Споделена история от Наркотици и алкохол

Не нося на алкохол
Здравейте, не съм привърженик на алкохола, но се налага по рождени дни да пия. Пия толкова колкото само да ме цъкне и на другия ден буквално не ми се живее. Последния път изпих по-малко от половин чашка ракия и на другия ден същия резултат. Кажете ми възможно ли е да е нещо от ракията защото като е съберем пием една и съща домашна ракия? Защото когато пия уиски на другия ден пак ме боли главата ама не чак толкова.

Коментари

1.   Ами като не можеш не пий, бе! Аз мога, но не обичам и не пия :)

2.   Номер 1 е прав като не можеш да пиеш не пий. Налагало се на рожденни дни. Кое го налага?
Тая работа не е за всеки. Имах един колега в университета, той горкия като пиеше 50гр и после трябваше двама човека да го носят.
Дядо ми е на 86г и до преди 6-7 г пиеше наравно с мен и баща ми.
Ти явно хич не можеш да пиеш, затова недей!

3.   Само един въпрос и ще ти дам съвет.
, , не съм привърженик на алкохола, но се налага по рождени дни да пия. "
Това какво ще рече? Налага ми се- моля!? Да не би да ти изливат ракията в устата, да не те завързват за дърво и да те поливат с алкохол?? Ако не можеш да пиеш, то не пий. Не мисля, че е някакъв проблем. На ракията няма какво да и има, освен ако не е прекалено силна, но все пак си мисля, че като цяло уискито е по-тежка артилерия.

4.   Автора : Просто е гадно сред 10 пияни ти да си трезвен

5.   Аз имам същият проблем, момиче съм на килограми също не съм много висока съм 170 и тежа 40кг. Снощи ходих на парти за хелуин напих се зверски и изпаднах в безсъзнание. Много съм повръщатала. Мокрили са ме 3 пъти. За първи път се напивам така надявам се и за последен. Не съм пила много 1 бутилка от 1, 5л ликьор и 300мл водка.

6.   "1 бутилка от 1, 5л ликьор и 300мл водка" - ти на това малко ли му викаш? Научете си границите, бе, хора, лесно е. Наблюдавайте се колко пиете, кога ви става весело, кога ви се замотава главата и кога почва да ви става лошо. Не е много трудно човек да научи как реагира тялото му, ще си спестите много неприятни ситуации.
Колкото до автора - от бира същото ли ти става? Уискито и ракията са силни алкохоли, може би трябва да пиеш нещо по-слабичко, за да не ти става лошо. Друг е въпросът, че и с това се придобива тренинг, ама не ти препоръчвам да "тренираш" много.

7.   и аз не държа но колкото и брутално да се напия на друдия ден не ме боли глава изобщо

8.   Пробвай да смесиш питието с лед или вода за да е по-леко. Гледай да не пиеш на празен стомах и около теб винаги да има някакво безалкохолно или вода, може и някаква храна. Като си казвате наздраве отпий малко алкохол задръж го в устата и бързо пийни кола или нещо друго неалкохолно, то ще се разреди в устата и няма да е толкова силно.

9.   Аз мисля че се иска малко тренировка :) аз не сам пила през целия си живот никога... наистина но през последния месец сигурно наваксах за 2 живота учудвам се сега как не сам пияна :) забелязах че първите дни ме хващаше бързо, но сега си пия стабилно и не ме хваща така :) ужас дори 3 бири изпих преди 4 дни аз къде презирам бирата... Но аз нямам проблем с това просто месеца за мен беше ужасен не изпитвам нужда да пия и за това сега не го правя поне докато не ми кипне пак

10.   Добре, аз съм на 27, вие явно сте на по 15 и приемате ходенето по купони като съревнование кой колко ще изпие и колко голям мъж е това. Аз съм го надживял това. И ще ви обясня така? Какво е геройското да се напиеш? Я да чуя? И какво като не можеш да носиш на алкохол? И аз не мога. По-малко мъж ли съм като отида на купони? Не. Има пийняци могат и 2 литра да изпият, аз не мога и 25 грама. Ама взимам 3000 лева и жена ми си купува всичко, и съм 10 пъти повече мъж като ходя с нея по магазините и знам, че мога да й купя каквото пожелае, а някакъв мухльо дето като бръкне в джоба си след запоя ще намери само дупки. Започни да мислиш как да станеш мъж, да имаш стабилно образование, работа, пари, не да ми говориш как не си носел на алкохол ха-ха-ха, жалка история. От пиян човек по-жалка картинка няма, разплул се като медуза, повръщащ, безпомощен, ако не го метне някой на рамо ще остане в локвите и канавките като клошар. Я се осъзнайте.