Споделена история от Наркотици и алкохол

Синът ми пуши трева
Получих страхотен удар под кръста. Преди около две седмици разбрах, че синът ми пуши трева.Това ме довърши тотално след куп други неприятности, които ми се струпаха на главата за много кратко време. Отгледала съм го съвсем сама, отдала съм му живота си, и.... Въпросите ми към вас са много, но за сега ще се задоволя само с няколко , а вие ми светнете по въпроса и простете невежеството ми. 1/ Става ли се зависим от трева, 2/ това ли е началото, 3/ как да му помогна, като не живеем заедно , и т.н. Ще бъда доволна ако някой който е изпитал това ме посъветва, ще бъда благодарна на всеки който се отзове на молбата на една майка. Благодаря Ви предварително на всички.

Коментари

101-150 от 425

109.   Ммм, канабисче. Принципно няма лошо - не се подвеждайте по общоприетото мнение - изградено е главно на базата на митове. Макар и психоактивна, марихуаната е по-безвредна дори от кафето. Нелегална е предимно, защото разни фармацевтични компании искат да продават в пъти по-вредни медикаменти на безбожни цени.
От година и нещо пуша всеки ден, не съм забелязал някакви негативни ефекти. Най-хубавото е, че успокоява нервите - препоръчвам ви вместо да "Спасявате" сина си, да пробвате и вие. Ще забравите какво е стрес.

111.   аз съм на 16 и съм пушила трева.. не съм пристрастена, просто ако някоя приятелка ми предложи ае да пафкаме тогава съм готова обаче не ми се е случвало тръгвам да тарся от някои или ддз..

112.   значи по-добре е да не пуши - не че се пристрастява, но просто зависи от това с кого се сбира. И ако тези с които се сбира започнат твърди наркотици, то и той покрай тях ще започне. Наистина се започва от тревата, а пък тревата се започва обикновено от цигарите, абе е така стоят нещата. Като бебетата сме, требва да бръкнеме тама, да пипнеме тука и тама и т.н. Но по-добре е да спре. Това че носи удоволствие не значи че е полезно. То и секса носи удоволствие но си има венерически болести и т.н. А и ако иска някой ден да има деца, трябва да се замисли и да спре с тия неща. Защото вреди естествено на спермата и така. Всеки човек си преценява кака да живее и колко здрав да бъде. И също така тревата отслабва имунната система.
По-добре е да я спре, но това само той може да направи, трябва да си осъзнае грешката сам.

114.   Еми аз съм на 21г. и от 2 години пуша трева таа искам да ви кажа, че от тревата ставаш зависим, но само психически, например симптом за зависимост към тревата е да речеме днеска не съм пушил цял ден трева, а толкова ми се иска да се напуша, че се чудя от къде да измъкна 5 кинта за малко ганджа :D Тогава разбираш, че преминаваш в друга фаза психическа зависимост и всеки ден се напушваш и не можеш да издържиш без да пушиш. Да за съжаление от тревата се почват и по силни наркотици, но зависи и от човека не всеки се подхлъзва. Аз например започнах да си правя експерименти с нещо по силно, първо пробвах амфети, след това пробвах и екстази, но сега си пуша само трева и не мисля, че съм станал зависим поне за сега :D Но наистина някои хора от тревата преминават на твърди наркотици хероин например най-лошия наркотик и познавам такъв човек, който вече не прилича на човек от хероина. Надявам се да съм ви бил полезен от личния опит, който имам.

115.   Много мои приятели пушат трева и не са зависими. Имам предвит, че се напушват веднъж в месеца и не са зависими.

116.   Аз съм на 15. Пуша трева от близо 1 година и нямам и един малък признак на пристрастеност. Дори не съм си помислял да посягам към тежки наркотици. Пуша рядко от 1 до 3 пъти на седмица.

