Споделена история от Наркотици и алкохол

Синът ми пуши трева
Получих страхотен удар под кръста. Преди около две седмици разбрах, че синът ми пуши трева.Това ме довърши тотално след куп други неприятности, които ми се струпаха на главата за много кратко време. Отгледала съм го съвсем сама, отдала съм му живота си, и.... Въпросите ми към вас са много, но за сега ще се задоволя само с няколко , а вие ми светнете по въпроса и простете невежеството ми. 1/ Става ли се зависим от трева, 2/ това ли е началото, 3/ как да му помогна, като не живеем заедно , и т.н. Ще бъда доволна ако някой който е изпитал това ме посъветва, ще бъда благодарна на всеки който се отзове на молбата на една майка. Благодаря Ви предварително на всички.

Коментари

351-400 от 425

404.   Момче съм на 16 г. пуша трева от 2 години...
и ми е адски супер! от 1-ви до 6-ти клас
бях мн. слаб Ученик, а от както почнах да пуша
Трева всичко, абсолютно всичко ми се нареди както трябва.
Оценките ми са само добри... , абе просто ми върви...
Така, че незнам кой е измислил, че от тревата се затъпява, но НЕ Е ТАКА! точно обратното. Човек мисли за всичко, концентрацията на човека се променя, мозъка изпълнява различни функции и поради тея причини на човек му харесва и го прави постоянно става му нещо като Хоби...
АЛКОХОЛА е по Вреден от Тревата Цигарите също са вредни...
Защо Алкохола е позволен Цигарите също, а Тревата не...
Имам доста неща да казвам, но няма смисъл... Това е от мен
Не се Притеснявай Решението си е негово ако пуши да пуши ако ли не да не пуши!
На всеки човек Действието е Различно ;)

408.   Момчето на 16 години което е било слаб ученик.
Имам един въпрос защото и аз пуша трева ии мога да ти кажа че се затъпява и то доста :) когато си напушен си много добре но след като те пусне ставаш адски тъп :). От тревата само някой хора стават зависими но те са малко. Няма нищо лошо в нея, чувстваш се себе си, спокоен си, забравяш проблемите, общо взето ти е супер :). Примерно в Холандия по кафетата предлагат с кафето 1 цигара марихуана.

409.   няма почти никакъв шанс да се пристрасти спокоино четох повечето от коментарите и не съм съвсем съгласен защото е доказано че тревата лекува едни от наи-страшните болести в момента а сред тях са множествена склероза СПИН и РАК ако не ми вярвате потърсете в австрия има регистриран мъж със тумор в главата които е бил излекуван с канабис и не знаино защо но не се причинява рак от пъшенето на марихуана отделно подобрчва зрението даже се препоръчва 1 месечно за пречистване на дробовете а лекарите в другите дуржави го предписват като лекарство също така и при зависимите от тежки наркотици примерно хероин и кокаин аз лично съм за легализирането на марихуаната наи-малкото ще намалее престъпността драстично

412.   Здравейте. Авторката, а и майка на предполагам мой връсник, спокойно няма нищо лошо в това да излезнеш с подходяща компания и да "Пафнеш една тревичка". Аз също го правя, а за "Затъпяването" не мисля че има някой, който да ми каже че от тревата се затъпява защтото аз лично практикувам "How High". Уча в Свищов и не ми пречи на ученето и амицийте.... Така че няма страшно ще му мине както мина и на мен и на цялата ни компания. Пуша трева от 18 годишен, а сега съм на 24. А и много зависи с какви хора се събира защото аз бях спортист и то в професионален аспект :) НЯМА НИЩО СТРАШНО И НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРИСТРАСТИ :) :) :)

413.   Запали един масус с него и не му мисли.

414.   Мога да ви Кажа че няма смисъл да се обвинявате. Просто се позаи тересувайте по такива въпроси. Предполагам ще ви отегча с твърдения като това че марихуаната е доста безвредна в сравнение с други ежедневни пороци като тютюнопушенето и употребата на алкохол. Тревата има почти нулева зависимост докато на цигарите е на второ място след хероина. Също алкохола е по вреден и по зависим от канбиса и производните му. За да докажа твърдението си ще отбележа, че от болести причинени от алкохол и цигари годишно умират стотици хиляди души, докато от марихуаната няма нито един регистриран смъртен случай(може да проверите където поискате). Надявам се да съм бил полезен с инфото.

