Споделена история от Наркотици и алкохол

Синът ми пуши трева
преди: 15 години, 1 месец, прочетена 151129 пъти
Получих страхотен удар под кръста. Преди около две седмици разбрах, че синът ми пуши трева.Това ме довърши тотално след куп други неприятности, които ми се струпаха на главата за много кратко време. Отгледала съм го съвсем сама, отдала съм му живота си, и.... Въпросите ми към вас са много, но за сега ще се задоволя само с няколко , а вие ми светнете по въпроса и простете невежеството ми. 1/ Става ли се зависим от трева, 2/ това ли е началото, 3/ как да му помогна, като не живеем заедно , и т.н. Ще бъда доволна ако някой който е изпитал това ме посъветва, ще бъда благодарна на всеки който се отзове на молбата на една майка. Благодаря Ви предварително на всички.

Коментари

251-300 от 425

274.   Може да е един интерес но не при всички е така смисъл то почва от това, от опит глава не боли. Вапроса е че трябва да го убедиш че това не е хубаво явно е тръгнало от прителите му с които се движе по добре от сега да спре да пуши докато не стане по лошо и неиска да опита нещо по силно. Но всичко това тръгва от компанията и аз пушех преди но идва момент в който се замисляш че трябва да избереш дали искаш да се съсипваш и не само себеси ами и другите около теб и дали трябва да употребяваш дрога само и само за да те приемат другите или да спреш с тези глупости и да намериш истински приятели които не им пука дали си ралзличен от тях.. ако компанията му взима дрога от влиянието и ги кара да чувствам че едва ли не ако не взима и той не му е никакъв приятел.. вземи и поговори с него обясни му тези неща можеби ще подейства на мен и помогнаха приятелите ми да спра да пуша и сега се чувствам много по добре от преди :)

275.   Попаднах случайно на тази дискусия, докато търсих интернет помощ да се справя с аналогичен проблем, като на майката която е започнала дискусията. Аз отглеждам сама сина си и от всичко което чета в интернет и всичко което наблюдавам, съм силно притеснена че синът ми употребява трева. За друго не знам, но от няколко месеца се държи адски арогантно, непрекъснато иска пари и не се знае къде отиват, грози го преместване в друго училище заради много неизвинени... Лятото го хванах с пакетче трева. Есента успях да му направя тест за всякакви видове наркотици и излезе положителен за трева (не за други). Доверието между нас се е изпарило. Вчера исках да го заведа на изследвания за пневмония, защото кашля от 3 месеца, а той не искаше, защото смяташе че ще му правя тест за наркотици... Аз си имам мнение по въпроса и нямам нужда да бъда убеждавана дали психотропните вещества са вредни или не, дали да се тревожа или не. Стряскащо е че толкова много хора и дори деца с такова задоволство се хвалят с проблема си (естествено те не го визират като проблем). Много от написаното ми напомни една реклама по ТВ за някакво лекарство (не го помня), къде от интервюират едни господин, който твърди че редовно пие сода и все му помага, репортерът пита "От... години пиете се да и твърдите че ви помага!? " Всички тези хора които се прехласват по тревата и пишат колко много години я пушат и не им вреди са същите. Но аз искам да намеря начин да реша проблема с моя син. Ако някой наистина може да ми помогне с практически съвет как да постъпя (разговорите не дават резултат, пробвах няколко пъти под различна форма) ще бъда благодарна. Искам да се обърна към специалист, който да ми помогне.

276.   Попринцип от тревата не се става зависим.. а до това дали 'това е началото' зависи единствено от характера на човека.. ако той самия иска да опита, нещо по - сериозно - ще го ннаправи и може би ще стане зависим ако му понесе.. =] не съм опитвла никакви наркотици, но съм чела.. и обществото ни е пълно с наркомани =]

277.   Едно нещо ще ви кажа трева не пушете. Това действа зле на нерната система, ускорен пулс към 100 и нещо дори и 200 и може да доведе до смърт!!!! Когато сте болни от рак на белите дробове от цигарите. Тревата намаля болките в гърдите в марки количества. Иначе, ако сте здрави не пушете трева.