117.   Здравейте, аз съм на 14 години и редовно си пушех трева преди. Просто един ден вече ми беше омръзнало и спрях да пуша. НЕ се залъгвайте по "ако пушеш трева си ебаси наркомана". Има приятен и отпускащ ефект. Не ставаш пропадяк както казват повечето хора(не знаят за кво става дума). Ако помислите ще разберете че тревата е нелегално не щото ще ти се случи нещо незнам си кво, а защото ще измести фабриките за цигари и дебелите чичовци ще изгубят милионите си. От трева човек не е умирал досега НИКЪДЕ

118.   Наж-добре му даи да пробва Херо и ще откаже тревата, а като за начало може да почнете с Амфети!

119.   1/ Става ли се зависим от трева?

Да става се, но много зависи от това колко време пуши, по колко пъти на ден и дали му харесва. (много лични наблюдения)

2/ това ли е началото 3/как да му помогна

Всичко зависи от самия него, ти няма какво да направиш. Може само да споделиш, че не го намираш за нормално. Ако той не желае да се откаже, никой и нищо неможе да го спре.

120.   Здравейте, аз съм на 14 години и редовно си пушех трева преди. Просто един ден вече ми беше омръзнало и спрях да пуша. НЕ се залъгвайте по "ако пушеш трева си ебаси наркомана". Има приятен и отпускащ ефект. Не ставаш пропадяк както казват повечето хора(не знаят за кво става дума). Ако помислите ще разберете че тревата е нелегално не щото ще ти се случи нещо незнам си кво, а защото ще измести фабриките за цигари и дебелите чичовци ще изгубят милионите си. От трева човек не е умирал досега НИКЪДЕ

+999999 Колко мъдрост е събрал 14-годишният мозък :D
Вижте сега, госпожо, в един момент, може след 2 седмици, може след 20 години, на съна ви просто ще му писне да пуши и ще спре. Тревата е най-безвредният наркотик. Точка. По-скоро гледайте да не пропуши цигари - е това е най-гадната зарибявка, нищо че е "социално приемливо".

121.   от тревата ни6то стра6но няма да се слу4и на сина ви, тревата про4иства белия дроб от тиутиyневия дим , които се е насабрал в дроба , не се зарибява6 кам тревата колкото да се прави6 на газар с нея 4е си пу6ил трева тя не вреди на здражето

122.   от тревата ни6то стра6но няма да се слу4и на сина ви, тревата про4иства белия дроб от тиутиyневия дим , които се е насабрал в дроба , не се зарибява6 кам тревата колкото да се прави6 на газар с нея 4е си пу6ил трева тя не вреди на здражето

123.   122. като гледам как пишеш, явно пречиства и мозъка...

124.   122, нормален/на ли си? Разбира се, че вреди на здравето, особено на децата. Според мен вреди и на психиката. В училището ми има едни, които пушат трева и направо се държат като луди.
*Яса

125.   Абе вие чувате ли ?! Не ги слушай,поговори с него и му обясни , че го обичаш и пропилява живота си.Може да посегне и към друго , все пак!

126.   Значи и аз пуша трева , но не съм зависима . Просто когато съм в училище ми е скучно и тя ме развеселява .. Иначе мога и без нея .. Пуша вече 1 година , и нито съм затъпяла , нито нищо .. Всичко си е както преди .. мога и без нея ( но с нея е по забавно )

127.   пушенето на марихуана води до шизофрения. В интернет има много на тази тема. Писал сам и с хора които се разболяха от шизофрения след пушенето на марихуана. има и верочтност тези които са спрели след 10 години да се разболеят от това заболчване.

128.   Хахахахахахахаха интересно ми е как си пишеш със шизофреници ? Това е пълен абсурд !!! Просто ако е склонен някой да стане такъв след време, тревата му отключва мозъка и това става по-рано !!!

129.   Има много различни мнения по този въпрос. Моят най- добър приятел пушеше трева. По принцип към самата трева не може да се пристрастиш физически, а към психическото усещане.
Дали може да спреш, въпрос на воля е и колко си пристрастен. Тревата за мен е моментно изкуствено щастие, а аз съм щастлив човек, така че не бих пропушила. Забелязала съм и че тревоманите полека- лека пропадат, тревата в един момент им писва и искат нещо по- силно- тогава вече са тежките наркотици и става опасно...

Всичко, което можеш да направиш е да поговориш с него, а и да живеехте заедно няма как постоянно да следиш всяко негово действие. Знам, че е трудно, но в случая той самия, ако не иска да спре, ти нищо не можеш да направиш....