415.   Защо се обаждате неподготвени. ''Марихуаната убива. Синът ви е тръгнал по пътя на разрухата. Марихуаната е най-вредния наркотик изключително силно пристрастяващ води до загуба на самосъзнание и агресия. Употребилия субект е силно изложен на риск от криминални прояви най-вече от тежък характер'' ''375 подкрепям те марихуаната е по-страшна и от хероина е най-накрая един светестен и правдоподобен коментар Браво!!! '' Толкова много съм се смяла на тези коментари... Абе вие от Марс ли падате? Много сте зле чесно. Ако убиваше, хората нямаше да се лекуват с нея. ОТ ТРЕВА НЕ СЕ УМИРА. Набийте си го най-после в тъпите глави. Като не разбирате нищо, просто не пишете такива глупости.

416.   415, НЕ СЕ УМИРА, НО ЗАТЪПЯВА.:)

417.   Значи държа да знаете нещо аз съм човека който съживи тази дикусия и от тогава ви казвам (сигурно е изминала една година) все едно и също "тревата не е вредна" "не си прав тревата е вредна" и тем подобни ако искате върнете в началото и ще видите сами че коменатарите са почти еднакви.

418.   Здравей,
минало е много време, виждам че темата е стара. Аз съм момиче на 23 год. преди 4 години имах гадже което пушеше и аз съм пушила покрай него. Общо взето не ми харесва, вече не бих си дръпнала, нито пия нито пуша. Аз просто искам да попитам как се развиха нещата със синът ви

419.   авторката - здравейте и благодаря на всички изказали мнението си. Аз съм прочела всички коментари и стигнах до извода, че тези които пушат трева казват че не е вреда, а тези които не пушат казват че е вредна. 418 - не пушеше около година сега мисля, че пуши по малко, но не зная колко често, както вече споменах ние не живеем заедно за съжаление. И той се мъчи да ме убеди, че не е вредна, но аз съм на друго мнение

422.   Знаете ли г-жо аз не знам много за тревата но ще се опитам да ви помогна не съм я пушила и аз съм на 15 един мой приятел я пущи и спря значи има спиране просто седнете и поговорете с него защото аз пропуших цигари заради напрежението, скандалите, отношението ми с родителите те изискват много от мен и като пуша се успокоявам та пазбирате ли трябва да има причина може да е в вас или в баща му, приятели, училище или колкото и странно да звучи гадже :)

423.   Аз имам приятел на 15, които е далеч и се виждаме от дъжд на вятър 1 път седмично. Той пуши трева от около половин година откакто замина да учи в този град и там намери компания от тревомани. Аз не одобрявам това и много пъти му го казвам. Казвам му че също вреди като цигарите на белия дроб да по малко но все пак чела съм това, той ме успокоява че не пуши много казва ми много малко но аз мисля че го прави около към 5 пъти седмично. Не е пушил цигари от 1 година почти и то аз донякъде имам нещо общо с това но не знам как да го откажа от тревата или поне да го накарам много рядко да пуши. Той казва "ама то не е вредно само убива мозъчни клетки" да ама и това не е нищо. Той знае че не одобрявам аз му казвам че много знам и не му забранявам не мога да го спра но не ми харесва първо че си вреди второ че се държи много гадно като е напушен и трето че може да започне все повече и повече. Затова някой по навътре с нещата може ли да ми помогне как бих го отказала или поне накарала да я намали като не го знам кво прави с неговата компания от маниаци на тема марихуана там?

