Споделена история от Наркотици и алкохол

Възможно ли е пристрастяване?
Здравейте, аз съм момче на 17 години. Пуша трева от 1 година, през тази година не съм пушил често, в месеца 3-4 пъти най-много. Но напоследък се случва така че пуша всеки ден, по няколко пъти, не се чувствам пристрастен, мога да спра по всяко време, но ми харесва, не ми пречи в ежедневието, защото съм ваканция и не намирам за проблем неадекватното ми състояние :D. Но работата е там че откакто пуша толко често през времето в което не съм пушил, нямам апетит, мога да не ям цял ден, до момента в който не се напуша. Трябва ли да се притеснявам от това или е нормално, от жегите и т. н.?

Коментари

1.   Щом можеш да спреш по всяко време спри за 2-3 месеца....
Не можеш нали, защото си си пристрастен. Спирай докато можеш, защото много като тебе вече плакаха. Имам познати които бяха като теб и сега по-добре да не ти обяснявам къде са.

2.   Нормално е споко!!!

3.   Определено по-добре спри тревата.
Ана

4.   Няма опасност да се пристрастиш към тревата, но не опитвай нищо по-силно!
Мъж 29

5.   хАХАХххахахах! Нямал апетит я недей да ядеш два дни да те видим :) Успокой се момче, пуши си но гледай да е с мярка! Иначе от дългогодишен опит ти казвам не влияе на апетит, а пристрастеност можеш да имаш само ако злоупотребиш ( примерно хм... 5-6 пъти на ден? ) Просто бъди умен ;)

6.   По добре наистина я спри, че тотално ще си объркаш здравето

8.   Добре сега ще ти обеся как стоят нещата... да пушиш трева е много гот наистина.. аз пуша от 2 години а съм на 18г.
Когато пушиш трева ти не мислиш дали ти вреди или не дали ти влияе по някакъв начин на мозъка знаеш само, че ти е готино и че не си пристрастен изобщо и можеш да спреш когато си поискаш, но ти всъщност въобще не желаеш да спираш... да не говорим, че след време когато ти стане навик тревата изобщо няма да се замисляш, ще пушиш винаги когато можеш винаги когато има когато някой изкара и т. н. никога няма да се откажеш от 2-3 дръпчици безплатно.. НО в един момент когато вече започнеш да осъзнаваш какво всъщност правиш и че не можеш да излезеш на вънка да се разходиш без да ти се допуши просто не става не ти се излиза, ако знаеш, че няма да се пафка, всъщност не ти се прави нищо, ако не си напушен... и в този момент решаваш да ги спреш защото си мислиш, че си пристрастен и действително е така, но не физически а психически, което е много лошо :Х.. искам да ти кажа и нещо друго - Можеш да си мислиш, че тревата не ти вреди, но повярвай ми лъжеш се ако пушиш всеки ден особено.. или по рядко.. ти не го осъзнаваш, мислиш си че абсолутно нищо ти няма всичко е наред, а всъщност сумати мозъчни клетки биват убити от пушенето на трева докато си тинейджер няма да осетиш нищо, но когато станеш голям човек и водиш собствен живот ще съжаляваш за тези моменти ще усетиш как памета ти, ти изневерява... и даже може да се каже, че няма да си и толкова образован и трудно ще си намериш мястото в живота... може да ти се струва много пресилено, но наистина е така колкото и да не ти се вярва..
Аз лично осъзнах всичко това лично сам и наистина съм решил да я спра, но си признавам, че много ще ми липсват тези моменти, в които си дърпаш от джоинта и когато вече те хваща много е гот, особено когато си с весела дружинка и пафкате и се смете, и пак пафкате и си говорите, но това е до един момент.. Също така си признавам, че няма да мога да я спра напълно все някога ще ми се допуши толкова силно и ще си кажа какво пък толкова.. и ще се напуша, НО както знаеш не вреди ако пушиш много рядко.. от 9 дена не съм пушил знам, че не е много, но за мен е казал съм си че от 2013 съм друг човек!
Ще ти дам съвет и не само на теб АКО искаш да спреш да пушиш трябва САМ да ОСЪЗНАЕШ защо го правиш! не го ли направиш няма да се получи просто... изобщо не е толкова трудно просто както казах ОСЪЗНАЙ какво правиш и ДОКОГО ще го правиш..
Надявам се да съм ти бил полезен и не само на теб, но и на други хора, които четат това ако има такива..
Няма да се извинявам за правописни грешки или прочие просто защото не ми се струва необходимо това съм го писал набързо за да не си изгубя мисълта... все пак не сме на изпит по български език както и да е пожелавам ти всичко най-хубаво и си пафкай с кефи, но с мерки! и запомни ще дойде момента в който ще се наложи да спреш... и тогава се сети тази това "ОСЪЗНАЙ СЕ! " направиш ли го няма да имаш никакви проблеми...