Споделена история от Наркотици и алкохол

Не мога да спра да пия
НА 13 МОМЧЕ СЪМ И СИ ПИЙВАХ ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ ПО ЕДНА БИРИЧКА СЕГА ВЕЧЕ НЕ МИ ГОРЧИ ХИЧ И НЕ МОГА ДА ИЗДЪРЖА БЕЗ ДА ПИЯ. НЕ СЪМ САМО НА БИРА И ВИНО И РАКИЯ ПИЯ ДО ПРИПАДЪК. МНОГО ИСКАМ ДА СПРА ПОМОГНЕТЕ МИ, МОЛЯ ВИ ОТ СЕ СЪРЦЕ!

Коментари

1.   Потърси лекарска помощ, а също така и съдействие от родители или приятели. Но непременно потърси. И вложи много воля, ма много!

2.   Е как да ти помогнем бе човек. И аз искам да спра цигарите, а никой не ми помага истински - всеки казва просто не пуши, а не става. Така че трябва сам да си помогнеш. Но го направи по-скоро, защото от алкохола добро няма да видиш. Успех.

3.   Лечение на алкохолна зависимост

Няма да се впускам в подробности и дълги тиради относно лечението на алкохолната зависимост. Ще се придържам към няколко прости правила и медикаментозна схема за лечение КОНСУЛТИРАНА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО от психиатър, невролог и токсиколог.

Първо: Алкохолнозависимият трябва да осъзнае, че е болен и че болестта му е лечима.

Второ: Алкохолнозависимият ТРЯБВА ДА ИСКА да се лекува.

Трето: Необходима е подкрепата на лекари и близки.

Четвърто: Да си взима редовно медикаментите.

Пето: Да избягва събиране с компании, които могат да го "подхлъзнат " към старите му навици.

Шесто: Да си намери подходящо занимание, което да отвлича мислите му за алкохол и почерпки.

Седмо: Да пие вода и течности когато усети нужда да пийне нещо. Студени билкови чаеве са добро решение. С тези прости правила, които могат естествено да се допълват, се улеснява лечението на заболяването.

Ето и примерна медикаментозна схема за лечение, която ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се консултира с гореспоменатите лекари:

Сутрин преди закуска:
- Coaxil 1табл.
- Transmetil 500 1 табл.
- Беталок 30К 1 табл.
- Nootropil 2400мг. сашета или Pyramem 800 по 3 табл.

След закуска:
- Trileptal 600 1 табл. може да се замени с Depakin, - но аз не препоръчвам, зашото първият се отделя през бъбреците, а вторият през черния дроб, който и без това се претоварва от другите медикаменти.

Revia 1 табл. - особено важен медикамент, който подтиска желанието за приемане на алкохол.
Milgamma N - 2капсули.
Nivalin - 10mg (по схема назначена от невролога).

Преди обяд:
- Transmetil 500 1табл.
- Coaxil 1 табл.

След храна:
- Milgamma N 2 капсули.
- Nivalin 10mg по схема.

Вечер преди хранене:
- Coaxil 1 табл.
- Transmetil 500 1 табл.

След хранене:
- Trileptal 600 1 табл.
- Revia 1 табл.
- Milgamma N 2капсули.
- Nivalin 10mg (по схема назначена от невролога).
- Tritico 1 табл.

Пак повтарям ЗАДЪЛЖИТЕЛНА Е КОНСУЛТАЦИЯ с лекарите. Лекарствата не са безобидни. Някои от тях могат да бъдат минати по клинична пътека. Пожелавам успех и търпение на болните.

5.   Никой не може да помогне на човек ако той съзнателно не пристъпи към ликвидиране на причината която е породила проблема!Мога да Ви помогна да изчистим организма от отровата и да Ви възстановим!!!

8.   Сега ще ти кажа, аз как се измъкнах и от алкохола и от цигарите. С приятел отидохме за риба-на палатка. остави ме там 2 седмици без дори и бира. и разбира се, без цигари. Тея две седмици много помогнаха. Та съвета ми е, потърси познати или роднини които са рибари и марш със тях. Ако са и по големи от теб няма да ти разрешът нито да пушиш, нито да пиеш. На твоята възраст две седмици са достатъчни.