424.   Госпожо, не се притеснявайте нищо сериозно не е станало. Просто детето ви е опитало нещо което милиони преди него са опитвали. Нормално е младите хора да експериментират. Само не му се карайте и не бъдете агресивна към него. Подходете с внимание и разбиране. Опитайте се да го разберете защо е постъпил така и прибегнал до леката дрога, но не го нападайте веднага, само по-зле ще стане. Peace. :)

425.   Той сигурно мисли, че ще спре да пуши когато пожелае, само че ще му е трудно. Всички така казват, но не съм чувал за отказан от марихуана. Е, чувал съм за един двама, но това е толкова рядко, че няма смисъл да го давам за пример. И е вредна, ама никой не го разбира, защото вредата е върху мозъка, тогава е невъзможно да осъзнаеш какво става. Първите наблюдения са безгрижие и понякога до малоумие позитивно мислене. Няма лошо човек да мисили позитивно, но ако това се дължи на зеленото листо, тогава защо казват, че не е наркотик? Променя ти мисленето и рецепторите, чувстваш глад, жажда, циклиш на едно място и не съзнаваш какво се случва около теб. Най малкото не осъзнава, че вие сте загрижена за него. И не само той, никой не разсъждава от тях. И твърдят, че не е към наркотиците, че трябвало да стане легална, абе няма да стане легална. То ако стане легална, ще спрат всякакви проверки, а тогава кой ще ти води статистика за употребата? Няма кой да води, а пък и ще се практикува масовата употреба на марихуана. Аз лично не си представям напушеняци да карат коли и въобще МПС - та като цяло. Мога да си обясня приложението на тревата в медицината, ама приложението по улиците не го разбирам. Половината тука трябва да се лекувате. Като цяло истинското лице на тревата може да го видите във някои от коментарите - 393, 413.. Абе поне 100 коментара са.

426.   425 по малоумните ти заключения ми става ясно колко си осведомен по темата 0 процента... Не може след като не си компетентен по дадена тема да я коментираш... Все едно аз да коментирам Ядрана физика където и грам не вдявам.

432.   426 - Много си изнервен, нали тревата те успокоява?

433.   не се притеснявай марихуаната не е наркотик а опиат. от него не се почва нито е нещо притеснително ако се употрбява от хора над 20 години :)... всеки човек пробва ли я винаги ще я помни. няма как да я откаже но въм уверен че няма да имаш проблеми с твоя син :)

434.   433 как успя в 4 изречения да направиш 2 граматически грешки и да си противоречиш? ! Вредата от тревата вече е явна при теб, замисли се:)

435.   И осведомения по темата 426 е много грамотен :D

436.   432 по принцип съм спокоен човек но е вярно че коза успокоява тук ти несъзнателно изтъкна още едни плюс от него...
а това че момчето направило няколко правописни грешки не си мисли че е от тревата. Половина България е неграмотна включвам и себе си в това число. Просто това е упадъка на просветната ни система и нежеланието и мързела на някой хора... Коза няма нищо общо тук. Много писатели пафкат яко маховки и нямат проглем с писането :)

437.   Кажи му "Дръж се бро, не колабирай!"

438.   Истината, е че не е вредна тревата, но само в нормални граници 2-3 цигари на седмица МАКСИМУМ и то през няколко дни. Аз лично пуша от 1 година и понякога паля по 5 пъти на седмица, но има и случаи когато просто не ми се пуши и мога да изкарам месеци без дори да се сетя да пуша. Така, че не я изкарвайте тревата, че е страшния наркотик. Лошата й слава идва от това, че понякога я използват хора, които са си чиста проба наркомани и наред с нея ползват още хиляда вида дрога. Аз съм студент по право в реномиран български университет и успехът ми е винаги e около 5. 00, така че не бързайте с всякакви етикети по отношение на ползващите марихуана. Мога и с нея, но си мога и без нея. Човек има нужда от време на време да се почувства малко по-различно, да освободи стреса и да си изчисти мислите от "боклука", който се е насъбрал. Пак казвам в нормални граници употребата на марихуана не е нищо особено. Според мен тютюневите цигари са в пъти по-вредни, тъй като не се пуши по една а по 30 цигари на ден. В интерес на истината каквото и да си говорим след нас винаги идва ново, младо поколение от хора, които каквото и да им казваш не те слушат и са водени от силното желание да експериментират. Ако един човек е интелигентен и след като си постави определени цели в живота, които иска да постигне, каквото и да му говориш той сам ще разбере, че няма полза от активната употреба на леката дрога и ще спре. В обратния случай човек, който няма цели в живота и не иска да се бори с трудностите ще увеличава употребата на тревата, ще се затвори в себе си и ще се отдръпне от всички около него. Въпросът, който стои пред всеки един от нас е кой тип хора искаме да бъдем? В заключение ще цитирам мъдрата народна поговорка: " Който каквото сам си направи - никой не може да му го направи " :)