Успех!!

130.   И също така да добавя- 90% от тийнейджърите са пробвали трева. И още 90% от тях са продължили да пушат. Трябва да се внимава в каква компания си, но все пак винаги може да откажеш!

131.   И също така да добавя- 90% от тийнейджърите са пробвали трева. И още 90% от тях са продължили да пушат. Трябва да се внимава в каква компания си, но все пак винаги може да откажеш!

132.   Koмпанията е ключът към всичко... при мен беше точно така... в началото започнахме с още едно момиче да се зарибяваме с трева (надъхвахме се да пробваме)... така и стана... първите два или три пъти мен не ме "цъкна"... бях разочарована, за това следващия път си купих два пъти повече - и резултата беше на лице... първото което почуствах беше страх от изтръпването, вибрациите и виенто на свят... с времето намерих няколко човека доста по-големи от мен с който започнахме да пушим редовно... те ни вадеха без пари и ние не осъзнавахме до къде затъвахме (подчертавам : заради тях), защото ако беше само трева добре... виждаха, че започваме да се овличаме... започнаха да изкарват екстази и амфети... изключително благодарна съм на това че отказах... но не мога да кажа същотото за моите приятелки... което ме накара да разбера... тревата НЕ Е НАЧАЛОТО както вие се изразявате... всичко опира до човека и компанията е която се движи... всичко зависи от човека.... изборът е на синът ти....

134.   Няма да му стане нищо освен ако не я пуши за успокоение

137.   виждам че има доста коментари ето и моето мислене:
1. По-добре да се напушиш след работа пред телевизора прегърнат със жена си, от колкото да се напиеш и да я спукаш от бой защото ти е тежък деня!

2. "Защо е нужно да се напиеш и да пълзиш, като можеш да се напушиш и да летиш? "

така а и тревата не е вредна дори алкохола е 10 пъти по-вреден.. една обикновенна цигара се равнява на 10 цигари с марихуана... така че не се притеснявайте той сам ще си реши дали да продължи или не нямате голямо участие в това... защото и аз пуша и сега сам в период който не пуша но просто това ми е почива :D страшното е да не се искуши към бяло и други наркотици и ТРЕВАТА НЕ Е ДРОГА! и не престрастява освен ако не пушиш по 30 пъти на ден в продължение на месец...

138.   Доста малко сте чели по въпроса, личи си!
И доста неправилно се разсъждава за тези неща в България, пропагандирате навсякъде тая гадна трева, без да се замисляте до какво разяждане на обществото ни води това.
Аз имах наркоман в семейството си и знам през какъв ад се преминава и с години наред не могат да се изчистят от наркотиците, че заместват един опиат с друг и тази зависимост си остава за ЦЯЛ ЖИВОТ! А след толкова вредни вещества или са ходещи трупове, които въобще не се хранят, нямат коса нямат зъби, нямат нокти, не могат да разсъждават нормално и стават един вид шизофреници и клептомани, и вие ми изтъквате предимствата на тея л**на????
Хората затъват в дългове, зарибяват нови и нови жертви заради доставките, пребиват ги и ги убиват заради наркотиците, и вие ми казвате едва ли не да легализираме марихуаната, с какъв акъл, да ви питам???

