Споделена история от Наркотици и алкохол

Как се чувстват хората под влияние на хероина?
Моята история е дълга и затова няма да я разказвам, проблема е, че бих искала да разбера как се чувстват хората под влияние на хероина, защо го взимат и защо не могат да се справят със зависимостта. Ще кажете, че е глупаво и безсмисленно, но за мен не е. Брат ми почина преди 1на година точно от това, и до ден днешен си задавам въпроса, защо, кое го е подтикнало към това, и как се е чувствал.

Семейството ми е страхотно, разбираме се добре, интелегентни родители, но знаете как е много е важна средата в която попаднеш, а той попадна във фаталната. Моля помогнете ми да разбера същността на тази така смъртоносна зависимост, някой който го е правил или прави в момента. Пазете се !!!

Коментари

51-56 от 56

65.   До 63: Вземи си живота в ръце! Изчезни от тая сган в която си в момента! Един познат се откачи от тия лайна като купи билет за Испания, замина сам самичък, запозна се с други хора, не наркомани и заживя нов живот. А повече от половината му приятели измряха като мухи от предозиране с некачествен хероин. На 44 си, още имаш време да започнеш на чисто.
Успех!

66.   Здравейте, наистина вече ви пиша от пълно отчаяние. Приятелката ми отново е в комуна. За 6 път. Била е в клиники. В света на наркотиците е от 10, 12 години. Сега последно пак започна хероин. Аз вече нямам вяра. Била е чиста 5 години. Но е много лабилен човек. Заеднио бяхме 8 месеца. Какво ли не опитах. Все ме обвиняваше, че не съм достатъчно твърда с нея. Много съм объркана. Не знам въобще дали е имало нещо човешко в отношенията ни. Сега е в Испания. Нямам вече вяра. Мисля, че трябва да се откажа. Няма смисъл. Не мога да повярвам вече, че ще се оправи. Да вярвам или не?

67.   Хероинът не е кой знае какво, ако смяташ да се правиш на гъзар. Как се чувстваш ли? Виждаш бяло петно, сенки и нищо повече. Не можеш да асимилираш нищо, очите ти се тъмнеят и после болят. Това е :) относно брат ти.. Най-добрият ми приятел също почина, но самоубивайки се под въздействието на наркотика. Наистина не трябва да се измъчваш, той е направил това, което е искал.. Помисли, едва ли му е било лесно. Успех и не посягай към хероин. Казва ти го човек, който е вземал, не е приятно, не е готино, не ставаш по-добра.

68.   До 60. Писал си, че знаеш. Станах наркоман без да знам, започна с вестибуларния апарат. После получих абстиненция от незнайно какво, назначиха ми Ривотрил уж за месец, аз го пия има няма 6г. с алкохол. Чак преди 6 месеца се светнах за това. Какво да направя да се отърва от тая гадост

71.   Хероин? !? Купете си колело и карайте. Това е удоволствие не цигари, алкохол или дрога. Но за това трябва воля, силни крака и ЖЕЛАНИЕ ЗА ЖИВОТ.
Отвратен съм от хората, които не искат да живеят живота си здравословно.

72.   Усещането в следствие употребата на хероин бих определил като приятно, силно отпускащо, премахващо всякакъв дискомфорт, толкова силно, че дори инстинктите ви, че ви се ходи до тоалетна са заглушени на макс.

Отказването от хероина е нещо много, много трудно, което зависи от много обстоятелства. Аз лично от 16 години вече не практикувам! Много хора покрай мен умряха, спираха, почваха, спираха, почваха...

Как се оправих, бях в комуна в Испания и там ми помогнаха.
!!! ВНИМАНИЕ!!! Другите могат да ти помогнат само и единствено ако ТИ имаш желание. Иначе просто ще убиете 1-2 години и ХОП отново в калта....

51-56 от 56