440.   Ами аз пуша трева от 3-4 години не съм зависим пуша я за удоволствие не вреди и не води до други наркотици поне при мен моя съвет е да си поговорите открито :)))

442.   Имам дъщеря и аз като вас бях шокирана и втрещена, че детето ми пуши трева. Не съм разбрала от никъде, а от самия извор. Една вечер ме викна в стаята си разплака се и ми сподели, че е пушила трева. Очите ми щяха да изкочат от орбитите си главата ми сякаш се надуваше не вярвах на ушите си. Дъщеря ми търсеше помощ и се радвам, че я потърси от мен. Имаше абстиненция чувстваше се много зле не знаеше в реалността ли е. Притесняваше се че нещо не и е наред с мозъка. Започнахме едни дълги разговори обяснявах и защо се чувства така. Коя част на мозъка активира тревата. Радвам се, че и помогнах сега не пуши. Важно е да разговаряте да го попитате какво удоволствие му доставя тревата понякога когато изговорим нещата на глас придобиват съвсем различно значение говори разговаряйте

444.   442, Надяваме се това да е помогнало, защото има психическа и физическа зависимост, която не може да бъде спряна от самия потребител на опиумното вещество. Не винаги е сигурно, че един разговор ще има категорична промяна към добро. Младежите често лицеменичат пред родителите си, казват им, че към марихуаната няма зависимост, че пушат рядко и могат да се контролират. Очаквайте да чуете и хвалби, че тя се ползва в медицината, което означавало, че е напълно безопасна за дъщеря ви. Не! Безопасна е за хора със тежки болежки, но не и при здрави консуматори. При добре взети мерки, вие може да си спестите много прибирания в инфантилно и неадекватно състояние. Карайте дъщеря си да учи и намерете приятели по ваш вкус, защото средата е много определяща. Може да се стигне до проблеми с психиката - депресивно състояние, избухливост, разсеяност, липса на интереси към реалните проблеми около нея. И не вярвайте на приказките, че след едно напушване медитирала спокойно, защото за нормалните хора да гледаш напред и да издаваш звуци с половин уста не е медитация. Това според мен е нещо подобно на бездеен цикличен режим, който преминавайки пак връща лицето към старото му поведение. Избухливите и злобните не се променят! Всичко това е процес от безволевото състояние, което трае към няколко часа и е съпровождано с неописуемо желание и привързаност към вода и сладки изделия. Махнете сладкото от жилището, спрете водата. Ще забележите, че спокойствието лека полека ще премине към дружелюбно повишаване на тон, след което ще започне да заповядва и ще поиска пари. Група доброволци ни помогнаха да направим този експеримент с тревоман - момчето от спокойно и зациклило се превърна в неконтролируем индивид, който обвиняваше всеки за проблемите му. Всичко това е 100% истина, всичко това е доказано и от медицината. Заведете я на лекар, където ще обяснят подробно, защо тревата не е за всеки. И помнете най вече едно - От марихуаната се поврежда кръвното налягане.. Говорим за редовната употреба! След джойнта ще последва нещо много по тежко и сериозно. 442, наблюдавайте дъщеря си. Фанатизираната надежда, че джойнта ще се купува от магазините така, както се купува алкохол, но това е все още толкова близо, колкото и оправията на държавата в икономическо отношение. Затова сме толкова бедни и ние като държава - примери ще дам с Ямайка, която е доста по зле от България, а ганджата там е по консумирана и от храната. Положението в Холандия също не е розово, но там виждаме алтернатива в лицето на Северно Море. :-(