278.   тревата като си дръпна 1 2 пъти ме кара да се смея без причина. Явно и вие също сте така. Това е тъпо да се смееш без причина ще ви помислят за луди. Затова казах край на тревата! Това ми действа зле на кръвното мозъка и пулса. Цигарите и кафето поне не ти вдигат кръвното на 130 и 140

279.   278 ще ти споделя една потресаваща новина ЦИГАРИТЕ СА ПО-ВРЕДНИ ОТ ТРЕВАТА!!!!

280.   Ако някой пуши трева, значе пуши.. Дано съм помогнал

282.   Преди цигарите са били като днешната трева. Примера за това са Цигари Ударник които е пушил ще знае. Така, че не е толкова сериозен проблем.

284.   Тревата нормализира кръвното при мене става 117 120, но пулса ми се ускорява на 143 кръвното е 120 на 80 117 на 74 ей така нормално според мене зависи от психиката на човека.

288.   Аз сум на 24 и съм пушил кажи речи половината си живот, правил съм паузи за 10-11 години общо около 4-5 месеца. Жив съм здрав съм надявам се. На мен как ми повлия за тези години първите 4-5 години ми беше забавно, следващите 3-4 години повече циклехме отколкото се смеехме а последните 3 години малко взех да се психирам от хората и да избягвам да пуша на публични места, забивахме се в училища, детски и закътани части на парковете но това си ми е от характера най-вероятно защото никоига не съм харесвал големите навалици и тем подобни ее на концерти сме се правили дроб естествено. ТЪЙ МНОГО Е ВАЖНА КОМПАНИЯТА ДА НЕ СЕ СЪБЕРЕШ С МАЛОУМНИЦИ И ДЕГРАДАНТИ ЗАЩОТО И ТИ ЩЕ СТАНЕШ ТАКЪВ И НА ТЕБ ЩЕ ТИ Е ОЩЕ ПО ЗЛЕ ОТ ТЯХ АКО ИМАШ ПО-ЗАВИШЕНИ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ НЕЩАТА КОИТО ИСКАШ ДА ПОСТИГНЕШ В ЖИВОТА!! И ДРУГОТО МНОГО ВАЖНО НЕЩО Е ДА ИМА МОМИЧЕТА В КОМПАНИЯТА ВИ, ЗАЩОТО ОТ ГАНАТА МЕНЕ ЛИЧНО МЕ МЪРЗИ ДА ГОНЯ МОМИЧЕТАТА, КАТО ИЗЛЕЗЕНЕЩО НАГОТОВО ГО ВЗЕМАМ ЕСТЕСТВЕНО. ТЪЙ ТОВА СИ Е МОЯ ЖИВОТ ЕСТЕСТВЕНО ВСИЧКИ ХОРА СМЕ РАЗЛИЧНИ И НА ВСЕКИ ПО РАЗЛИЧЕН НАЧИН МУ ВЛИЯЕ И ПО РАЗЛИЧЕН НАЧИН ВЪЗПРИЕМА НЕЩАТА! ЗА МОМЕНТА СЪМ Я СПРЯЛ ЗАЩОТО СИ НАМЕРИХ СЕРИОЗНА РАБОТА И СЕГА СИ ТУРСЯ СЕРИОЗНА АВЕРКА!! ИНАЧЕ ЗА НИЩО НЕ СЪЖАЛЯВАМ! ;)

289.   Аз сащо пуша трева но тук прекриват една истина.
1/при голамо напушване започваш да повращаш.
2/тревата може да се друса с много по силни работи и ще се пристрасти кам тях.
3/ако малкият пуши ТРЕВА проблемат не е в него а в семеиството му.....
ТРЯБВА да СМЕНИ Компанията...