И не, с нищо не можете да му помогнете на сина ви, независимо дали живеете с него или не, щом е започнал, отпишете го от живите! И без това предполагам, че е вече отдавна пълнолетен, чул каквото чул, разбрал каквото разбрал, живота си е вече само негов, негов избор негова си воля. Ако намери по-важни неща в живота от това да си прави мозъка на пихтия и да се разболява от рак(защото вече лекарите доказаха, че и до това води джойнта, а не цигарите), да се лигави като малоумен и да гледа в една точка като бавноразвиващ се -да действа, щом това жалко съществувание е избрал! Никой не бива според мен даже да им влиза в положението, нито да си хвърля труда на вятъра да ги лекува-те са доказали, че не уважават собственото си здраве и живот-тогава да мрат в кофите!!!
И щом като си джойнтаджия ти, който си писал това, логично е, че говориш така, защото съм пробвал 2 пъти джойнт и знам как ме зарибяваха-точно с доводи като твоите!
И не, не ми е приятно и забавно да се хиля като идиот и да не ми пука, че 1вата кола ще ме прегази, ценя живота си и искам да се справям сам с проблемите си, а не да бягам от тях.
Кога ще спрете с вашите пропаганди против цигарите с цел обществото да ги замени с марихуаната?
А ако не е дрога джойнта, да те питам:
1. -защо човек изпада в полусън когато го пуши-то затова го наричат ''лек наркотик'' лекарите;
2. -защо от 2-3 дръпки на човек му се замайва главата и вижда размазано, като е по-леко от цигара, на мен ми трябва да изпуша 2 кутии Арда качак на екс-за да се замаям толкова! ;
Нищо не знаете за наркотиците щом като говорите без да мислите, а в Интернет и навсякъде по книгите пише за всичките вреди, които джойнта нанася на мозъка, за разлика от цигарите, които се пушат от хора на науката-като писатели, учени, историци, археолози например. Освен това отдавна опровергаха, че цигарите вредят-никотинът не е вреден, а катраните от цигарите вредят.

Освен това е Истина, че всички наркомани почват с джойнт, а тръгне ли се по пътя към гроба-няма връщане назад! Приятно пътуване от мен! :)))))))

139.   От-Уикипедия-

Химичен състав [редактиране]

Химичните вещества, отговорни за действието на марихуаната върху психиката, се наричат канабиноиди. От тях най-важен е делта-9-тетрахидроканабинолът (THC), чието съдържание варира от 0, 2% до 20% в зависимост от сорта коноп, климата, в който растението е израсло (при по-горещ и сух климат съдържанието на канабиноиди е по-високо), приложените методи за обработка и условията на съхранение. Най често е в интервала 1-10%, но са постигани и резултати с до 48% съдържание на THC. Сред другите канабиноиди съществен ефект имат канабидиолът (CBD) и канабинолът (CBN). С времето съдържанието на канабиноиди в марихуаната намалява, като процесът се ускорява под действието на светлина, повишена влажност и/или висока температура. Сортовете коноп, в които съдържанеито на канабиноиди е под една гранична стойност (обикновено около 0, 2%) се оценяват като индустриални и следователно неподходящи за добив на марихуана.
Биохимично влияние [редактиране]

В организма канабиноидите оказват влиянието си чрез взаимодействие със специфичните канабиноидни рецептори CB1 и CB2, които се откриват в главния и гръбначния мозък, вътрешните органи и имунната система. Марихуаната няма токсично действие върху черния дроб или бъбреците. метаболит Метаболитите на канабиноидите се отделят от организма с урината, което позволява употребата на марихуана да се удостовери чрез прости и евтини тестове.

140.   От-Уикипедия-

Химичен състав [редактиране]

Химичните вещества, отговорни за действието на марихуаната върху психиката, се наричат канабиноиди. От тях най-важен е делта-9-тетрахидроканабинолът (THC), чието съдържание варира от 0,2% до 20% в зависимост от сорта коноп, климата, в който растението е израсло (при по-горещ и сух климат съдържанието на канабиноиди е по-високо), приложените методи за обработка и условията на съхранение. Най често е в интервала 1-10%, но са постигани и резултати с до 48% съдържание на THC. Сред другите канабиноиди съществен ефект имат канабидиолът (CBD) и канабинолът (CBN). С времето съдържанието на канабиноиди в марихуаната намалява, като процесът се ускорява под действието на светлина, повишена влажност и/или висока температура. Сортовете коноп, в които съдържанеито на канабиноиди е под една гранична стойност (обикновено около 0,2%) се оценяват като индустриални и следователно неподходящи за добив на марихуана.
Биохимично влияние [редактиране]

В организма канабиноидите оказват влиянието си чрез взаимодействие със специфичните канабиноидни рецептори CB1 и CB2, които се откриват в главния и гръбначния мозък, вътрешните органи и имунната система. Марихуаната няма токсично действие върху черния дроб или бъбреците. метаболит Метаболитите на канабиноидите се отделят от организма с урината, което позволява употребата на марихуана да се удостовери чрез прости и евтини тестове.

