Споделена история от Наркотици и алкохол

Синът ми пуши трева
преди: 15 години, 1 месец, прочетена 151062 пъти
Получих страхотен удар под кръста. Преди около две седмици разбрах, че синът ми пуши трева.Това ме довърши тотално след куп други неприятности, които ми се струпаха на главата за много кратко време. Отгледала съм го съвсем сама, отдала съм му живота си, и.... Въпросите ми към вас са много, но за сега ще се задоволя само с няколко , а вие ми светнете по въпроса и простете невежеството ми. 1/ Става ли се зависим от трева, 2/ това ли е началото, 3/ как да му помогна, като не живеем заедно , и т.н. Ще бъда доволна ако някой който е изпитал това ме посъветва, ще бъда благодарна на всеки който се отзове на молбата на една майка. Благодаря Ви предварително на всички.

Коментари

301-350 от 425

347.   БОЖЕ МОЙ? !? !? ! .. и имам чувството, че съм ударен/а с тиган как МОЖЕ ВСЕКИ 2-РИ КОМЕНТАР ДА ГЛАСИ "АЗ СЪМ НА 12/13/14/15/16... 42? ! И ПУША" - КАКЪВ ПРИМЕР ДАВАТЕ НА ДЕЦАТА СИ ЗА БОГА? ! КАКВИ РОДИТЕЛИ СТЕ ВИЕ ПО ДЯВОЛИТЕ? а аз си мислех, че няма по-лоши и по-глупави неща : "Аз всеки ден пуша с синът ми " Моляяяя??? ! интересно а защо не отидеш и не му купиш пистолет???? ! ... Нямам думи.. Знам, че след моя коментар ще има много които ще гласят "на какъв/а се правиш ти? ", но едно ще ви кажа.. след години нищо чудно да Ви заваря момичетата :на магистралата а момчетата да носят разни товари на някой строеж ако изобщо някой ги поиска.. нямам думи вие сте просто невероятни какви деца и какви "родители" има на този свят.. Бог ви е дарил с живот а Вие.. го пращате на "майната му"...

348.   343, тревоманите не живеят, те съществуват. :)

349.   Сол, захар и тн. Не водят до Състояние на безинициативност. :-) Тревата те води до такова състояние. Освен това от опит ще ти кажа, че консумацията на захар(прекалената консумация) от години по никой начин не ми е навредила, защото съм любител на сладкото от доста години, консумирам го в големи количества и съм жив и здрав. Но знаеш ли употребата на трева по 1-2 пъти всеки ден до какво ще те доведе след няколко месеца? Ако пушиш по тази система е невъзможно да знаеш, защото не можеш да го усетиш. Тревата е причислена към наркотиците, така че не е нужно да се хващате в думата "тежки". :-) Наркотиците са си наркотици и не ги определям като тежки и леки, определям ги като наркотици. Употребата на марихуана засяга концентрацията на вниманието, способността за запомняне и адекватно възприемане на средата! Всекидневната употреба на марихуана при младите хора води до увеличаване на риска от психози в по-късна възраст. Марихуаната предизвиква както психическа, така и физическа зависимост. Доказателство за това са откритите от учените през 2001 г. канабисни рецептори в човешкия мозък, които са чувствителни към активната съставка на марихуаната THC. Когато веществото постъпи в организма, тези рецептори реагират на THC, усвояват я и предизвикват характерните симпотми на „напушването” - смях, релаксация, променени възприятия и т. н. :-)
Факти! Чрез употребата на трева се наблюдава масово безразличие от страна на хората към всичко. Живота не е само релакс, живота е голямо препятствие, но не е непреодолимо. Към онзи дето пише за Тодор Живков - Лошо ли е в една държава да се спазват законите и тя да прогресира напред? Някой умник ще ми каже ли, как си решава проблемите един тревоман? Като мама и татко го осигурят с всичко необходимо за да стане студент, за да присъства в университетите и да е студент на теория, за да плаща пари и да вземе висшето си, след което да напише в подобен сайт, че е успял в живота, че марихуаната не му пречи да се развива. Съгласен съм с коментар 347 - Купете си на децата пистолети, нали в другите държави се стрелят хората, защо да не купите и на децата си? Тотална деградация :Х Велики учени с висше образование са сигурни, че тревата не е наркотик. Нямам думи.

