Споделена история от Наркотици и алкохол

Пушач на 14
Здравейте, аз съм момче на 14 години от София. Пуша цигари, най-много по една на ден, а често има дни, в които не пуша. Сам си купувам цигарите, лошото е, че гълтам дима. Не бих казал, че съм зависим, а по-скоро, че ми харесва да го правя. Но искам да спра завинаги. А не мога. Минат седмица-две и пак си купувам. Ужасно е. Родителите ми знаят, че само съм пробвал. Как да спра?

Коментари

1.   Това не е учудващо почти целия ми клас пушат - става въпрос за момичетата.. За мен не е странно, че пушат. Те си решават. Но по-добре ги спри..

МАКИ-ЧАН (14г )

2.   Ами че то това си е чисто пристрастяване бе

3.   Пробваш ли цигара е много трудно да спреш! аз съм пушач вече 7 години а пък съм само на 17 :) и единственото което знам е пробваи да спреш цигарите като ги заместиш с ядене! :) Успех
by Фен На Себе Си

4.   По добре гледай да спреш, защото след време ще си зависим и ще си даваш парите за цигари. Освен това и гледай си здравето. Аз съм на 23 и преди като работих като бях на 19 пуших и аз, не съм бил пристрастен, но покрай другите. Пушил съм до 10 цигари на ден, след това чат пат запалвах, но сега през последната година не съм пушил.

6.   Заменяй цигарите с друго - като ти се допуши, лапни дъвка, иди на тренировка, пий вода, яж нещо. И стой по-далеч от пушачи, за да не те изкушават.

7.   По добре не излизай навън с пари достатъчни за цигари зимай си 2 лева и не си ги купувай просто трябва да имаш воля!!

8.   Как да ги спреш - ами използвай волята си. Казваш край и няма. Всеки активен пушач е започнал от една цигара. Безсмислено е да се тровиш Още си в началото, после, ще ти е по-трудно. И се заеми с нещо да спортуваш

9.   Виж кво аз съм момиче и пуша от 5 клас ся съм 7 и не ми пречи като си в компания си пуши иначе недеи

11.   Според мен все още имаш само психическа зависимост, ако продължаваш сигурно ще развиеш физическа и ще ти стане много по трудно от колкото сега. Знам че ще ти е трудно особено около връстниците ти пушачи обаче това ще е най-хубавото нещо което ще направиш за себе си особено в тези години в които разтеж. Просто разбери че цигарите с нищо не ти помагат, само създават някаква илюзия че са приятни, успокояващи или модерни :) Успех

Бивш пушач на 21