446.   Здравейте и аз пушех масе (трева) но не се пристрастих много даже съм издържал месеци без да пуша важното е синът ти да не опита нещо по-силно а ако експериментира трева например с амфетамини може и да се пристрасти само не му викайте защото това може да го подтиква към наркотиците аз бях така всеки ден ставаше някъв скандал у нас и аз за да се отпусна дърпам си едно масе и съм ок. Успех ви желая! :)

447.   444 не си прав/а. До никаква агресия не води употребата на трева. Това е било някакъв единичен случай. Как може да сте толкова тесногръди? Доктори и учени по цял свят вече доказаха без съмнение, че тревата далеч не е по-вредна от тютюна или алкохола! Доказано, е че използването на марихуаната в разумни граници носи положителни свойства върху човешката психика и физиология! Contra factum, non datur argumentum - Срещу факта, няма доказателство!

448.   ако имаш средства и пушиш всеки ден можеш да се пристрастиш

451.   Преди съм пушил и съм разбрал, че няма смисъл. Само циклиш безцелно и нямаш сериозно отношение към нищо. Казвали са ми, че съм изглеждал като малоумен оптимист и съм говорил на хората колко е лесен живота, а той не е толкова лесен е действителност. Сега наблюдавам и други хора, които не асимилират, че положението е наистина лошо и някои хора са адски пренебрегнати от тревоманското общество. Най малкото съм разбрал, че има хора с проблеми, че ги мъча с моето лишено от емоция състояние. Моя съвет е да ги отказвате тия боклуци, защото наистина една част от хората се мъчат, а другата не им разбира проблема заради THC-то.
Освен това съвсем обективно може да се каже, че тревата те депресира и инфантилизира още повече, но това си го знаем всички. Щом нямате болки и рецепта от лекар, защо я ползвате?

454.   Здравейте! Ще ви разкажа накратко моята история.
Мама мисли че пуша, а аз не пуша. Моля Ви дайте ми съвети как да и го докажа, защото няколко цигари от нейната кутия са изчезнали! НЕ СЪМ ГИ ВЗЕЛА АЗ!!! Моля Ви помогнете ми!!!

456.   1/Да 2/ 3/ Ако говорите с него и му кажете , че искате само да го посъветвате че сте против това което прави , но няма да му попречите с решението което е взел . Повечето деца правят неща които са забранени . Когато го оставите на мира и не му пречите да прави каквото и да било на него ще му омръзне и ще започне да се държи като зрял човек ! Ако този вариант не ви харесва мога да ви предложа друг .. Моят по малък братовчед пушеше трева . Родиелите му го забедоха на психолог , който разговаряше с него известно време . В момента той не пуши и даже помага в къщи , грижи се за малкият си брат и не излиза със старата си компания ! Но вторият вариянт не винаги действа при всички . Това е съветът който мога да ви дам ! :)))

458.   Здравейте пуших марихуана един ден и 2, 3 дена след тожа още ми се върти главата и имам чувството, че съмм напушен, а не съм пипал ;д

459.   Здравейте! Много, ама много зависи от това дали човекът за който се притеснявате, че пуши марихуана е в компания с хора които пушат или опитват други работи... Никога не съм опитвал друго, дори цигари не пуша, а са ми предлагали и други неща и то безплатно... Няколко пъти бях близко да опитам точно заради тази компания... Всеки човек си има глава на раменете си. Просто системата така е станала, че ако пробваш едното да пробваш и другото :Х Единствено гъби бих опитал, но това при домашни условия и то с трезвени хора с мене. Но това си е лично мое желание не е породено от тревата. Така че ако синът ви или някой някой ваш познат пуши марихуана и се притеснявате че ще почне нещо друго... погледнете с какви хора движи.