350.   Ти пък си такъв чобанин не давай пример за нещо за което нямаш наблюдение и не си пробвал. Физическа зависимост няма и всички знаят това няма абстиненция от канабиса. Психическа може би но е лесно преодолима. Никой не е казал че тревата трябва да се дава на деца дори напротив също както и алкохол и цигари по добре за това се замислете децата ви започват да се тровят с цигари и алкохол проумеите го това за това трябва да се опасявате. И за каква мотивация ми говориш неразумнии след като познавам тевомани учат работят на 2 места и отглеждат деца много по добре от колкото някой от вас. Тревата е набеден за наркотик и много хора си дават сметка за това. Просто отровата навлезе алкохол цигари петрола най вече, нали си давате сметка че повече се печели от нещо което ще зариби хората със зависимост (цигари, алкохол) вместо канабиса който е доказано че не се пристрастява. Канабиса заплашва да измести големите компании за цигари и алкохол което е немислимо. Ако се легализира тревата кой ще копува алкохол след като може да си напряави главата от 1 цигара. Всичко е конспирация разберете го вече това Канабис се е пушило от хиляди години прочетете някъде данеби предците ви да са били наркомани е умници??? Свещената билка е врата към друго измерение а вие не можете да я отворите ще стоите от другата страна тогава и Бог да се смили над душите ви

351.   349 коментар направо ме разби. Аз съм 313 и чуствам, че голяма част от коментара ви (особено последната третина) е насочен директно срещу моето мнение. Не мисля да отговарям с подробности, защото не ме познавате, нито семейството ми, нито родителите ми. Само аз си знам колко съм работил, колко съм учил за да съм там където съм. Ако внимателно прочетете моето мнение отново, надявам се да осъзнаете, че въобще не сте разбрали какво искам да кажа, но няма да се повтарям отново.

Злоупотребата с захар и сол води до затлъстяване, повишено кръвно налягане, диабет, рак (да! правилно четете) и много други неприятни заболявания. Аз супер инциативен затлъстял човек не познавам. Ако има, защо тогава не поеме инициативата и не свали килограмите до по здравословно ниво?

349ти наистина искам да вярвам, че сте толкова здрави колкото се описвате след консумиране на "големи количества" захар. Не искам да ми го доказвате, но докажете го на себе си. Направете един 10км крос и ако успеете да завършите под 60мин, може да спите спокойно, че поне кръвоносната ви система и белите ви дробове все още функционират на ниво.

Аз употребявам марихуана от 4 години, но не си позволявам да прекалявам. Нямам проблеми с горното упражнение. Марихуаната не е напълно безвредна, но също не е и "наркотика" който те кара да деградираш до нищожество както някои го описват. Аз не съм безразличен към "всичко" - имам си хобита, интереси, кариера, семейство. Съществуват редица растения които са напълно легални и имат сходен физиологичен ефект, но са напълно легални за отглеждане и употреба - било като лекарства, подправки или за "напушване".

Относно пистолетите, ще кажа само, че живея в страна в която е разрешено притежанието на огнестрелно оръжие за всеки неосъждан. Аз също притежавам, моите деца ще бъдат отгледани да уважават оръжието и да знаят как да го използват ако се наложи, точно както моите родители направиха с мен. Възпитаване на лична отговорност може да свърши чудеса.

Моля да не бъдем крайни в изказванията и квалификациите си към другите участници в тази дискусия, защото истината е винаги някаде посредата.

352.   Това го кажи на такива, които са пушили и казват, че има психическа зависимост.

