататък, ама ти си още дете, да не казвам бебе, как си стигнал до тук?
Зарежи това със самоубиството, на никого няма да помогнеш.

14.   Не спирай да се бориш! Не знам как да ти го набия в главата, но майка ти и баща ти ще те подкрепят. Мислиш ли, че в състоянието,в което си, те ще ти се скарат?!Поговорете, отидете на лекар! Не се отказвай от живота, той е пред теб! Толкова неща има още да направиш! НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ, БОРИ СЕ ДОКРАЙ!

15.   Трябва да минеш на метадон, и да имаш много силна воля
Задължително се отцепи от компанията си, има че няма как да стане

16.   Момче объркал си категорията! Трябва да си в ''Измислени истории''! И вие как му се връзвате на глупостите... Къде ще видите момче на 13 чак на хероин да стигне за година, да има семейство и да не е ял от 3 дни? Ако е истина просто нямам думи! до 16 ще е в моргата

17.   Почивай в мир

18.   това с рязането на вените изобщо няма да ти помогне, "бий си два шамара" и се осъзнай.

19.   няма смисъл да го причиняваш това на родителите ти, няма такива хора детп да са заслужили целия ад на наркоманско дете. за бога недей, или се самоубивай или замини за друг град и не се връщай, при мои роднини майката и бащата се самоубиха заради сина им!!! и откъде на 13 г имаш толкова пари за дрога? !

20.   Понеже тревата не води до по тежки наркотици. От марихуаната се започва, а автора е пореден пример.
Авторе, спри се докато е време, спри и тревата.

21.   Здравейте. От автора:Още на следващия ден им казах всичко сега съм записан в клиника хората там са страхотни и наистина ми помагат. Малко по-малко се справям и нямам никакво намерение да продължа с това след като минавам през всичко това не е лесно обаче аз съм си виновен че се подведох и не пожелавам на никого да минава през това през което минавам аз наистина е трудно но другия вариант беше моргата.

22.   След като те изпишат от клиниката иди някъде на вила или на село за няколко месеца, но през това време изобщо в града не ходи.

23.   Въпрос към автора-Как си към днешна дата? Оправиха ли се реално нещата? Надявам се всичко да е наред.

24.   Оправи ли се или не?

25.   Не знам защо изобщо влязох в сайта, а някой дори ми е задал въпроса как съм към днешна дата. Интересното е, че не съм влизал именно от тогава.... Явно има някой там който трябва да чуе отговора ми.. Аз съм 23 г. Баща на прекрасна дъщеричка и очаквайки бебе на път... Всичко от онова което ми се случи тогава към днешна дата е много далеч зад гърба ми. Клиниката не ме спря, не спрях и дълго след това. Хероина не продължи дълго, но амфетите и другите простотии се оказаха по-упорити. Загубих приятели, много от тях умряха пред очите ми. Други ги прибраха... Спрях преди 4 години, когато срещнах приятелката си, която ми заяви тя или наркотиците... Не ми трябваше много време да избера, на всичкото отгоре вече отдавна ми беше писнало взимах тия лайна по навик не от удоволствие... Към днешна дата живея абсолютно нормален живот обмислям да запиша висше образование със специалност с която да успея да помогна на други като мен забъркали се твърде рано с неща твърде опасни за едно дете... Надявам се да дам друг пример на децата си и да направя нещо повече в този живот.

26.   Към 25 Радвам се за теб, желая ти здраве и много щастие! Евала, че си се преборил и си победил. Да сте живи и здрави цялото семейство.

27.   Авторе, браво! Радвам се, че си срещнал любовта и тя е преобърналс живота ти. Пожелавам ти да бъдеш отговорен родител и съпруг и да имаш прекрасни щастливо вемейство, в което се чувстваш обичан и нужен.
Мисля, че в някогашното семейство на твоите родители ти е липсвала любов, чувствал си се неразбран и ненужен, затова си търсел компенсация в някакви вредни замъгляващи възбанието и притъпяваши емоциите субстанции.
Трябва да знаеш, че за склоннивтта към пристрастяване отговарят определени гени. Те вече са добре известни на науката. Има и лаборатории в България, които ги изследват.
Не знам дали си заслужава да посвещаваш живота си на тази конкретна страница от него, която е по-добре да затвориш.
Идеята да следваш висле е прекрасна, но ако харесвал и друга специалност, която е по-персоективна и ще ти носи по-добри доходи, подходи практично, избери нея. Вече имаш дете, за което да се грижиш.
От моя личен житейски опит:
Когато човек не може да е опре на себе си, за да се измъкне от черната дупка, в която пропада, трябва да се опре на човек, когото много обича. Този човек, много често се оказва собственото ви дете.