141.   Oт Уикипедия-много е ''полезна'' марихуаната!

Странични ефекти [редактиране]

В някои случаи употребата на марихуана води до състояние на параноя, проявяваща се като налудност за преследване. При неопитните потребители могат да се наблюдава тревожност, евентуално прерастваща в пристъп на паническо разстройство, съпроводено от психосоматични явления - сърцебиене, задушаване, гадене, повръщане и колапс. Предполага се, че тези явления до голяма степен са резултат по-скоро на страха от наказание, съществуващ в страните, където употребата на марихуана се преследва от закона.

У хора с проблеми в сърдечно-съдовата система марихуаната може да предизвика аритмия и повишаване или понижаване на кръвното налягане. При мъжете се наблюдава временно понижение на нивото на полови хормони и броя на сперматозоидите, но няма данни това да създава проблеми за оплодителните способности.

142.   Странични ефекти [редактиране]

В някои случаи употребата на марихуана води до състояние на параноя, проявяваща се като налудност за преследване. При неопитните потребители могат да се наблюдава тревожност, евентуално прерастваща в пристъп на паническо разстройство, съпроводено от психосоматични явления - сърцебиене, задушаване, гадене, повръщане и колапс. Предполага се, че тези явления до голяма степен са резултат по-скоро на страха от наказание, съществуващ в страните, където употребата на марихуана се преследва от закона.
У хора с проблеми в сърдечно-съдовата система марихуаната може да предизвика аритмия и повишаване или понижаване на кръвното

143.   МНЕНИЕ 138 не стресирай жената, личи си ,че не си запознат,прилича ми на мнение на зубар който не е и виждал трева на живо.

144.   Казах ти,че съм пробвал два пъти !
И че не ми харесва да съм напушен малоумен олигофрен влачещ се безцелно по улиците,още повече,че съм имал наркоман в семейството,който започна с марихуана и мина през всички видове наркотици като достигна и до хероин накрая!
Едвам оживя!
И все пак бивш наркоман-няма такова понятие,от такива човек не става,сега е на години и не е напълно възстановен човека след наркотиците,по-голямата част от мозъка е вече унищожена,затова сега не може да учи,а се бъхта по полската работа и до ден днешен взима по нещо отвреме-навреме-я алкохол,я хапчета,я джойнт,,а хем се влачи преди години на няколко пъти по комуните и беше истински ад,докато се изчисти!

Освен това спрете да ми ги хвалите,да лъжете хората и да ги пропагандирате тия наркотици,малко ли ни е западнала държавата,още ли искате да запада?

Освен това следващите коментари също са мои,и са извадени от Уикипедията в Интернет,

и никога не съм бил зубър!Има голяма разлика между зубър,който не умее да мисли с главата си и само повтаря като папагал прочетеното, и информиран,мислещ човек!

145.   Погледнете следващия link,много е полезен за госпожата-автор на статията и на необразованите наркоманчета по-горе!

http://www.sofiamca.org/files/infomaterials/Marihuana_T.pdf

146.   И този материал реших да го споделя заедно с клипа към него-
вижте колко сте ''красиви'' след дългата употреба на наркотици,

http://izgledai.me/videosfb.php?id=562

моята роднина беше с окапала коса,много омършавяла,окльощавяла,с опадали зъби-наложи се да слага после изкуствено чене,кожата се набръчка рано,състари се преждевременно,
при по напредналите наркомани,които се боцкат, вените им се калцират една по една,кожата на ръцете се подува и ръцете им треперят,не може после да им се вземе кръв от лекар,без да се спука вена и става фатално,особено ако е била по-късно бременна наркоманка,наркоманията се подава по наследство на плода,израства после нервно бебе и т.н....

147.   Да ти кажа и аз пуша трева от около 4 години....искам да ти кажа че няма начин да му помогнеш ти....!от него самия зависи дали ще пуши или няма всичко е до психиката на човека...има и влияние от компанията...и също да ти кажа че от нея се започва... недей се стряска много нищо не можеш да направиш той сам може да се осъзнай.