353.   Еййй честно писна ми значи следа темата от много време дори аз я възродих различни хора пишете все едни и същи неща. Айде кажете ми вие не сте ли пристрастени към захарта или други там простотии като цигари и тн. Само че те нямат това свойство да лекуват а марихуаната има и затово е забранена познавам човек който пуши от 20 години и никога не се е разболявал от нещо сериозно да може да е пристрастен обаче нима вие не сте пристрастени към други неща, неща който не ви помагат с нищо може и да не са забранени от закона обаче вие сами виждате че закона много здраво куца защо тогава да му се доверяваме направете си сами заклучениата помислете малко.... А да и съм за марихуаната да се пуши от хора над 18 години. Все пак се развива организма.

354.   352 Психична зависимост може да се развие към почти всичко с което свикне организма мозака ни е така нагоден не е виновно самото растение виновен е човека който прекалява с пушенето му, ако имаше малко понятие щеше да ти светне. Психична зависимост има към лекарства, храна, алкохол и хиляди други. Не може да взимаш нещо многократно и системно и да нямаш психична зависимост. Мозака го запаметява от системноста и се добива някаква зависимост но тя е лесно преодолима не е като с никотина, алкохола или наркотиците.

355.   Какво ще кажете за състоянието на апатия и за това колко е лесно една група от хора да се командва? Захарта води ли до състояние на апатия към някой проблеми? няма какво да спорим, защото спор не може да има. И престанете да се държите като роботи. Повтаряте едни и същи неща. отивайте да ги говорите на някой специалист, но вероятно мнението му няма да е по различно то моето. Захар и сол са естествени добавки за организма на един човек, неща които организма иска. Захарта не те води до състояние, в което да се смееш и да се държиш неконтактно. Най лесния начин да разделяш и да владееш хората е чрез наркотиците. Суперлативите за марихуаната за излишни и недоказани. Тревата се използва в медицината, но само съставки от нея. Половината от това което написах в 349 коментар изобщо не е прочетено, след което е последвала буйната импулсивна реакция(повърхностна) не е нужно да се засягаме и обиждаме, защото се разглеждат факти. Ако на някой не му се спира, да си пуши и деградира, но някое дете което чете в този сайт и решава да пробва е лошо. Бъдещето на една страна не е в напушени деца на 12 години. Замислете се малко. :) Стига с тази пропаганда на марихуаната. Никой не пише суперлативи за алкохола и цигарите, но пък и това са изтъркани примерчета, които изграждат вашата недоказана и измислена теория.

356.   Голяма работа, че пуши, марихуаната не е наркотик, а билка, по - безопасна за пушене от цигарите.

Venjus

357.   355ти, Препоръчвам ти да прочетеш "импулсивните реакции" отново и да посочиш, къде точно някой препоръчва употребата на марихуана за лица под 18 год. Хайде стига сте плашили хората с 12 годишни напушени деца които неимоверно ще деградират и ще стана просяци и проститутки. Аз продължавам да твърдя, докато не ми бъде доказано обратното, че умерената употребата на марихуана не е по-вредна от умерената употреба на алкохол. За цигари въобщя няма да говоря, защото съвременните цигари са натъпкани до дупка с химия и са вредни даже при минимална употреба. И моите мнения не са никаква пропаганда, нямам за цел да убедя никого в нищо, а целта ми е да опонирам на чисто лъжливи или неверни мнения.

358.   Да казваш, че няма вреда е същото. дали ще кажеш, че не вреди или ще я препоръчаш е един и същ ефект. Главният въпрос обаче се подмина за пореден път. На кой както му изнася. Аз не се наемам да споря с учените, докторите и всеки който е доказал чрез анализи за вредоносният ефект на "билката" тази билка никога няма да стане легална в България, само на сън. :)