9.   Аз как се спасих, след като почти си съсипах здравето и меслех, че загивам: Погледнах си в огледалото и си казах: ти си алкохолик, не ти трябва лекар да ти го каже. Харесваш ли се в този вид? Не, разбира се, нито другите те харесват. Започнах един петък след работа (в твоя случай след училище) за да не ме гледат другите как треперя и се измъчвам от алкохолна абстиненция. Трепериш като идиот, мъката е голяма, на вашите обясни, че не ти е добре, уморен си или нещо такова. Без кафе, без цигари, то ще ти се повръща, ще ти трепери корема, ще се потиш, но след два дни вече ще може да се понася, няма да трепериш поне външно, само вътрешно, докато се убедиш че можеш. Всяка вечер в продължение на 2 седмици пиех по една таблетка ксанакс - успокоително ((дават го ако се помолиш и без рецепта), за да мога да спя. Ако се събудя след няколко часа - още половин, но не повече за денонощието! И не излизаш никъде! Поне седмица-две. Накокви компании, никакви приятели, не се обясняваш на никой! И стишкаш зъби! Трудно е, но става, вече 2 години съм чист!

11.   Трябва да оставиш алкохола той

няма добър край ти не вредиш само на себе си а и на цялото си семеиство и хората около теб

12.   Браво на номер 9! Това е пътят!
Нито глътка алкохол, воля и инат! Трудно е, но след като се прочисти тялото, вече е по-лесно. След това пълна дисциплина и никакъв алкохол повече! После се радваш на щастието, наречено: "Ох, колко е хубаво да си трезвен"! На щастието да не трепериш, да не се потиш, да не смърдиш на урина, да не те мъчи главоцеп, да не ти е замаяно, уморено и нетрудоспособно, да не ти се спи, да не ти текат лигите като видиш една бира, на щастието да ти е бодро, ведро, леко и весело, а на съзнанието и умът ти да е бистро и чисто.
За това обаче са необходими желание, воля, инат и пълна самодисциплина и контрол.
Ако не си ги наложиш ти, няма кой друг да ти ги наложи! Всеки сам си решава!

14.   Заинати се! Като №9, евала му правя! Кажи си, че ракията не е по-силна от теб и щом друти са събрали сили да спрат, можеш и ти. Махния тая отрова, с нищо-нищичко не е помогнала на никой, а гробищата са пълни с хора, не събрали сили да спрат. Просто кажи СТОП и край, който иска около теб нека се налива, ти явно не можеше да вледееш този процес, затова не се доксвай, това за тебе е гибел! Младите загиват по-бързо от старите алкохолици заради по-бързия метаболизъм. Спри и живей! Успех!

15.   И аз съм се опитвала, но пак започвам. Но наистина браво на номер 9.

16.   Майка ти и баща ти да ти спрат джобните и ти на бързо ще спреш алкохола.

18.   Напълно разбирам как се чустваш, и аз искам да спра но не мога. Правила съм го - 10 г не съм кусвала алкохол, цигари и кафе даже. Вече не мога, трудно ми е... Всичко е въпрос на желание. Ако не можеш, влез за някоко дни в киника да те пречистят. Няма от какво да се срамуваш! Пък и никой няма да разбере, ще ти сложат система не е страшно, за да ти пречистят организма. И повярвай ми никой няма да ти помогне ако не го искаш сам!!!

21.   Мдааа. Аз като алкохолик, мога да кажа, че е много трудно да се спре това. А то съсипва. Въпреки, че го знам, продължавам да си пия редовно. Пробвал съм лекарства, психолог, какво ли не... Не става. Воля трябва. Бях отказал всичко преди време. Изкарах само 20 дни. След това старата песен на нов глас. Въобразявам си за някакви несъществуващи проблеми, измислям си поводи, само и само, за да пия. Както 16 е коментирал/а, при теб ще е лесно - вашите ти спират джобните и край. Ама при мен не е така. Аз работя, изкарвам достатъчно, за да не ми се отразява на джоба и си пия до насита. Поне постигнах малка "победа" - спрях концентрата. Но каква е файдата, като сега пия по 10 бири на ден, или по 2-3 литра вино. Ефект - нулев. Единственото, което можеш да направиш е да си набиеш в главата, че това нещо не води до нищо добро. Точно напротив - съсипва. Добре, че в сферата, в която работя съм доказан професионалист и още ме търпят. Ако не беше така, щяха да са ме изритали още преди много-много време. Респективно семейството. Ако не носех стабилни доходи в семейния бюджет, съпругата да ме е напуснала преди години. Та, това е. Алкохолът съсипва!!!