290.   Това с надрусванията на треваа е простотия защото никой дилър няма да се набута да слага други наркотици вътре защото ще му излезе златна. Един два пъти сме слагали кетамин за ташака вътре за нашта компания, ама не го дават вече на никоя аптека пък и съм ги отказал вече другите наркотици

291.   Само да питам на колко е синът ти и аз мисля само да пробвам трева :))

292.   относно коментарите - да истина е че към тревата се развива псхическа зависимост
ще дам личен пример: преди бая години назад във времето пушех трева в продължение на 2-3 години средно през ден-два, тревата беше умерено силна запазена марка от района на петрич, спрях рязко защото преживях псих. стрес и започнах да изпитвам тревожност и дискомофорт по време на пушене и по някой др. причини. Едва на 8-мата година след това рязко спиране при мисълта за джойнт в мен вече неизгряваше познанто топло желание да си дръпна и да се отнеса. Тоест през първите 7 години след спирането винаги ми се е искало щом си помисля за джойнт. Дали е полезна или вредна малко е сложно трябва да се четат научни статии по въпроса публикувани в независими (а не обществени) източници - но най-общо казано тревата е нож с две устриета може и да лекува в това число и псих. заболявания но много чести са вече случаите и на това да ги провокира, на ниво физиология нещата са сходни.. и още нещо тревата не е за емоционално-лабилни тинейджъри израснали в стресираща семейна и градска среда, виж за индианците живеещи сред природата е по-различно, за съжаление много малко хора могат да видят тази огромна разлика за която най-последно говоря..

294.   Аз съм напълно съгласно с 292 относно това че не трябва да се пуши тревата от хора с лабилна психика изобщо на каквато и възраст да са. Защото можеш да се психясаш докато мине ефекта на тревата.

296.   На 26 години съм и съм в ПЪЛЕН потрес... Това е моята история. Винаги съм уважавал и обичал родителите си, съобразявал съм се с мнението им и съм се стремял да се изграждам като личност според техните разбирания. Започнах да работя на 16 години, а откакто станах на 18 никога не е имало лято, в което да не работя по 14 часа на ден без почивка, а през останалата година да уча. Винаги съм имал добър, ако не отличен успех, изкарах семестриално магистратура в БГ и завърших в чужбина, което само ако някой го е преживял мопже да знае за какво става въпрос... Както и да е, сами мисля, че ще се съгласите, че нито съм малоумен, нито съм някой боклук. Когато станах на 18-19 години реших, че е време да кажа на родителите си, че пуша трева - и оттам всичко се промени. До преди 5 минути разговарях с майка ми, която ми заяви открито, че не съм нормален, а баща ми се цупи като ученичка, въпреки че съм разговарял и с двамата по темата сигурно стотици пъти. Какъв е изводът ли? Изводът е, че каквото си посееш, това ще пожънеш - съобразявайки се с хората около теб, те свикват да те контролират, свикват да знаят кое е най-добре за теб вместо теб самия, а факта, че са необразовани и незапознати с темата на разговор изобщо не ги притеснява. Тревата нито ме е направила тъп, нито (много) мързелив, нито ме е подтикнала към други наркотици. Пуша за удоволствие и с мярка, използвам я като средство за премахване на ежедневния стрес и съм наясно с реалните причини да бъде криминализирана. Прочетох в предните коментари, че авторката на темата все още е против марихуаната, но осъзнава малко или много, че не е тази отрова, за която медиите и "образователната" система тръбят. Така смятам и че трябва да бъде - никой родител няма да одобри пушенето на трева, но поне може да пропусне пяната на устата заради дреболии... Наистина съм афектиран в момента и затова написах този ферман, ама много се извинявам - избрал съм да обичам да консумирам един плевел и това да ме превръща в наркоман е меко казано малоумно. Пушете по малко, не спирайте да се образовате и развивате и най-важното - мислете с главите си, а другите да говорят каквото си искат. Благодаря за вниманието - живи, здрави и щастливи :)