359.   Заради такива тъпигьози като тебе няма да е легална в смешната ни държавица. Нека болните се мъчат и да умират кво ти дреме на тебе нали? Да не казвам за колко болести начело с Алцхаймер марихуаната е единствения лек. Много държави се осъзнаха и легализираха медицинската марихуана ама тука комунизма няма да ни напусне никога чобани. Наркотик вика алоо от коя планета падаш? Това че не разбираш нещо как влиале незначи че е наркотик чобанинино. Кажи ми какво правят болните които са на химиотерепия и само канабиса им помага да преодолеят гаденото. Знаеш ли че такива хора са принудени да търсят канабис от дилари нелегално колко смешно е това. Но това е смешната ни държава не 20 ами 100 години назад сме. Нещо щом е различно от изкривеното ви разбиране значи е лошо вредно типично за чобани

360.   Стига си повтарял думи които не разбираш. Гледай филми и ще разбереш, защо е изгодно да има мислещи като тебе.

361.   Здравейте и аз имам същия проблем със синът ми, нека да не ви плаша, но проблема не е за подценяване, от там се почва. В момента синът ми е зависим от марихуана и търся начини, за да му помогна свържете се с ценъра по наркомания, има безплатен телефон в интернет, те ще ви дадът ссъвети как да постъпите. Е АЗ ЖИВЕЯ СЪС СИНЪТ МИ И КАКВО ОТ ТОВА, МНОГО Е ТРУДНО, НО НЕПРЕСТАВАЙТЕ ДА СЕ БОРИТЕ ДОКАТО ИМА ВСЕ ОЩЕ ВРЕМЕ.

362.   Наистина трябва да се свържете с този център. Онзи ден минах покрай едни напушени младежи и да ви кажа ми стана мъчно за тях. Видях как се смеят и говорят несвързано, дори не разбираха на какво се смеят. На такива хора трябва да се помогне! А тия глупости за чобаните и тъпигьози са толкова изкривени, че започвам да се замислям за истинския ефект на марихуаната, защото твърдят, че им помага, но аз виждам, че им вреди. Не може да ми кажете, че за човек е нормално да търси успокоение с една цигарка свита и да не осъзнава какво става около него.

Скоро говорих с един консуматор и той казва, че тъпо да се пуши, че не намира смисъл и в следващия момент се напушва. Няма ли психическа зависимост, разбирачи? Има и не е индивидуална. Това е поведение на дегенерати.

363.   Господи ще се прекъстя 3 пъти :Д Тотално сте превъртели дъртите незнаете къде се намирате. Центъра за наркомани вика ама те там ще ви се изсмеят за какво ги питате че пушил трева малееее хаххахахха. За каква пристрастеност говорите имате ли си на идея какво е да си престрастен ??? Синът ви требва да пуши всеки ден качаци в продължение на години и то няма да се престрасти а ще стане навик от който може да се откаже също както от най обикновен навик.

Пуша от 10 години и не съм пристрастен имало е периоди с година и месеци не съм пушил. Абсолютна лъжа е че тревата престастява оверввам ви. Но може само да ти стане като скъп навик. Но да си копувате разни работи не е ли същото правиш си 2-3 пъти месечно хубавото и си наркоман малеее смях в залата..... Цяла Холандия барабар с половината свят са наркомани а вие сте нормални хаххаха И това че от тревата се почва към други наркотици е поредната тъпотия аз защо не съм почнал, а пуша от 10 години просто човешката любопитност е безгранична. Веднъш опитал едно нещо тои иска да опита 2 и 3то за да разбере какво е. Тревата за нищо не ти е виновна че си любопитен и искаш да пробваш и други работти

364.   Аз също пуша трева и не съм станала зависима. Всеки тийнейджър е опитвал трева. Когато си пушил трева ти е много замаяно, говориш несвързано, постоянно си гладен и жаден и очите са ти много червени. Седни и поговори с него и му кажи, че за да му е забавно или весело не е нужно да пуши трева след, като може да си го направи без да пуши.

Лол, всеки тинейджър значи е пушил трева, така ли? Еми па сега ше ти кажа, че аз нито пуша трева, нито пък пуша цигари, нито съм опитвал трева, нито пък цигари! Пушенето е вредно, пушенето убива, пушенето на всеки накрая в гъзъ кур набива! А сега се фукай малка наркоманке!

