Споделена история от Наркотици и алкохол

Живея с алкохолик
Здравейте на кратко моята история е следната.
Имам приятел от 5 години, от 4 живеем заедно, а от 2 имаме дете. Проблема е обаче, че той не спира да пие. Все обещава че няма, че е последно и все не спира. Има случай, когато се напие и заспи към 9-10 вечерта, посреднощ към 4-5 става понеже е целия опикан, каде се преоблича, каде не, отива в кухнята и се напива пак така и отива на работа.

Когато се напие става, обикаля, ляга където намери.(Веднъж се беше изпикал върхо пералнята) ляга кадето му падне и до там на сутринта не помни. Вечер, когато се опитам да го събудя, за да отиде до тоалетната "скача" да ме бие има случаи, в които ме е удрял доста жестоко. Той е на 26 и е 48-49кг.

Моля ви ако някои е успял да се справи с алкохолизма нека пише, не искам да оставям детето си без баща, аз все ще оспея да преодолея чувствата и емициите си, но какво ще стане с нея... страх ме е един ден да не започне да ме обвинява ако го оставя
ЩЕ ОПИТАМ ВСИЧКО, ВСЕКИ КОМЕНТАР Е ОТ ОГРОМНО ЗНАЧЕНИЕ ЗА МЕН...
ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ ЧЕ ЩЕ СПОДЕЛИТЕ С МЕН СВОЯТА ИЗТОРИЯ, ОПИТ И ЩЕ СЕ ОПИТАТЕ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ

Още веднъж Ви Б Л А Г О Д А Р Я

Коментари

1.   Напоследък четох за капки, които се сипват в храната или напитка и предизвикват отвращение от алкохола. Обаче си мисля, че за това което описваш трябва сериозно да се съветваш със специалисти. Има такива болници където лекуват алкохолици и там трябва да питаш какво да правиш. Много сложно за оправяне. Алкохолиците деградират и се самоунищожават. Твоето дете ще страда повече ако живее с такъв човек, отколкото ако сте далеч от него и никога повече не го види.

2.   Напусни го, не виждам кое по-точно те спира? Не виждам ни една причина да останеш с него. Не се води от стари предразсъдъци, да не мислиш, че на детето такава семейна обстановка ще му се отрази добре? Да гледа опикания си пиян баща?

3.   Родителите му са влиятелни и заможни заплашиха, че ше заведът дело за попечителство

4.   Когато се запознахте той пиеше ли? Ако не откога започна? А обичаш ли го истински или само искаш баща за дето си?

5.   Ами да пиеше. но не толкова, сякаш искам баща за детето, но и нашите няма да ми позволят защитават го постоянно

6.   Към номер 1-какви са тези капки, аз също четах за едни, но хората пишат, че няма резултат от тях даже сайта мисля че беше capkite. com или нещо подовни

7.   Аз съм №4. На вашите им харесва, че той е от заможно семейство и затова искат да те държат там, за да можеш да извлечеш за себе си чрез детето максимално от богатите му родители. Кой нормален родител ще натиска дете си да живее с алкохолик!!! Не знам, мила, всичко е против теб. Ако го обичаше щеше да е друго, щеше да се втурнеш да му погаш да се пребори с тази страшна болест. Но ти само търсиш начин, за да можеш да го понасяш! Заклещили са те, всички! Ще потърпиш докато детето стане по-голямо и не си стъпиш сама на краката, да не зависиш от никого и не си биеш камшика нанякъде (при някого) заедно с детето. Кураж, мила!

8.   Намери билката копитник, прочети как се ползва дано се излекува. Успех

9.   четах за нея и навсякаде пише че е много опасно да се дава така, да не се придозира или нещо подовно беше, търсих я из гората и не намерих мисля да опитам в тези аптеки дето продават билки. Благодаря ти много номер 8

10.   Психично болните и алкохолиците създават грешен модел на поведение на своите деца. Ако искаш децата ти, които копират поведението на болният родител да са нещастници цял живот, стой си при алкохолика. Това също се води психично заболяване наред с циклофренията и шизофренията.
Ти след няколко години ще си блъскаш главата, защото ще ти се наложи да го гледаш така, както се гледа бебе.
Като започне да си яде.... , защото психичноболните деградират, ще те питам в името на какво стоиш там и си съсипваш живота.

11.   Не разбрахте ли всички, че този има пари? !

12.   Пари имал... С луд не се живее, това е положението. Ти си мислиш, че му помагаш, а всъщност той те завлича надолу с лудостта си. В семействата на психичноболните и алкохолиците, здравият се опитва да компенсира, но обикновено е въпрос на време да рухне и той.

Ако не се разведеш, ще ти се наложи да видиш нещата от живота по- най гадният начин. Отначало всички алкохолици, циклофреници и шизофреници са с симптоми, които могат да се изтърпят. Малко по малко те деградират, защото нервната им система се разрушава, независимо от терапията и независимо от билките или лекарствата, които взимат.

Защо не отидеш някоя вечер в някоя долнопробна кръчма за да ги видиш? Това са алкохолици в напреднал стадий. Циклофрениците са тези, които се кривят по улиците и подскачат все едно са на техно парти, когато са в мания. Шизофрениците са тези, които си говорят сами или да не давам др. пример...

Общото между тях е абсолютната деградация на личността. Ако ги оставиш да живеят както искат, те не спазват никаква хигиена, не спазват правила и норми и в криза са опасни за тях самите и за другите.
Отговори си сама дали си струва да живееш такъв живот, независимо от обстоятелствата.

13.   Послушах съветите ви и се разделихме за едно известно време, сега пак се събрахме, но с уговорката да спре да пие. Ако и този път се издъни това вече ще е краят на всичко. Майка каза, че ще ми помага, все някак ще се справя. Няма повече да търпя. Още веднъж Благодаря на всички ви за това че ме подкрепихте и че отделихте време за историята ми.

14.   Отиди в аптека и там ще ти дадът каквото ти трябва или пък провери в интернет