297.   Към тревата има психическа зависимост, и тя е доказана. Има и физическа зависимост, която също е доказана, но се преодолява за 1-2 дена максимум. И аз съм пушил трева по-рано, пушил съм по 1 път на седмица но и по грамове (и то баш чукът в буквалният смисъл) в продължение на доста дълго време... Че се "оглупява", оглупява се, но и това е преодолимо. Всичко си зависи от човека. Повечето 12-15-18 годишни, на който прочетох мненията тук... за тях това е просто едно забавление, мислейки си че така се правят на "пичове/ки" и се опитват да подражават на "големите шефове и шефки" - някакви тъпи Лапарчета и кухи чалга звезди - най-големите глупаци на нашите времена, хора който не знаят защо живеят и т. н.. , както каза "моя човек": Real nigga all day and tomorrow, ама това са пълните глупости. Когато пушиш и се криеш тогава оправия има и няма за какво да се притеснявате родители, проблема 99% е във вас, но до сега не Ви е пукало за децата Ви, така че, к'во ви бърка сега, но в другият 1 процент, където 0, 5% родителите са свестни и другият 0, 5 се мислят за свестни, там вече нещата са по-кофти наистина, но въпреки че е дете вашето дете е пълноправен член на обществото като вас, и ако е решил да пуши, вие пък най-малко имате правото да му се месите в живота, но ЗНАЙТЕ ЧЕ преди да направи избора си, "детето", (щото то не е дете вече, за това са ""), трябва да бъде запознато с това как стоят нещата с наркотиците, легалният им статус (който те нямат ^^), и т. н.. за който Вие би-трябвало да ги запознаете, но как да стане това при положение че "децата" Ви, знаят повече от вас по тази тема отколкото самите вие, сиреч вие сами сте си виновни че не сте се образовали, така че не трябва само да се карате на децата си а трябва да се покарате и на себе си малко. Поздрави.

299.   Мен ако питате - притеснявайте се ако пие алкохол, защото е по-токсичен от тревата. Ако препиеш - махмурлукът ти е в кърпа вързан, ако препушиш, ама много, наистина много просто заспиваш и на другия ден няма осезаеми странични ефекти. Просто помислете - щом тялото реагира по този начин на алкохола означава, че е с пъти по вреден от тревата.
Рискът тук е да не мине на нещо по-твърдо. Марихуаната е безобидна.

300.   Гледаите този документален филм и се образовайте малко не да ми бращолевите че тревата е наркотик и вреди ето филма http://zamunda.net/details.php?id=256029 тук ще разберете за какво става дума

302.   Интересното е как масовата част от подкрепящите пушенето на трева пишат неграмотно. ( съдя по коментарите, които прочетох до тук) Естествено има изключения като при всичко друго, но затъпяването е на лице.

304.   300 много смях за теб и филма ти:)
Тревата е наркотик или поне за такова се прилага:)

305.   Освен затъпяването, има и психическа зависимост, така че филмите и пропагандите на тревата не помагат. В крайна сметка, който иска да ходи и да се образова при лекар. :)

306.   Здравейте и яз пушел трева няакде около 10 години и спрях на време. Дай те го на мен доста съм видял от живота мисля че мога да му повлияя като му обисня само какво става с него след някоя друга година със него ако продалжава да си съсипва живота. Най добре е един як бой за начало според мен..

307.   Няма никакво затъпяване от канабиса о неразумни юроде четете малко образоваите се не само да дрънкате набити от куките сериали http://zamunda.net/details.php?id=256029 гледайте филма няма какво да кажа повече който е малко с акъла си ще разбере .... П.С. това за масовата част неграмотни не е от канабиса просто половин България е неграмотна няма нищо общо с фищека