365.   364 да нямаш раздвоение на личноста е? хахахх Първо пишеш едно после съвсен друго. Едно само ще ви кажа които иска да пуши Марихуана които не иска да не пуши всеки човек има право на избор. Само ще ви дам една снимка със статистика
https://fbcdn-sphotos-c-a. akamaihd. net/hphotos-ak-ash4/399722_365324006878446_1564694729_n. jpg
При милиони опотребяващи марихуана от хияди години нито един смъртен случай повече нищо няма да кажа

366.   Не, полезна е как "опотребяващи" :(

367.   365 - аз съм 364 - тва първото го казва 66 - аз казвам това:

Лол, всеки тинейджър значи е пушил трева, така ли? Еми па сега ше ти кажа, че аз нито пуша трева, нито пък пуша цигари, нито съм опитвал трева, нито пък цигари! Пушенето е вредно, пушенето убива. А сега се фукай малка наркоманке!

368.   Марихуаната е спасила живота на хиляди хора в Калифорния и Холандия! Марихуаната се ползва за лечение на хероино и кокаино зависими. Марихуаната влиза в практиката на хора които са подложени на химио-терапия, защото е средство против повръщане има антибактериално действие и увеличава апетита. Аре стига сте приказвали глупости че някой ако пуши марихуана и е вече във вашите очи НАРКОМАН! Пълни глупости. До сега няма регистриран случай за умрял от свърх напушване нали!!? Марихуаната е по безвредна от алкохола защото не влия е на черния дроб. Нека не забравяме, че има много по пропаднали типове които са алкохолици. Вместо да критикувате хората които са пробвали или пушат от време на време марихуана, вземете влезте в google и прочетете малко литература за марихуаната а не да ми пускате теми в някакъв форум дето никой нищо не разбира и ви дават 100 различни мнения. Марихуаната е вредна само за шизофреници! Марихуаната не е причина да се смята за "gateway" или с други думи казано подтикване към твърди наркотици. Всичко зависи от приятелите ви и компанията която сте попаднали. Аз съм на 21 пуша от 4 години почти редовно. При катастрофа преди 9 години след това получих Пневмоторакс и почти всеки месец получавах спазми. След като познат ми каза да пробвам с марихуана от тогава не съм получавал спазъм. Единственото от което трябва да се внимава е Закона защото в България все още намира Този Дар от Бога за престъпление. Марихуаната не те прави по тъп или по глупав както казах всичко зависи от средата в която се намираш а не е причина марихуаната. Марихуаната е вредна както казах само за шизорфреници и непълнолетни. Нима продаването на алкохол на лица под 18 години не е престъпление така ли? Лично аз завърших с отличен 12 клас въпреки че пуших марихуана и в момента съм студент ВЪПРЕКИ че пуша марихуана. Всичко зависи от средата а не от марихуаната! Мога да пиша още много по тая тема но ме съмнява че някой родител особено би се трогнал от това :). Вместо да се наливате с ракия пред телевизорите и да мислите, че синът ви или дъщеря ви са наркомани защото са изпушили 1 цигара марихуаната... не знам. Опасни са само синтетичните наркотици защото се правят в изкуствена среда със сложни реакции между вещества

369.   Това е Бич на обществото, убили толкова мозъчни клетки.
(chuckle)

370.   No comment Човека го напса най добре и мисля че няма какво да се пише вече по темата. Тези който не са запознати нямамат право да коментират. Канабиса е билка не наркотик проумеите го вече

372.   Нелегална "билка". :)

373.   Аз съм на 17.. сринат съм емоционално нямам приятели ии близки. Пуша от 5 години и мисля да спра.. защото спря да ми въздейства така както ми въздействаше в началото. Всичко ми се струваше идеално докато не осъзнах че съм сам!

374.   Всично зависи от дозата и от годините. Човек може да се пристрасти и към шоколад и към наркотици. Може да избере да пие малко алкохол за настроение или да стане алкохолик.