148.   Здравеи аз сьм сьм с подобен проблем,но затова после...по темата мога да кажа да може да мине на по твърди наркотици ,но зависи от 4овека колко силна е волята му..зависи и от средата в която се движи визирам приятели. аз имах приятел които пуши от 7г казвам имаь защото днес се разделихме неможах да издържа пове4е 5г сме заедно опитах вси4ко за да го откажа,но неможах дрогата ме победи скъсах си нервите опитах вси4ко дори любовта не помогна..когато разбрах,4е пуши трева се панирах не бях виждала наркотици в живота си,а съм на 40г направих му луд скандал...тои каза трвата е безобиднааз понеже не вярвам опитах,не мисля,4е е безобидна бях солидарна с него и за да се 4увства тои добре пушех с него макар да ми беше гадно после ми показа амфети пробвах и тях пак заради него'за да го държа в неговия свят' така да се каже за да му е добре с мен оби4ам го...мислех,4е щте успея да го откажа като му покажа,4е аз мога да спра така да се каже с ли4ен пример..спрях...но тои не криеше се от мен и пак вземаше успях да го отделя от средата му нещтата се оправиха но за кратко тои си намери друга такава и пак продължи по време на работа аверите са му колеги...онзи ден решихме да пиинем в къщи и аз го предупредих,4е неискам да пуши в къщи тои обеща...отидох до тоалетна и кат влязох го хванах с марихуана на прозореца полудях каза ми преди дни,4е е спрял...казах му или аз или наркотиците и тои си тръгна избра тях...та тва е истината...боли ме жестоко оби4ам го до болка,но наркотика не приемам! та ако тои не съумее да спре никои неможе да го накара! за жалост това е истината!

149.   Здравей, разбирам какво преживяваш,но не от личен опит защото моя син е още бебенце. аз пуша трева. бях на 15 когато опитах,сега съм на 23. не съм пушила през цялото време,но ще ти кажа какви са моите наблюдения. преди 8 години когато започнах да пуша тревата беше чиста. пушила съм по 2-3 месеца нонстоп и след това няколко месеца не ми е хрумвало дори. Но сега е друго. Сега тревата не е просто трева,а е друсана трева (в повечето случаи) от такава трева се получава зависимост. с мъжа ми бяхме решили да се напушим един път,ей така,да си отпочинем. на следващия ден ни се прииска отново и така вече 6 месеца. сега спираме,но ни е трудно. нямаме апетит,неможем да спим,супер изнервени и избухливи сме в момента.
никога не съм вярвала че мога да преживея подобни неща поради липсата на трева. едно време беше лесно-решавам и спирам,но сега не е така.
немога да ти дам съвет как да го откажеш,трябва му сериозен стимул или може да наблегнеш на вината. събуди съвестта му,нека се чувства гузен когато пуши. най-много обаче помага смяната на обстановката и средата в която движи,но каквото и да правиш винаги му показвай че го разбираш и подкрепяш,бъди му приятелка не майка,говори му внимателно и със шеги му кажи каква глупост прави. не му забранявай директно защото това ще го тласне към тревата.

150.   Aко не пушеше щеше да е странно... не се притенсявай лелче, всеки пуши вече :)

152.   Това, че всички пушат тия отрови не е за притеснение, а?

Това, че държавата ни е тотално деградирала не е притеснително нали... :)

И аз така си мисля... че малко още ни остава време на нас българите като народ...

153.   Оставете го да пуши просто, ще му омръзне и скоро ще спре (:
Ма не бъдете досадна

154.   Ще му омръзне дръжки, всички, които пушат джойнт си го пушат цял живот, а повечето даже минават на по-твърдо... ''Бивш наркоман''-такова понятие няма!!!

155.   От тревата не можеш да станеш зависим НИКОГА. Аз пуша от почти 5 години от време на време и смея да кажа, че зависима не съм станала. Предлагали са ми и други наркотични вещества като кокаин, амфетамин, херца, но не съм никога пробвала това вече зависи само от човека дали иска да го пробва. Тревата повечето хора я пушат защото времето минава по бързо и забавно... забравяш за проблемите около себе си, а и ако ти е тъпо и искаш малко да си дигнеш настроението. Та скъпа авторке: Следи само да не мине на по-горно ниво, тревата не е страшна, общува с него повече, нека споделя с теб и така ще си спокойна какво става с него. Успех!