461.   Не се притеснявайте! :) В това няма нищо лошо. Просто обичайте сина си и му отделяйте нужното внимание. Нека пуши щом му харесва. Аз съм на 20г. и пуша от доста време и водя съвсем нормален живот, уча в университет и т. н ако това ще ви успокои. :)) даже ви предлагам да пофкате и вие, ще ви се отрази добре хаха :)

463.   461, пичагата е прав пробвайте да видите за какво става въпрос. Как може да кажеш дали нещо е вредно или не като дори не си го опитал? I'mma some till i got :D

464.   Какви факти те гонят 447? Чуй се какви ги приказваш.

465.   1. Да става се!
2. Да ако не се задоволява само с трева ще почне и кока, пико и т. н.
3. Прати го в комуна ако продължава и става по зле там е единствения изход.

471.   глупостите за затъпяването идва от факта че нищо друго не се прави. Ако не злоупотребяваш с това няма начин да затъпееш. Просто трябва да се прави и друго, естествено хора само пушещи не правят други неща и е естествено да затъпеят. Та не злоупотребявайте и с тази тема. Има големи учени, които са си доказали каквото трябва.

472.   гледай по дискавъри предаването "наркотици оод" за марихуаната... ще се успокоиш.. няма смисъл да четеш глупости.. изпушила съм килограми трева.. мога да пуша 5 месеца нон-стоп и 2 години да не докосна масур.. (което е отговора на въпроса ти, дали можеш да се пристрастиш). НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ.. единственото, което може да ти се случи е да качиш някой друг килограм, защото доста ти отваря апетита.... ;Д

473.   Вижте на 15 години съм и пуша трева от 1 година пуша и в нас и в училище сигурно по 5 6 пъти на ден не е толкова опасна колкото родителите си мислят спокойно мойте са същите хванаха ме няколко пъти и се притесняват защото както повечето загрижени родители си мислят че ще стана наркоман.... Това са пълни глупости дали ще станеш наркоман зависи само от КОМПАНИЯТА в която си. Приятелите ти те подтикват да правиш тези неща и така нататък но разбира се трябва да имащ воля за някои неща :)) мисля че няма нужда да се притеснявате ако децата ви пушат ако ги хванете с трева не им викайте и да започвате да си мислите как ше стават наркомани и др глупости поговорете с тях като нормални хора и новярвайте ми това ще е много по ефективно отколкото да ги наказвате и тем подобни неща ако е само трева няма проблеми :)))!

474.   442 дъщеря ви може и да има проблеми с мозъка, ама не са причинени от тревата :)) как ще изпадне в абстиненция като е пушила трева и то 1 път? виждате ли се изобщо какво пишете... Иначе няма лошо да си пуши трева, стига да не прекалява, поговорете си с него спокойно възможно е и да не ви послуша от първия път, ама ако не се осъзнае като му говорите все ще му омръзне някога и ще спре - НЕ ПРИСТРАСТЯВА! И това за затъпяването не е точно така, по-скоро ставаш малко по-бавен, с бавни рефлекси, ама аз лично имам доооста приятели тревоманчета и много сред тях са в елитни гимназии с добри оценки :)) моля ви се не пишете глупости без да сте запознати с нещо

476.   Как действа марихуаната върху тялото?

Употребата на марихуана води до намаляване отделянето на слюнка, понижаване на вътреочното налягане (което се проявява като зачервяване на очите), и понижава нивото на кръвната захар. Последното, съчетано с засиленото вкусово усещане, води до засилване на апетита, което при редовна употреба може да доведе до натрупване на наднормено тегло, с всички произтичащи от това състояние последствия. Същевременно марихуаната действа и като антиеметик (средство против повръщане), спазмолитик (против спазми) и отпуска напрегнатите и схванати мускули (напр. при "мускулна треска"). Големите дози марихуана леко потискат имунната система, но няма статистически данни това да води до повишена податливост на заболявания. Марихуаната обикновено понижава кръвното налягане и разширява кръвоносните съдове, което в ниски дози облекчава някои случаи на главоболие, но във високи може да го предизвика; освен това марихуаната има противовъзпалително и слабо изразено аналгетично (обезболяващо) действие. Тези свойства определят и основните медицински приложения на марихуаната.