Наскоро наште разбраха че брат ми пуши трева, ама той е голям вече и я пуши много рядко. Не му забраняват, защото виждат че няма риск. А и има болни хора, които пушат трева, така че тревата не е наркотик, към който се пристрастяваш, може да се пристрастиш към усещането по скоро.

375.   Марихуаната убива. Синът ви е тръгнал по пътя на разрухата. Марихуаната е най-вредния наркотик изключително силно пристрастяващ води до загуба на самосъзнание и агресия. Употребилия субект е силно изложен на риск от криминални прояви най-вече от тежък характер

376.   Защо модераторите оставят простотии като горния коментар да се публикуват, нямам представа. Абсолютно нищо вярно няма в него, такива коментари само вкарват хората с проблеми в излишни филми и им скъсяват живота. Тревата не предизвиква агресия, не води до пристрастяване и ако човек е нормален, не го подтиква към по силни наркотици. Пристрастяването към мара е по слабо от това към алкохол и цигари. Това е правилото, разбира се има и изключения.

377.   375 подкрепям те марихуаната е по-страшна и от хероина е най-накрая един светестен и правдоподобен коментар Браво!!!

378.   Абе, със сигурност води до неадекватно състояние и пълно безразличие към всичко. Поне от наблюдения мога да кажа, че в повечето случай се стига и до по тежки наркотици, разбира се при начална употреба на марихуана. И това не е рядко срещано, така че трудно може да се определи като индивидуално за всеки човек. Тя си е наркотик марихуаната, макар че някой хора твърдят, че няма психическа зависимост от нея. това вече е индивидуално, защото хората се пристрастяват към марихуаната, пристрастяват се и има примери. Нито един човек досега, не е доказал с действия, че няма зависимост. Всеки е казва, че не е зависим, но самият той си пуши системно, дори и да е 3-4 пъти в месеца, той не може без да пуши целия месец. това са факти и много от защитниците на марихуаната доказват. Питаш ли такъв човек, защо пуши като Независим, той ще ти отговори така - "Защото ми е приятно да се отпусна". Но какво ще стане, ако този човек не пуши цял месец? Организма си иска трева, при вече консумиралите, което показва зависимост към марихуаната. Никой не може да докаже обратното, освен ако не прекъсне консумацията на трева за дълъг период. И преди да бъда критикуван Мислене! Що се отнася до шоколада, не съм чувал да се пристрастяваме към шоколад. :d Сладкото е нещо, за което е излишно да се казва, че е необходимост на човек. Сравнението е смешно. Имах един познат, който реши да лекува стреса с марихуана. Така го излекува, че започна да пие хапчета за нерви, но това което пиша не може да влезе в главата на никой. имаше скоро едно откритие на учените, което не ме изненада особено, че след употребата на марихуана, хората имат проблеми със запаметяването. И липсата на интерес е повлияна от този факт. Успокоявайте се с трева, за да търсите след това Още по-голямо успокоение за нервите.

379.   ХАхх бива ли такива малоумици ей дъртаци това че на вас ви се е втълпявало ча канабиса е наркотик и вреден не значи че е истина четете какво казват учени доктори... Канабиса не пристрастява и тук думата наркотик се губи някъде. Няма зависимост не е наркотик тва е билка колкото и да си го повтаряте няма кой да ви повярва вече. Пуша от 10 години не съм пристрастен имало е периоди не съм пушил месеци, година и ми няма нищо не чувствам никаква пристрастеност. От хиляди години се пуши канабис и нито един смъртен случай... Няма да слушам учените и лекарите а вас тъпири хуахахха

380.   №378, що говориш глупости? От 3-4 месеца не съм пушила и нямам никаква зависимост. Вече не ми е и интересно. За тези месеци дръпнах веднъж от джоинта на приятел, ей така за съпричастност и това беше.
Не защитавам тревата, но консерви като тебе са много по-зависими от философиите си, отколкото е един "тревоман". Ти никога няма да дръпнеш - сакън да не ти хареса и да не станеш зависим! По същата логика можеш цял живот да живееш в мазето, та да не би някога да видиш слънцето, да ти хареса и да започнеш да правиш слънчеви бани, от които кожата ти може да изгори, а и рак можеш да хванеш... Палячо!