156.   Айде да те видим, наркоманке, сори-тревоманке, като решиш да спреш тревата ще успееш ли!
Като успееш ми се обади!
И не знам какво толкова весело му намирате да седите да се хилите като олигофренчета и да гледате малоумно в една точка със забавени реакции като на Даунчета???

157.   Аз съм само на 12 години и сам от Перник не взимам наркотици и не пуша но на нашата улица батковците с които излизах да си играя като по малка сега са наркомани и всичките започнаха само с трева но после стана сериозно сега навсякъде е пълно със спринцовки и разни пликчета не смеех да се прибирам сама в началото но постепенно се свиква и вече не ме е страх от тях но все пак е стряскащо да видиш 18годишен да се боде пред портата ти и да се чудиш как да си влезнеш без да убоде и тебе и това е всяка вечер без изключения

159.   Е хора след последното изказване според мен коментара е излишен! Щом едно 12 годишно момиче осъзнава, че не е нормално и е вредно замислете се всички вие които защитавате тезата, 4е тревата е безвредна, жестоко се лъжете мога да ви кажа сега не осъзнавате, но след време ще видите, че съм била права... ако все още можете да расъждавате адекватно защото от тревата пораженията се появяват в последствие.... имам доста близки хора като примери затова! И едно ще ви кажа 'НАРКОТИЦИТЕ ТИ ДАВАТ ВСИЧКО КОЕТО ИСКАШ, НОТИ ВЗИМАТ ВСИЧКО ОТ КОЕТО ИМАШ НУЖДА! "Аз съм твърдо ПРОТИВ НАРКОТИЦИТЕ! 'АРТЕМИДА'

160.   155 кажи го на бившия ми съквартирант, който си приготвяше наргилето преди да си легне, след като го беше пушил веднъж и се събуждаше през ноща за да дръпне пак и сутринта първото, което правеше беше да си направи отново едно наргиле, второто беше да си направи кафе и после още един джоинт. Трвата въобще не прави зависим... хахаха

161.   Пак съм аз от Перник снощи докато се прибирах с колелото един от нашата улица се беше надрусал застана пред мен и точно преди да се напикая ме хвана за колелото и започна да ми дрънка глупости обаче аз толкова се паникьосах че скочих от колелото и се прибрах после сутринта ходих да си търся колелото по храстите и си го намерих и тоя спи на 5метра от него и аз си взех колелото и се изнизах на бързо

162.   Към тревата СЕ ПРИСТРАСТЯВАШ и трябва да си много тъп, за да си мислиш, че към по-слабото (цигарите) се пристрастяваш, но към нещо по-силно (тревата) не се.

Аз съм на 19 години и имах много пристрастени приятели, които от тревата минаха на амфетките, след това не знам вече какво се е случило с тях, но щом и аз бях на път да се пристрастя към тревата... определено положението не е розово и те така яко ЗАТЪПЯХА, че да не ви обяснявам.

163.   Госпожо, не мисля, че тревата е голям повод за притеснение.

Невежеството и незнанието са създали някакъв тъп имидж на марихуаната, като наркотикът от който трагва всичко, а в сащото време голяма част от хората подкрепящи това мнение са в крачмите и се наливат с боклуци в които бог знае какво има. Това ли е предпочитаният от вас стимулант, които синат ви да употребява, щтом реши да разпусне?

Аз лично употребявам марихуана от 13 год вазраст, а в момента сам на 21 и не мисля, че това ми е попречило да бада палноценен човек.

И в заклиучени искам да кажа, че сам опитвал много др стимуланти, но нито един не може да ми даде усещтането, което може да ми даде един хубав джоинт. Далеч не твардя, че няма вреда от него, но замислете се в краина сметка ако е толкова лошо, как една толкова развита нация като холандците биха допуснали това да се продава легално!
.......

