Споделена история от Наркотици и алкохол

Майка ми е алкохоличка...
Здравейте ! Не знам от къде да започна, но трябва да си споделя историята с някой, защото вече съм на ръба! Аз съм момиче на 17 години и живея само с майка ми, която вече казах е пълна алкохоличка.

Наскоро се преместихме да живеем във Варна само двете, понеже тя се раздели с втория си мъж. Както знаете в големия град много трудно се издържа(говоря от финансова гледна точка). Имало е в дни, в който сме си броели стотинките за хляб, а тя отива и си купува алкохол. Всеки ден имаме разправий помежду си, в рамките на 2 седмици тя ме изгони 2 пъти за по 4 дена. За всичко съм и виновна аз и бившия й мъж. Нервната ми система вече е съсипана, но тя даже и не се замисля за мен. За нея най-важното е да седне и да си сипе ракия... няма ден в който тя да не го направи.

Не знам вече какво да правя писна ми от всичко това и от проблемите до който води употребата й на алкохол...

Коментари

1.   Просто разреждай ракията с вода помага до известна степен

2.   Намери си някое гадже, някои свестен с който да живеете двамата, опитай се да говориш с майка си да намали пиенето поне и да започне да посещава терапия или да чете нещо по темата за отказване от алкохола.

3.   Здравей, аз съм момиче на 18 и виждам, че и майка ми се е запътила натам. В начало беше заради финансовите проблеми ( и сега е така). Не знам какво да правя. Напоследък ми прави впечатление, че дори без причина пие. Единственото, което трябва е те сами да осъзнаят проблема и да спрат. Виждаш как лека-полека "изчезва" човек, който обичаш до болка.... това е ужасно.
А ако не си толкова близка с нея послушай #2 Най-правилното решение при теб е това.
За съжаление при мен това не може да стане, не мога да я оставя..

4.   Н. 3 - алкохолизмът не идва заради фин. проблеми, а финансовите проблеми идват с алкохолизма... и се задълбочават с него.
Съветвам те да напуснеш дома си, когато си готова със средното си образование. Дъщеря на алкохолик съм, вярвай ми - това е едиснтвеното решение да помогнеш на себе си и майка си. Ако продължиш да битуваш с нея, най-вероятно ще те завлече. Не можеш да имаш нормален живот, контакти с други хора, ако живееш с такъв човек. Всички хора ще се дистанцират от теб покрай излагациите на майка ти и накрая ще завършиш като нея

5.   От #3:

#4 може да има и случаи, в които както ти казваш: "финансовите проблеми идват с алкохолизма", но конкретно при майка ми е обратно, защото тя се грижеше за всичко, тя беше и мъжа, и жената. Баща ми се интересуваше само от това какво ще яде.... да не говорим за наем, ток, банки и т. н. Тя прави всичко по силите си за мен и образованието ми....
Казах: "виждам, че и майка ми се е запътила натам", не е на дъното, но лека-полека тя става зависима, въпреки, че не иска да го приеме.
Говорила съм с нея по приятелски и виждам, че не иска да го осъзнае....
Имам чувството, че тя иска да ме види завършила и с работа... и сякаш "мисията" и приключва... :(
аз искам тя да е здрава... да е там с мен, дори и да не живеем заедно (все пак "птичето все някога ще отлети")

:(

6.   Жените се пропиваме когато сме самотни - изоставени, разведени с всички отговорности за децата или сме любовници... Знам, това не е оправданието, а обяснение за ситуацията.
Изчезни от къщи за известно време - при приятелка, нещо такова. Тя няма да издържи и ще иска да те върне. Кажи й, че това ще стане само ако спре да пие, защото това е болест, която трудно, но се лекува и ти си готова да й помогнеш. Върни се вкъщи и при първата изпита от нея глътка алкохол - пак изчезваш.
Малко алкохолици успяват, но има и такива - дай й шанс! Да не говорим, че остане ли трезва - пак ще си намери партньор, няма да е нещастна и няма да се налага да се налива!
Някои изречения много помагат, като: "С мен ли прадпочиташ да се разделиш, мамо или с ракията? " или "Вярвам в теб, мамо и знам, че си по-силна от ракията! "
Ако ти, миличка, не й помогнеш всъщност няма кой, но да покаже, че е осъзнала проблема си и има желание да се спаси. А ако не желае - по-добре се изнасяй веднага щом имаш възможност!
Успех!

8.   Авторке, аз съм №6, какво стана с майка ти? Дано да имате някакъв положителен напредък! ...