308.   Човекът сам е решил какво да сложи в тялото си. На никой не е навредил. Това, че има хора, които са много любопитни и не знаят къде да сложат край е много тъжно, но ги оправдавам защото любопитството е една от най-ценните черти на човешката раса и защото реалността не си заслужава ако си загубеняк.
Вие всички се правите на моралисти! Заради хора като вас наркозависимите ги е страх да си признаят, че имат проблем! Защото те знаят, че ще ги сочат с пръст и ще ги наричат наркомани! Самата причина да искат да избягат от реалността е именно, че обществото, както днес, така и преди, е НЕПОНОСИМО!
214 не се прави на патриот! Целият свят иска тревата да е легална.
Ако на всички вие, моралисти, ви е толкова жалко за тези хора, които са станали зависими, ПОМОГНЕТЕ ИМ! Но не, на вас не ви е жал за тях.... Наблюдавайки ги вие просто се утешавате, че вие не сте толкова зле... и ви е страх.
Ако се легализира тревата няма изведнъж да се появят повече хора, които я пушат. Легална или не, ако ти се пуши трева - най-вероятно вече я пушиш, но ако се легализира, ще може да се проверява за качество; ченият пазар ще се елиминира и държавата ще я таксува - което ще увеличи държавният бюджет.

310.   Води до психическа зависимост. :) Пич, ако искаш вярвай, но консуматори са го казвали. Този филм е пропаганда на тревата и на никой няма да помогне. Тревата е едно измислено приложение от хората, така че няма нужда да се спори. затъпява се много от нея. пример- 23 от коментарите.
Няма човек, който пуши и да не мисли като теб.

312.   Всичко с което се прекалява води до психична зависимост по този начин можем да кажем и за хората който обичат да си хапват много, или за тези който пият, пазаруват и т. н. Човешкия мозък е устроен така недеите да бъркате нещата. Всичко е въпрос на нагласа. Ще изкарате че половината свят е затъпял. Познавам много хора който учат и са завършили 2-3 висшита и пушат дори повече усвояват материал като са напушени как може да го кажете това че се затъпява. Ако си тъп и нямаш прогрес не е виновна тревата а самия човек. Не мисля повече да се обеснявам тука явно не искате да прогледните и това е... успех

313.   Незнам дали тази тема е актуална, но аз пуша от 1 година. Наскоро нашите разбраха и както някой беше споменал - имат ограничени познания за тревата... Нито се чувствам зависим, нито ми влияе зле. Е да, като се напуша на даскало незнам какво става, яко смях и т. н. Няма нищо лошо да се пуши. Не случайно са я забранили, защото цигарените компаний ще фалират...

314.   Чак сега попадам на тази интересна тема. Изчетох всеки един от всичките 313 коментара до тук и реших и аз да допринеса с моето мнение и опит.

От прочетеното до тук са ясни поне три неща: 1) има твърде много тинейджъри които си запълват времето с пушене на марихуана, а не с четене на учебници; 2) има твърде много хора които като чуят марихуана автоматично я слагат в една група с тежки наркотици като хероин/кокаин и абсолютно не желаят дори да се образоват малко по-задълбочено по темата; 3) Интернет е пълен с пропаганда и за двете крайности - ЗА или ПРОТИВ.

Марихуаната не е по-полезна или по-вредна от тютюна, захарта, солта, алкохола и много други неща които слагаме в тялото си знайно или незнайно. Проблемът възниква само когато се стигне до крайности в употребата на които и да е от изброените неща. Прекаляването с всяка една от тези субстанции ще има негативен ефект на психичното и физиологичното ви здраве. Разликата идва от там, че с някои субстанции ефектите от прекаляването се появяват много бързо, докато с други отнема години злоупотреба за да се видят негативните последици.

Аз лично бих подкрепил легализацията на марихуаната за употреба от лица навършили поне 18 години, каквито са и законите за алкохола и цигарите. Аргументът, че марихуаната води до по-тежки наркотици не го приемам. Някой по-горе много добре го беше написал, че дилърите са тези които будат тежките наркотици в ръцете на децата ви, защото от тях се печели повече. Легализацията би решило този проблем и доказателство за това е Холандия. Документирано е, че от както марихуаната се продава в специализирани барове, употребата на по-тежките и опасни наркотици се е понижила драстично. Някои от вас ще кажат, че зависимостта е проблемът. Марихуаната не те прави по зависим в сравнение с цигарите и алкохолът. Ако употребяваш цигари и алкохол редовно, пак ще си зависим, но това не пречи да са легални и големите корпорации да си развидат бизнеса продавайки ги.

