Споделена история от Наркотици и алкохол

Искам да му помогна!
Здравейте! Пиша тук, защото имам голяма нужда от помощ, а не знам от кого да потърся съвет.
Срещнах едно момче преди около половин година и почнахме всеки ден да си пишем по Скайп и Фейсбук. Учихме в едно училище и така се сближихме. Не знам как точно стана, но се влюбихме. Бяхме заедно за около 2 месеца, но после той ме напусна или както се казва - разби сърцето ми. Страшно много ме болеше от факта, че постоянно показваше, че ме обича, а изведнъж ме напусна. След 6 дена вече беше с друга.. и може би я обичаше повече от мен. От това ме болеше още повече.
Но ето, че след 2 месеца и половина някъде, тя го заряза и тръгна с друг. Както казват - всичко се връща. Той ме напусна, после тръгна с нея... след време - тя го напусна и тръгна с друг. Наистина не знаех как приема раздялата, беше ми неудобно да го питам... докато 3-4 дена след това разбрах, че в деня, в който 'онази' го е зарязала, той е взел трева и се е напушил... и след това е търсил още наркотици. Когато разбрах това се съсипах. Не знаех дали го е направил от любов по 'онази' или за нещо друго.. но знам, че преди не го е правил... а също така знам, че един път опиташ ли наркотик, се пристрастяваш и е на практика невъзможно да го откажеш.
Някак си въобще не ме интересуваше факта, че ми е разбил сърцето - аз все пак го обичам с цялата си душа... и сега, когато знам какво е направил, искам да му помогна. Наистина не знам какво да правя.. искам съвет от вас. Каквото и да кажете - няма да се откажа от него... единственото, което искам да знам е как мога да му помогна... та той е още на 14... а вече почва да си проваля живота.. имам желание и вярвам, че ще успея да му помогна! Но искрено се моля да ми дадете съвет! Благодаря предварително :))

Коментари

1.   Какво ти пука? Нали вече не е в живота ти? А и от едно напушване няма да се пристрасти! :D

2.   Ох, дано повечето хора да не са с подобно детско мислене. Нямам коментар, имаш прекалено много да учиш преди да има смисъл от съвети.

3.   Първо - излишно драматизираш! Второ - помощ не му е необходима, и трето - на никого насила не можеш да "помогнеш", ако тръгнеш да го правиш - ще го възприеме не като помощ, а като пречкане.
Всеки драбва да си израсне сам по пътя и да си направи грешките - чуждото развитие или проваляне не е твоя работа, както и ти не би искала някой (какъвто и да ти се пише той, дори родител) да ти се бърка в живота против волята ти.

4.   Като чета ''напусна ме, тръгна с нея, после скъсаха, тръгна пак с мен, после пак ме напусна, тръгна пак с нея.... ''на по колко години сте? С това ''постоянство'' в действията си не се притеснявай, наркоман няма да стане. Бързо ще му омръзне тревата. Големи драми, голямо чудо...

5.   Когато тревата стане наркотик, ще има смисъл да се терзаеш, нещо което не ти е познато не винаги е страшно, аз не пуша трева, въпреки, че не познавам някой, който не е пробвал, повярвай ми, че докато не изпита интерес към нещо друго, няма за какво да се притесняваш, но за нещастие повечето не пробват само една дрога :) аз вярвам, че "бивши наркомани" няма дори и когато станеш родител, пак ще изпитваш оная нужда .. " да не ти пука за нищо "

6.   На твое място щях да се наслаждавам на мъката му. Разбил ти сърцето, ама го обичаш? Не мога да кажа, че не те разбирам, понеже и аз чувствах такова нещо към една, но наистина няма смисъл. Този човек не заслужава доверието ти, замисли се, ако тръгнете, няма ли да си на тръни че във всеки един момент пак ще му скимне да те зареже и да тръгне с друга? Освен това е
наркоманизиран боклук, с лабилна психика, или просто прави сцени за да привлича внимание, взимайки тия лайна, при всички случаи отстрани не изглежда като човек, за който си струва да хабиш нерви и сълзи.

Ядосай му се, та той е пълен боклук и те е използвал като курва! Не ти ли бърка това в психиката? На мен ми беше по лесно да намразя момичето, което ме изостави, понеже съм мъж и наранената гордост прави чудеса в такива случаи, хехе, но.. опитай се и ти да го намразиш, де да знам, мисля че така ще ти мине по бързо.

Малко късно пиша, вероятно всичко вече е приключило за 4 месеца, ама нека седи, някой в твоето полоение може да му е полезен коментара ми.