381.   Това не са глупости, това са факти. Наблюдението ражда знанието.

382.   Палячото си ти, независима от тревата. Щом не защитаваш тревоманите, какво те изнерви. Чудя се кой е по голям палячо - Този който е манипулиран от масите хора, или този с отворените очи. Аз не съм палячо, аз съм сила.

383.   Фактите са, че силата ти е безсилна пред няколко стръкчета тревица. Палячо си, защото те е СТРАХ да опознаваш света чрез личен опит, а разчиташ на "наблюдения" - толкова необективни и тенденциозни, че те само затвърждават убежденията и страховете ти. А най-смешното е, че приемаш всичко това за факти.
Мъдрият човек опитва за да може, умният се учи за да знае, само на глкупака всичко му е ясно.

385.   Прочети коментар 88. Не бъркай страх със разум! Страх е да правиш нещо, което другите правят, само за да не си назад. То се нарича и комплекс, но това не трябва да те притеснява, защото всички си имаме комплекси. Апатията е за готините, аз предпочитам да не съм готин. :) И не знаеш значението на думата "философ", защото философите имат теория, аз имам изводи.

386.   Хайде комплекси моплекси няма какво да кажеш затва си замълчи като не разбираш някой работи. На всяка манджа мерудия сте. Като пробваш Макина тогава коментирай ся няма кой да ти обърне внимание. По същия начин мога да кажа че да летиш е гадно и вредно. Като не съм летял нищо не мога да кажа така че такиа като тебе вече плакаха и узнаха истината за Канабиса. Никой вече не нярва в тъпотиите че се пристръстява, углупява и тем подобни дивотии. А защо ли? защото хората опитват и разбират истината а вие ще гадаете аджеба наркотик ли е това нещо или билка :Д:Д:

387.   :D Така е, трудно е да повярвам, че се - Углупява... :D
Преди време един като теб плака. Това за силата не бих го подминавал. :)

388.   Аз предлагам, така или иначе ще се харчат пари за референдум, да се сложи и въпрос за легализация на марихуаната и хората да гласуват. Ясно е че трева се е употребявала от хиляди години, малко е глупаво такова полезно растения да се забранява в 21ви век. И не говоря само за пушенето, а за всички употреби като цяло - от извличането на масло за гориво, до правенето на хиляди други полезни продукти и суровини.

389.   Няма кво да се притесняваш. По-голямата част от младежите са я опивали. От години я пафкам и съм издъжал месеци без нея. Няма как да стане зависим. Просто ако искаш да я намали или спре му намали и джобните ;д

390.   Да му помагаш? Няма нужда от помощ. Това е решението.. там се крие единствената Истина!

392.   Пуша масури вече 14 години, заемам мениджърска позиция и отделно уча за второ Висше образование. Но не бива да се злоупотребява с тревата, защото може да се загуби желание за каквото и да било. Само не трябва да се става мързел!

393.   Тревата лекува народа
Алкохола го унищожава ;)

394.   Аз съм на 12 за първи път опитах трева на 11 честно казано ми се стори мн отвратително и гадно но като почнахме училище един приятел от 10 клас взима от някъде и от време на време се събираме да пушим.. смисъл аз не пуша защото не мога без това просто обичам адреналина според мен това не вреди толкова много и синът ти ще се откаже сам по някое време.. А и стига със тези стереотипи това че преди 40 години обществото е било толкова примерно (и задръстено) не значи че и ние трябва и ние да се такива просто така се забавляваме.. вземете да свикнете най после

395.   100% си на 12. И не говори за миналото, защото не знаеш нищо. На 12 години. като пушиш трева, ще вървиш където те духне вятъра. Вече има доста такива. Не знаех, че поколение без престъпност е задръстено. И тревата се забавлява с теб, не ти с нея. Ходи при чичо Доктор да ти каже.