Аз лично съм на 28 години, имам две виши образования в САЩ и Западна Европа. Работя за световно известна фирма и съм експерт в областта в която работя. Тичам по 10км три пъти седмично, имам любяща партниорка до себе си и мисля, че водя щастлив живот. Марихуана опитах за първи път преди 4 години. От тогава до сега, никога не сън злоупотребявал с употребата и. Във вкъщи имам бар с голям брой маркови алкохоли и няколко вида селектирана марихуана (също като при различните спиртни напитки има разлика в сортовете). Не употребявам редовно нито алкохол нито марихуана, но когато настроението е подходящо не си забранявам употребата нито на алкохола нито на марихуаната.

На всички пушещи тинейджъри бил пожелал да наблягат повече над учебниците и да намалят пушенето, ако искат да постигнат нещо в живота си. На всички любящи майки искам да кажа, че не употребата, а злоупотребата е големия проблем - било то на марихуана, цигари или алкохол. Фактът, че детето ви пуши марихуана не е по-страшен от факта, че пие алкохол или пуши и цигари, но е момент в който трябва да имате разговор за последиците от злоупотребата с тях.

Дано съм бил полезен и успех на всички!

315.   Като гледам коментарите само обърквате жената. Употребявал съм и знам за какво става на въпрос. Всички тинейджъри го правят. Истината е, че ако синът ти е умен и не се влече по това което другите правят няма за какво да се притесняваш. Марихуаната е като алкохола ако не прекалява нищо няма да му стане.

316.   Само това ще ви помоля да видите и нищо повече http://www.vbox7.com/play:0de062f88a

317.   Синът ми една вечер се прибра с голямо главоболие и ускорено дишане тогава се усъмних, че може да е пушел трева, а и подочух.... в неговата компания има момчета и момичета които са пушили. Редовно в къщи говорим по тая тема и винаги намеквам какви последици има от това.

318.   Хaxa Госпожо синът ви се е натряскал с алкохол и се е надрусал с амфети или други наркотици от тревата няма главоболие дори напротив лекари изписват канабиса против главополие а ускорение пулс е от друсане на амфети кока или други наркотици ви е маи не четете и не гледате какво е писано от тревата няма никакви негативни последици или поне не толкова големи както при употреба на алкохол и цигари

319.   Кажете на синът ви че ако пуши трева ще почине рано например сега е на 17 години ако пуши ще почине около но 21 години успех

320.   319. Ти пък си напълно превъртял(а) кви са теа глупости дето и баба ми вече не говори. От тревата не може да се умре няма нито един смъртен случаи до сега за разлика от алкохола и цигарите. Дори канабиса се използва в медицината аман от такива аборигени който не са запознати а бръщолевят глупости четете статии малко.

П.С. дори и аборигените знаят че от канабиса не се умира а напротив омръзна ми да се разправям с малоумници не става работа с вас. аххахах пуша канабис от 16 додишен сега съм на 26 по вашо мнение сега съм дух

321.   Марихуаната е легална в някои страни!!! По-добре да пушиш трева, от колкото да пиеш алкохол и да пушиш цигари (мн. по вредно е това).

324.   госпожо, не се тревожете! Не следва пристрастяване нищо! Почти всяко дете пуши трева, просто България е смотана държава и хората имат смотано мислене. Не може да го отречете, нали? Спокойно, просто го подкрепете и му позволете.. Ако е непозволено е по- сладко!! Ако е позволено може и да спре : ))

330.   Тия, дето пишат, че пушат от години и не са пристрастени, са глупави хора.. и защо сте пушили толкова време, защото не сте пристрастени? Или защото обичате да си давате парите, за неща които не са ви нужни ?