164.   Личи, че отдавна взимаш марихуана-
затова не умееш да пишеш правилно и си неграмотен, а да не ти обяснявам и, че си личи от километри и колко си нискоинтелигентен, щом не можеш да се сетиш, че в Холандия легално се взима и разпространява джойнта, защото от него се печелят много пари, а щом като се печелят много пари значи има и много търсене, следователно много хора са пристрастени и продължават да си купуват тревата, а и лесно се зарибяват нови и нови излъгани и заслепени като тебе жертвици...

165.   Личи си, че и ти си като многото други манипулирани хора по света !!! Личи !!! "защото от него се печелят много пари, а щом като се печелят много пари значи има и много търсене", тука незнам каква е логиката, но няма нищо общо с действителноста. Наистина печелят се пари то това е ясно, но търсенето там е повече от туристите, понеже чули като тебе че е легално и хубаво и незнам си к'во !!! В Холандия процентите на употребяващите са най-малко от целия манипулиран скапан свят !!!

Ето прочети този цитат, дано ти влезе нещо в главата :

"Такааааа !!! Това с тревата е най-сложното нещо за обяснение в света. Просто защото от мнение до мнение има огромна кореннна разлика. (В тази манипулация на мнения имат пръст американците и техните управляващи още от преди стотина години с друга цел, различна от това дали тревата е вредна или не), но това е доста дълга и неразбираема тема от повечето хора именно защото много прецизно и внимателно е вкарана теорията за това че тревата е нещо лошо и вредно в глобален мащаб
Истината е че, истината за тези които са против тревата си остава такава, че никога не можеш да ги обедиш в това да са ЗА треавата и да я подкрепят, защото мнението им е вкоренено в самия им начин на живот и това да пушиш трева за тях е немислимо и престъпно и едва ли не нещо ужасно !!! А истината за тези които пушат марихуана (или тези които са добре усведомени дори и да не пушат ) е че тревата е нещо природно напълно нормално и безобидно, и че е адски тъпо и нелогично да я забраняват навсякъде, че даже и със закон !!!!!!!

Няма как една от тези гупи да ги убедиш в противното каквото и да правиш, това съм го установил лично със стотици опити и разговори с какви ли не хора ( може би има много редки изключения, ако евентуално човека срещу теб е наистина много умен и имаш достатъчно факти и време за да го убедиш ) !!

А за мен истината е една : Не е лошо да се пуши или ако знаеш как да се яде марихуаната, стига да не се прекалява с нея ! Вредна е но 1000 пъти по-малко от това което си мислят повечето хора( но и солта е вредна и захарта е вредна и алкохола и цигарите и абсолютно всяко нещо на света ако прекалиш с него е вредно, незнам кой го беше казал )ако се пуши, а ако се яде тревата е напълно безвредна !!!!!!!.

От препиване с вода има 2 или 3 регистрирани смъртни случаи, от алкохол са стотици хиляди, от цигари са милиони регистрирани смъртни случаи, от марихуана до ден днешен няма НИТО ЕДИН ( 0 ) регистриран смъртен случай в света !!!!!!!!!

Тревата е забранена не заради това че е вредна а заради политическа гледна точка, понеже тя не само може да се пуши, ами може да се правят поне още 20 различни неща от нея, които обаче ще исместят доста от световната печеливша индустрия !!! Тук е мястото да се спомене че доста умни хора ( даже незнам дали са хора или рептили с което се задълбава наистина брутално дълбоко ) са се чатнали навреме ( точно когато са се появили медийте, доста манипулативно нещо като цяло) и са се наели да разпространяват доста обширно че уж марихуаната е вредна уж незнам си кво , само и само дасе забрани навсякъде с цел да се изложат други алтернативи много много много по скъпи като петрол памук фабрики и още куп неща с цел печелене на пари !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Защото незнам дали знаете но от конопа 2 от 20-те неща които могат да се правят са гориво и дрехи примерно!!! А понеже конопа расте свободно навсякъде и най-важното безплатно няма как да се печелят пари от него ( то даже има как ама.....) !!! Но това цялото е много сложно за разбиране както казах в началото и затова само много добре информираните могат да го разберат !!! Който иска може да провери но с много търсене и ровене из разни материали по темата !!!!! "

101-150 от 425