Споделена история от Наркотици и алкохол

Мисля че съм зависим към алкохола
Здравейте!

Момче съм на 22 години и от доста време пия бира всяка вечер, да не кажа от близо 5 години. Обаче това взе да ми се отразява на фигурата, пуснах бирен кореми взех да се чувствам зависим.
От 1 месец започнах да тичам през ден, даже и колело си купих.
Реших да спра с бирата и като цяло с всякакъв алкохол, обаче установих че имам проблем.
Издържам два дена вече на третия усещам как ставам нервен, неспокоен, имам чувството че няма да мога да заспя като си легна абе като цяло доста некомфортно и решавам примерно да пия една бира и нещата излизат извън контрол наваксвам с дните които не съм пил.
Разбира се на другата сутрин съжалявам обаче свършен факт. Също така ми пречи и на мотивацията да спортувам абе сложна работа.
За капак на всичко и всичките ми приятелите ми са такива че постоянно се наливат и не мога да ги накарам да правим нещо различно и като кажа че не ми се пие едва ли не ми се подиграват, явно доста са им закърнели мозъците.

Просто не знам какво да правя, ще продължавам с опитите до колкото мога. Надявам се някой да сподели мнение :) Поздрави

Коментари

1.   Много добре си направил, че си се хванал със спортни занимания! Ако продължаваш да упорстваш, ще видиш как след време желанието ти да пиеш ще става все по-слабо. Казвам ти го от опит. И аз имах такъв "бирен" проблем, но със спорт се оправиха нещата. И пий повече вода! :)
Успех!

2.   Аз също пия бира от години насам, почти всяка вечер. Мога да пия, мога и да не пия, но не виждам причина да се лишавам от нещо, което ми харесва и ми е приятно. "Поражения" върху фигурата си не виждам, тежа 45 кг, при височина 165см.

Не смятам, че си пристрастен към алкохола. Алкохолиците изпитват нужда да са перманентно пияни, ако не пият от сутрин те са като болни, гади им се, треперят, също, като зависимостта при наркоманите. Не прочетох ти да споделяш за подобни проблеми. Бирата е слабо алкохолна и стига да не се правите не мотики всекидневно, аз не виждам проблем. Пък и сега излязоха лимоновите бири, няма да пиша марки, да не звучи като реклама. Е, наистина, вкуса не е като на класическа бира, но пак са си вариант и алкохолното им съдържание е 1, 8%, за сметка на класическите бири, при които алк. съдържание стартира от 4, 4% нагоре /особено при живата бира/. Успех и не се филмирай толкова ;)
Катрин

3.   Катрин, то в момента ме сравняваш с себе си. Аз пия от около 5 години и си пия стабилно, 5 -6 не ми мърдат. Отделно алкохола влияе по различен начин на всеки организъм така че не се знае кой колко е зависим.
Сутрин не изпитвам нужда да пия за което се радвам, обаче това че вечер едвам издържам ме притеснява. Не съм свикнал да нямам контрол на нещата. Въпросното удоволствие за което говориш да не се лишавам е само вечер, когато пия, през останалата част от денонощието съжалявам и усещам как ми пречи.
За тези бири които говориш са ми толкова отвратителни че няма на къде, така че това го нямам за алтернатива.

4.   Аз пия от 16 годишна. В момента съм на 28. Сметни ги ;)
П.С. Няма вредни вещества, има вредни количества.
Катрин