332.   Леле какъв три годишен диспут се е заформил:))330. че защо си мислиш, че дават всички пари за това! Не се излагайте хора 21- век сме! Бъдете по-информирани! Пуша от 14 годишна не съм зависима(не пуша всеки ден-а и няма научно доказателство за зависимост:) На 27 год. съм занимавам се с Патологична биохимия. Марихуаната ме кара да се отпусна след дълъг работен ден! И това е само част от това което съм, интересите и практиката ми се разпростират много повече! Всичко е до самосъзнание и възпитане естествено, което липсва до голяма степен в днешно време! Мога да пиша много по тази тема, но вече е досадно! Информирайте се хора! Четете и се образовайте!

333.   Само дето учени от Нова Зеландия доказаха, че тревата докарва къса памет и слаба концентрация, но ти си пуши. И се занимавай с Патологична биохимия. Ти се образовай с каква цел се използва марихуаната! Със сигурност не е за пушене. Интересното е, че се срещат все по често хора, които казват интересни неща за марихуаната и нейните ефекти върху психическото им състояние. Някой казват, че тотално деградираш и оглупяваш. И като те кефи си пуши, защо правиш реклама? Отпусни се с малко естествена емоция? Има хора, които отиват на лекар щом не могат да се отпуснат. Ходи и кажи на личния си лекар, че пушиш марихуана за да се успокоиш. "Тревата много депресира" Това е мнение на бивш тревоман. Учените са доказали за вредното действие. Анализи, опити, консумация и експеримет, който тества паметта на човек. Едно е да анализираш, друго е да ме ориентираш към някой напушеняк, който дръпнал няколко пъти, след което 10 минути по късно седнал да пише книга пълна със велики абсурдизми. Радвайте се на великите автори и на "лековитото" растение. хубаво, че винаги ще си остане забранена в много държави.

334.   Заради такива гавроши като тебе светът ще мре и гние. Как може да го кажеш това че е хубаво да е забранена. Знаеш ли колко хора намират само у марихуаната лек.?? Не говоря само за болните от глаукома. Ами тези с ауцхаймер, да гният и да ги бесят знаеш ли че само този наушеняк им позволява да живеят палноценно. И не само те за доста други болести това е единствения лек ама какво ти дреме на тебе за тях... Каво правят тези хора според теб да умират ли какво.?? Не мога да разбера защо толкова ви е вталпено че това растение е най голямото зло на света. А кафето което пиете не е ли още по лощо или цигарите и алкохола. За лекарствата който взимаме да не говорим. Уж помагат за едно а за 10 неща вредят. Във какъв свят живеем доверявате се повече на отрови отколкото на природно доказана билка. А за пушенето мога да кажа едно не е за всеки защото има силен и въздеистваш ефект и зависи от самия човек как ще я овладее. Подобни глупости че се затъпява ходи ги приказвай на децата заедно с историите за турбалан и баба яга. Как може растение което се препоръчва за склероза да се затъпява и да забравяш от него помисли малко логика никаква

335.   @333 от 314. Късата памет и слабата концентрация са част от ефектите на марихуаната, но са видими само когато човек е напушен или редовно злоупотребява с употребата. Алкохола има подобни ефекти (че и някои доста по-лоши) но това не пречи да се продава масово и да се генерират милиони от продажбите му.

Аз все още стоя зад мнението, че марихуаната не е по-вредна от алкохола и тютюна ако се приема в отговорни количества също както алкохола (цигарите са доста по вредни даже и при ограничена употреба) не е вреден при нормална употреба.

