Споделена история от Наркотици и алкохол

Започвам да пропадам много рязко – търся помощ!!

Здравейте,
Аз съм момче на 17 години, от 4 месеца помпам яко трева и след всяко яко напушване ( по 4 — 5 напушвания на ден) си обещавам да спра, но при следващото предложение, веднага се съгласявам, а ако не ми предложат нищо, до ден два аз им предлагам и пак се напушваме, ей го през следващите 20 часа ще се напуша 6 – 7 пъти...

Най-трагичното е, че съм адски абициозен, имам големи планове как след 4 години ще съм в Холивуд и ще работа по актьорската си кариера, но усещам как затъпявам с светлинна скорост, постоянно съм неадекватен (дори и като не съм напушен) помня колкото риба...

Ще ми се да спра НАИСТИНА, но просто не знам как, а и всъщност хем искам хем не искам, понеже аз пуша качествена трева и като се напуша, всеки път е уникално само по себе си, макар и до ден два да съм забравил какво е станало!

Може да Ви прозвучи самовлюбено, но се имам за интелегентно момче и не желая да продължам да затъпявам и точно за това искам помощ!

Ако някой знае как да ми помогне, ще съм му много благодарен, от Пловдив съм и ще ми е по добре ако ми предложите помощ с нещо като сеанси...

Коментари

1.   Проблема си е само твой, на знай, че когато пропадаш най-сигурната опора е в самия теб.

2.   Май пак си напушен - Холивуд, а у, амбициозен, а не можш да напишеш 1 изречение без 2 правописни грешки.. Пфффф!

3.   Комуна/Френския чуждестранен легион са нещата които ще те вкарат в пътя. Ти воля нямаш, вече си и с увреден мозък (паметта е първия признак).

4.   Ако една марихуана не можеш да откажеш, не знам как ще пробиеш в Холивуд, където освен огромна доза късмет се иска и доста силна воля и силен характер, особено ако нямаш никой зад гърба. Просто спри да го правиш, зависимостта ти за щастие не е физическа.

5.   Пич, стегни се бе! :D 5 години съм пушил като последните три по 3 пъти на ден. И да затъпява се, няма какво да говорим, но това може да се поправи. За последните 4 години съм пушил един или два пъти.. Това го казвам, за да подчертая, че няма пристрастяване. Ти пушиш от 4 месеца, което ми изглежда смешно малък период предвид емоцията, която влагаш в изказа си.. Моят съвет е да смениш средата и приятелите. Знам, че на твоята възраст не е най-лесно, но аз се отървах от раз с всички такива контакти, които имах, независимо, че тинейджърските ми спомени и приятни моменти са свързани именно с тях. Ако наистина имаш амбиции да се развиваш, това е нещото, което трябва да направиш. Другият вариант е да си пушите заедно, докато станеш на 30 и осъзнаеш, че си пропуснал доста по-важни неща. А, да.. Единственото негативно нещо, което има при мен е проблемът с паметта, както и ти каза.

6.   Повярвай ми, сеанси и разговори не помагат! И аз съм минала през какво ли не, даже и много по-страшни неща от твоя случай. С приказки няма да станеш по-силен, нито по-борбен. Единственият начин според мен е да си припомниш амбициите си и да се стремиш с все сила към тях! Влагай цялото си време и енергия в училище, спорт или нещо, което ще те ангажира достатъчно, че да не мислиш и да не употребяваш марихуана. Ако наистина вярваш до толкова в себе си, значи можеш най-спокойно да се стегнеш и да бъдеш човека, които искаш, а не затъпяващо тревоманче. Извинявай за израза, нищо лично, даже съм ти съпричастна, но това няма да те доведе до нищо положително! Всичко най-хубаво и успех. Вярвай в себе си!

7.   Въведи си режим - не пуши тревата, че да ти е яко нон-стоп, а просто разпускай вечер, после се наяж хубаво и поспи и на следващия ден може пак, но само вечер. Аз съм така чат-пат и мога да ти кажа, че не съм затъпяла... Просто ти трябва някаква мярка. Ако не ти е време за пушене почни да правиш нещо, което те влече, за да мине времето... хей така :)

9.   Баце тава е смешно 4 месеца не са никак мноо време поших 5 години редовно като ти казвам редовно стигал съм до 15 цигари стабилен чук семките бяха внесени от хуландия но тава е друга тема ако наистина си толкова амбициозен колкото казваш не мисля че ще има проблем да спреш пък и не е толкова вредно винаги човек като започва си мисли така просто се стреми да не се додаваш изцяло на това п примерно ако искаш да не спираш примерно сей си едно растенице или две и вече преди лягане пафкаш една цигарка пускаш си една кумедика смееш се и после спиш и така в караина сметка ще ти омразне и после ще започнеш да пушиш мноо по радко

10.   ако продъжаваш така не вярвам следващите 4 години да отидеш в Холивуд, няма да издъжиш толкова много с тези неща, които си причиняваш най-много на 30 та и по-млад може да не си жив вече! НЕ СИ ПРОВАЛЯЙ ЖИВОТА

11.   Пич, аз пък ще ти кажа, че си още на 17 и поне, за разлика от другите, които пушат или шмъркат, си се усетил че не ти действа добре. Това е едно много добро начало. Въобще не им чети заблудените коментари на тия по-горе!
Само ще ти кажа, че аз самата пуших за първи път трева на 14, естествено по малко и не много често, но никога не съм се чувствала зависима от нея до такава степен, че ще умра ако не си дръпна веднъж. Имаше само един период от време, когато станах студентка и се наложи да живея в друга страна, когато усетих, че пуша непрекъснато-след лекции, след работа, с приятели. Това продължи около 4-5 месеца и накрая се получи така, че сама го поисках и го направих, спрях. Първите 2 нощи бяха тежки и не можех да спя добре и после отмина, бях супер енергична и след това просто свикнах. Сега всичко си е като преди и пуша рядко
само с приятели на партита. Начинът да се пребориш с даден проблем или порок е да го превърнеш от начин на живот в нещо, което правиш от време на време за забавление!

13.   След като прочетох коментар №2 и видях рейтинга му, си припомних за онази стара поговорка: Дяволът не пази българите в Ада, защото те сами се дърпат надолу

14.   Трудно ще ти е майна и аз съм от Пловдив.
В такъв град в който ти казват опъни си и бичи малко айляк... трудно...
Намери си амбициозна жена и готово. Жената му е мамата.
Ще те накара да спреш и ще си мислиш, че ти си го искал.
Звучи хумористично, но си е чистата истина.
Поклон от мен към женското лоби.