397.   Пристрастяваш се към тревата, когато е направиш част от ежедневието си. Ставаш пафкаш, отиваш на даскало "партийка" пак пафкаш вечер излизаш пак пафкаш... , когато приятелите ти с които излизаш и те пафкат. Единственото, което мога да оприлича като абстинениця е когато си решил да пафнеш и да няма от къде да си вземеш. Тогава леко започваш да се изнервяш, но бързо отмнива, като си намериш друго занимание!

398.   Има го това чувство но то бързо преминава и няма нищо общо с абстинениця

401.   незнам за тревата дали се привиква.. (пробвал съм не ми харесва особено.. )но за алкохола зависимостта е двойно даже десеторно по голяма.. в момента се лекувам от алкохолизъм и с огромни усилия постигам успех.. не пия от 6 месеца.. Вярвайте ми госпожо че много по страшно е да пие отколкото да пуши.. пазете го от чашата не от джойнта!

402.   Тъй като не съм особено запозната с канабиса и свойствата му, отворих уикипедия и това, което прочетох там го споделям с вас.
В съвремието някои видове канабис се използват от хората за развлечение, тъй като в растението се съдържат Tetra Hidro Cannabinol. Канабисът спада към слабите наркотични вещества и поради тази причина е декриминализиран в някои страни. Канабисът предизвиква положителни емоции в човешкото тяло, забавя пулса повдига тонуса. Отпуска и подготвя за медитация. Употребата му, легална или нелегална, е по желание.
Марихуаната усилва текущото настроение, предизвиква лека еуфория и забележимо изостряне на всички сетива, променя себеоценката и усещанията за пространство и време. При високи дози е възможно да се наблюдават слаби халюцинации, предимно при хора, които имат опит с употребата на халюциногени. Наблюдават се по-често слухови, отколкото зрителни халюцинации, възможни при висока доза са леки халюцинации със затворени очи. Според употребяващите, „тревата“ има успокояващо действие и им помага да се справят със стреса; позволява възприемането по различен начин на музика и други изкуства.

Марихуаната има значително негативно влияние върху краткосрочната памет, но не и върху дългосрочната такава или върху способността за самоконтрол. Употребяващите твърдят, че тревата засилва въображението им и творческите способности (особено в областта на изкуството), желанието за общуване, способността да откриват нови аспекти у познати неща, вниманието към детайлите и възможностите за намиране на асоциации и взаимовръзки; Същевременно пречи на концентрацията, боравенето с числа, ученето, точното чувство за време и фината координация на движенията.

Употребата на марихуана води до намаляване отделянето на слюнка, понижаване на вътреочното налягане (което се проявява като зачервяване на очите), и понижаване нивото на кръвната захар. Последното, съчетано с подсиленото вкусово усещане, води до засилване на апетита, което при редовна употреба може да доведе до натрупване на наднормено тегло, с всички произтичащи от това състояние последствия. Същевременно марихуаната действа и като антиеметик (средство против повръщане), спазмолитик (против спазми) и отпуска напрегнатите и схванати мускули, продължителната употреба води до постоянна отпуснатост. Големите дози марихуана леко подтискат имунната система, но няма статистически данни това да води до повишена податливост на заболявания. Марихуаната обикновено понижава кръвното налягане и разширява кръвоносните съдове, което в ниски дози облекчава някои случаи на главоболие, но във високи може да го предизвика; освен това марихуаната има противовъзпалително и слабо изразено аналгетично действие. Тези свойства определят и основните медицински приложения на марихуаната.

Според изследвания, публикувани в британското медицинско списание Lancet[1], марихуаната заема 11-о място по вредност в списъка на вредни наркотични вещества
Надявам се това да помогне поне на някои от вас.
Маги

301-350 от 425