Споделена история от Наркотици и алкохол

Защо пие?
Здравейте :) Ще говоря направо...С приятелят ми от известно време (3 месеца) по стечение на обстоятелствата се наложи да жевеем в различни градове. И така в началото нямахме проблем когато не бяхме на работа пътувахме виждахме се и всичко беше супер, но от около един месец насам той започна почти всяка вечер да пие и то не само за настрение а да попрекалява с алкохола и под негово въздействие започнахме да се караме... в началото не му обръщах внимание и на следващия ден му помрънквах малко и до там... но сега след поредния скандал реших да ви пише и да ви помоля за съвет...

Не знам как да му обясня да престане може би се чувства самотен или не знам... когато се запознахме той преживяваше тежък период от живота си и си подпийваше но не чак всяка вечер, но заедно успяхме да оправим нещата но аз тогава бях ди него, а сега сме разделени и не знам какво да правя... питам го защо го прави а той все ми казва не знам защото искам и до там... дайте съвет моля ви.

Коментари

1.   Според мен проблемът е че сте разделени, боли го за това че не сте заедно и дави болката с алкохол.

2.   Скъпа ако веднъж е посегнал към чашката при появата на проблем ще го направи пак. Разговаряйте за това, за да разбереш защо го прави. Може и ти да му помагаш в известна степен, но това за мен е сигнал, че трябва да обърнеш много сериозно внимание не само на него, но и на своя бъдещ живот с него, защото в противен случай ви чака дълъг и труден път. успех

3.   Аз ще съм кратка.
Говори с него. Разбери какво "дави" в алкохола. Проблеми в семейството... стар спомен... несподелена любов... самота... липсата на някого? Аз бях в аналогично положение, но с баща ми. И аз така страдах... много страдах. После разбрах причината... намразих го, сега мразя себе си. Не допускай това да се случи с теб. Разбери какво става, докато е време. Ако трябва седни до него, с чашката ще потръгне и приказката. И повярвай ми, разбереш ли причината, ще се намери решение. Така че, деиствай :).
SFA

4.   Ти си го спирала да прекалява. Сега те няма, и си позволява ...
Проблем е определено. Наистина, говори с него, но процеса ще е дълъг.
Мъжете обикновено не си казваме направо какво ни трови живота ..
И друго, внимавай какво си пожелаваш, защото цялото това усилие да разбереш какво му е може да го ожесточи срещу теб ... начинаещите алкохолици точно това правят - отблъскват хората които го обичат и се интересуват от тях...
Надявам се всичко да се оправи ...

драгкх

5.   И Драгкх е прав, но Мила, това е проблем за цял живот. Не поемай такъв товар, твърде тежък е , дори за силни хора. Казано е, с жени до време, с чашка до гроб. Не си губи времето според мен. Имам приятелка коята се крие зад децата си за да толерира проблема с пиенето на мъжа си. Би ли искала да чуваш цял живот, че ти си виновна за това както моята приятелка? И да си винновна, че децата ти ходят гладни заради пиенето. Тези хора не признават. Не съм сигурна, че любов е достатъчна, защото макар, че му я даваш той пак пие. А ти си твърде чувствителна, за да можеш да издържиш на това. Не казвам да го изоставиш, а да съхраниш себе си.
Алис