336.   100% е така. ;) И чети първото изречение от коментара. Не водя спорове за нещо, което знам със сигурност.
Казах ти, да не излагам примери от употребяващи и бивши тревомани, че и без това ми писна. Марихуаната не се прилага като свита цигара за лечение в медицината! За каквото и да служи, то е от самите и съставки, но те не се приемат от пациентите чрез пушене. Позволи ми да знам много добре за какво става въпрос, защото си имам някакво понятие. Що се отнася до слабата памет и концентрацията - проблемите с тях са дълготрайни и след прекъсване на напушеният период. Вместо да реагираш първично и да ми викаш гаврош се запитай какво причиняват наркотичните вещества? Душевно сриване, което не може да се отрече, защото е потвърдено от бивши потребители на това растение. Да не говорим за реалните рискове от развиване на Шизофрения. Всеки става отнесен, не му пука за нищо около него, заобикаля всичко окло него. Дори начинът по който реагираш е повлиян от "лековитата" билка. Повърхностен поглед на нещата и съответно избухлива реакция, но нали на тревата това и ефекта върху човешкото съзнание. Тя не е спасението от проблемите, но може да се каже, че без много затруднения те прави едно безчувствено тяло, което вече няма как да изразява емиция по естествен начин, защото му трябват няколко дръпвания за да сме на черешата. Още един път казвам - Тревата води до психическа зависимост, полезна в медицината, само че без приложение на свита циагара. Ти да не мислиш, че на някой болен от рак му дават да пуши. Ходи да го кажеш ня някой лекар да напълни гащите от смях.

Заради такива гавроши като теб децата седят и се радват на суперлативите за тревата, след което започват да пушат от малки, но като стигнат до 18 години ще бъдат пълни олигофрени. Заради такива гавроши като теб цял свят се управлява от една нация. Съчувствам на жената, защото съм сигурен, че детето й още си пуши и не му пука за нищо, дори може да е писало и под историята, нищо че ства въпрос за него, защото като се напушиш се мислиш за някой друг понякога. :(

337.   И как им помагат бе? Като им дават на всички болни да се дръпват по един път ли? Много смешно звучи.

338.   Ако в една гимназия има 500 ученици 200 от тях са пробвали трева, а останалата част са виждали и са "запознати" ..

341.   Здравей, значи да уточня, че и аз пуша трева не може да стане зависим от тревата просто от честата употреба ефекта и удоволствието намалява, а не както всички казват от тревата се почва. Това може да има 2 смисъла, защото почти всички които пушат трева им писва с една дума и искат да пробват нещо по силно и по различно така вече да може да се пристрасти, а има и друг вариянт ако тревата е друсана с хероин също може. Но по принцип не е страшно спокойно просто наблюдавайте синът ви ако започне да трепери ако не спи спокойно това може да бъде знак, че е започнал нещо по сериозно от тревата :))

342.   Да бе и за това досега не съм чувал да се е отказал от трева някой. Щом са ми давали пример, че да спреш тревата е същото като да спреш да пиеш вода...

343.   Незнам в кое време живеете сигурно още в Тодор Живково. От милиони хора по света казах милиони само 3 процента са пристрастени помислете си??? Тревата може да се спре по всяко едно време но защо аджеба след като ми е кеф питам аз?? Всяко едно нещо пристръстява захар махар храна даите да я спираме и нея захарта не е ли вредна?? Едно чуите всяко нещо с което се прекалява не е добре за човека дори и най полезните неща научно доказано.

Колкото до пристрастяването мисля че сте малко мислещи хора и не е нужно да ви се обеснява като на първолаци макар, че дори сегашните първолаци по добре ще разберат че човешкия мозък е устроен така че след като прекалиш с нощо то ти се пристрастяваш към него независимо трева храна алкохол и хиляди други. Тревата не е наркотик колкото и да го отричате това е така и няма да го промените не разбраха ли промитите ви мозаци. Как ония политик, адвокат, ТВ водещ, полицай най вече не е затъпял питам пак аз???

Знаете ли колко полицай адвокати познавам който не престават да пушат същевременно са страхотни профисионалисти и супер интелигентни хора. Това как си го обеснявате? Едни от най добрите Холивудски актьори пъшат трева как ли го правят нали са тъпи и деградирали как играят в киното?? Огледайте светът във който живеете той е една голяма лъжа и точно това ви е най големия страх.

344.   Ти вярваш ли си, бе, пич?

345.   Аз съм 314 и напълно подкрепям казаното от 343. Прекаляването с каквото и да било е вредно. Голямата ирония е че хората в България ги е страх и скачат (както е видно от коментарите) срещу марихуаната, но в същото време голяма част от тях пушат и пият алкохол. Много ми е интересно колко от тях са редовни тютюнопушачи.

251-300 от 425