477.   Марихуаната е вид наркотик. Всеизвестно е, че всички наркотици вредят, убиват и пречат на тялото, и не само. Този вид наркотик действа негативно, най-много на репутацията и социалния живот. Наркотиците не са създадени за ежедневен прием, нито дори за през ден или за през месец. Те са за хора, които са болни и това е последното, което им е останало и което ги спасява от ужасяващата болка.
Има пристрастяване, след като очевидно е наркотик. След постоянен прием на марихуана, употребяващият усеща по-малък ефект, което го кара да пуши повече и повече, и по-често. След това се започва с хашиш, което е много по-силно и "засища глада", след това следват амфетамина и по-късно кокаина, защото е много по-скъп от амфетамина. До хероин много рядко се стига, защото всички знаят как действат наркотиците, след като от малки всеки им натяква, че те са нещо наистина забранено. Въпреки това почти всеки пробва трева. Ако вие не сте, това е, защото такова е било вашето време.
Въпреки всичко, което ви написах, няма нещо, което би спряло синът ви да пуши трева, каквито и методи да изпробвате.

478.   И аз съм пушил - дръпнах си.
На 23 съм, тогава бях и на 22. Освежава те.
Нов човек. Взех едни дъвки да не ме осети майка ми.
Имаше вкус на изгоряла пласт маса.
Ама и аз съм една пластмаса.
Беше готино.
За една партийка.
Ще се партнираме отново.

480.   Зависи в продължение на колко време е пушил трева. Аз съм пушила в период на 2 месеца. След това спрях, защото осъзнах, че това не е правилно! В първите дни след спирането чувствах голямо глаболие, безсъние, гадене, голям апетит към сладкото, раздразнителност, отпадналост и рядко дори халюцинации. Това продължи в период от 2 месеца. Вече карам 3-ти и наистина се чувствам като нов човек. С една дума, ако синът Ви има воля ще го спре, но ако няма вече по-трудно. Аз си казах, че не искам повече и спрях. Но ако Вашият син не иска трябва да му покажете, че животът съдържа много по-хубави неща от тревата. И съветът ми е да отидете заедно далеч от сегашното му местожителство или най-малкото го оттървете от сегашната компания. Успех!!! :)

481.   1.Става се зависим от трева. 2.Много голяма вероятност да взима и твърди наркотици.3.Вземи някакви мерки !

484.   Изумявам се от от огромното количество глупости изказани по тази тема. Първо- Тревата не води до физическа зависимост, а само психическа! Следва, че към тревата можеш да се пристрастиш точно толкова колкото към шоколадовите бомбони просто защото ти харесва. Аз самият пуша и при всеки се отразява различно. Ако синът ви има здрава психика и е добре информиран за нещата това не е никакъв проблем, дори може да му помогне с много неща и не трябва да довежда до по-тежки неща. Поговорете с него и му обяснете защо най-лошото нещо е да се впуснеш в морето от дрога. Марихуаната не е дрога! Цигарите са на ниво пристрастяване хероин, а алкохолът води до много повече увреждания в тинейджърският мозък а също така и до пристрастяване и алкохолизъм. Ако информирате синът си добре всичко ще е наред и няма за какво да се притеснявате.

486.   Както цигарите така и тревата води до престрастяване. Но ако трябва да правим сравнение, то със сигорност цигарите са 10-пъти по- пристрастяващи. Поради никотинат, който се съдържа в цигарения дим. Но тревата не води до такава зависимост, колкото др. наркотични в-ва.

487.   Тревата не вреди и не ставаш зависим от нея, айде стига с тези глупости!!! Тя ти помага, успокоява те, кара те да се чувстваш добре алкохола и цигарите вредят много повече! Аз лично бих се притеснила за тях от колкото това, че пуши аз лично пуша всеки ден и ми е добре не ми е повредила с абсолютно нищо даже ми помага.... Просто всеки си мисли, че тревата вреди защото е нелегална но със сигурност ако стане така, че я направят легална много хора ще изГубят/загубят от това... нека да си пуши ако му е харесало няма да спре каквото и да ви каже, каквото и Вие да искате пак няма да спре, но го подкрепете каквото и решение да вземе :))

351-400 от 425