Споделена история от Наркотици и алкохол

Харесвам Бирата!
Здравейте хора, от 1 месец прекалявам с алкохола ! Преди това изобщо не съм си и помислял за алкохол. Една две бири само по повод. А сега какво стана по 1 дволитрова на ден пия, понякога може и до повече да се стигне. Имам и депресия което ме кара към алкохола, но да си призная като пия някак си се чуствам по добре, знам че това е временно, но просто искам да споделя, знам си проблема. Хубавото е че това е поне от месец! Та искам някакви съвети да ми дадете, да спра бавно по бавно да намалявам количествата ли? Защото не искам да ставам алкохолик :(((

Коментари

1.   Само с бира алкохолик няма да станеш, но тя може лека полека да те подтикне към твърд алкохол. Сега като ти казах, че с нея алкохолик не може да станеш не означава, че трябва да се наливаш!

''Хубавото е че това е поне от месец! '' - Не се успокоявай с това, защото ако не спреш ще си кажеш - Вече от година, две пия постоянно и не мога да спра. Тази депресия може да продължи и с години, ако не вземеш мерки - ти с години ли ще пиеш? А нали казваш, че това е причината. С алкохола няма да намериш отговор на въпросите ти които те притесняват и съответно са те докарали до депресия, от него само ще затънеш! Пии с мярка щом толкова ти се пие и сподели с някой близък или с психолог (защо не) за депресията! :)

2.   Тц.... имам познат, който вчера стояха на по чашка с моя и разсъждаваше и се жалваше, че му е писнало да бъде сам и не разбирал защо жените не го харесват- бил стабилен, с добри доходи, самостоятелен негов апартамент и не му се получават нещата. Викам му като изтрезнееш веднъж завинаги за повече от 10 минути ще станеш най-желания ерген сред женската аудитория. Спри да пиеш, алкохолиците са отблъскващи и нетърпими. Спри се навреме, че да не се вайкаш като моя познат, ако си ерген или ако не си докато на жена ти не и писне и си хване багажа.

4.   Ами като не искаш да ставаш алкохолик, защо пиеш алкохол? Бирата си е алкохол, ако не знаеш. То не може хем да пиеш алкохол, хем да си трезвен.
Е, ... всъщност има и безалкохолна бира, ако тя може по някакъв начин да ти реши проблема.
Ако си решил обаче да отказваш алкохола, трябва да знаеш, че това се прави от раз и край, повече нито капка. С намаляване на количествата не става.

5.   Скоро имаше някъде статия че съществува зависимост към бира, безалкохолно дори и зависимост към натурални сокове. По добре кажи край и спри, не се умира от спиране.

6.   Братле, пиеш си бирата и да не ти пука, аз също пия бира като вода, и ми е кеф, и мастика пия... но не съм алкохолик, алкохолиците не пият за кеф, а от нужда.... така пиеш си и не се притесняваш, нищо лошо няма да сръбнеш по бирица, пък и някоя мацка да си имаш да се плескате по цял ден, така е братленце... ха наздраве

7.   № 1 От бирата ще развие бирен алкохолизъм а от него най-трудно се отказва.

8.   Няма проблем да пиеш бира всеки ден но трябва да намалиш количеството имай мярка и няма да има проблем аз пия по литър на ден вечерта преди сън и всичко е наред, а за депресията се посаветвай с психолог или се вземи в ръце!