Споделена история от Наркотици и алкохол

Синът ми пуши трева
Получих страхотен удар под кръста. Преди около две седмици разбрах, че синът ми пуши трева.Това ме довърши тотално след куп други неприятности, които ми се струпаха на главата за много кратко време. Отгледала съм го съвсем сама, отдала съм му живота си, и.... Въпросите ми към вас са много, но за сега ще се задоволя само с няколко , а вие ми светнете по въпроса и простете невежеството ми. 1/ Става ли се зависим от трева, 2/ това ли е началото, 3/ как да му помогна, като не живеем заедно , и т.н. Ще бъда доволна ако някой който е изпитал това ме посъветва, ще бъда благодарна на всеки който се отзове на молбата на една майка. Благодаря Ви предварително на всички.

Коментари

401-425 от 425

490.   вие сички говорите и предписвате неща за тревата която според вашите коментари имам чуството че пишите за американска, ямаиска, холандска трева но специално за букгарските боклуци няма такава опасност да вреди :)

491.   Номер 32 моля не говорете без да знаете защото аз съм на14 години пуша трева от близо половин година и нищо ми няма бягам спортувам и живея пълноценно и ако ни наричате ненормални мога да ви кажа че ненормалния тук сте вие защото говорите за нещо от което си нямате и грам представа

495.   Аз пуша трева и съм на 19 години. Уча, взимам си изпитите и работя в същото време като се издигам и на работа. Има твърде много митове сред хората за тревата, но от форуми няма да разбереш как стоят нещата наистина, защото има твърде много хора, които нямат никаква представа за нещата, но пак коментират...

496.   Изглежда, че не сте много запознати с образователната система в България. Познавам доста, които определено са за навсякъде, но не и за университет. И въпреки всичко си взимат изпитите и се правят на професионалисти в съответната област. Над 50 % от присъстващите в университетите са подплашени статисти. Това е всеисвестно и ненужно за оспорване. Така, че може и на хероин да си, и пак ще си студент, но това не те прави способен. Аз познавам и човек, който не е с акъла си, а е на път да вземе диплома в МЕИ, което съвсем оформя пародията на държава, в която живеем. Долкото до тревата и вредата: Не е по вредна от алкохола, но променя светосхващането на консумиращия, като например се появяват безгрижни мисли, оптимизъм до малоумие, инертно-апатично поведение и пр. Марихуаната няма да стане легална в България..

498.   Тревата не те пристрастява няма как да се зарибиш до такава степен , че да не издържаш без нея ! От 6 до 9 клас нон стоп пуших и срещнах много хора който вземаха кокаин и бонбони тогава се стреснах и спрях.Сега пуша като има повод пр. нова година,рд и тн. споко няма да се пристрасти но му обясни ,че е изкуствено забавление !

500.   №37, може да Не прекаляваш с марихуана, но със сигурност ти е смляла мозъка. "Не " се пише отделно от глаголите. Всички, които пишете, че тревата е безобидна, още не сте осъзнали какво ви се е раздрънкало в организма и психиката!

501.   Ше ти помогна пенделин такъв, като то спра нета и те пратя за желязо

502.   Госпожо 1 тревата не престрастява.
Ако искате да му помогнете трябва да отидете някаде заедно за 2, 3 седмици. Но обаче трябва да го изненада те така че да няма как да си вземе предварително трева. И след тези 2, 3 седмици той разбира че не му е нужна тревата и порокът ще спре. Извинявайте за правописните грешки

503.   502

Говориш пълни глупости.

И на мен ми е ясно, че тревата не ми е нужна, мога да издържа години без да я пуша (пуша през 2-3 месеца), но това не значи, че няма да си пафкам, само и единствено защото ми е кефф

504.   №500 това че е направил правописна грешка не значи че е от тревата, аз лично като ученик нямах интерес да ги уча тези неща, пуша почти всяка вечер от около 1 година, и преди съм пушил но не и като ученик, многа да кажа че за последната година имам доста големи постижения в работата ми (занимавам се с компътри, потдръжка на софтуери, сервизна дейност, другите ми функций и да ти ги напиша 90% от хората няма да знаят за какво става на въпрос. Не твърдя че тревата е на 100% безвредна но и как при положение че хората сме различни както по външност така и организмите ни се различават, как мога да твърдя че нещо което не вреди на мен няма да навреди на някой друг или обратното. А към загрижените родители мога да кажа само че във тези форуми е пълно с некомпетентни личности по дадената тема (и не само тази) и ако искат наистина да разберат дали има пристрастяване към тревата (да има при някой хора, при други не, зависи и от самия човек и от заобикалящата го среда), какви са вредите и друга полезна информация по добре да се обръшат към компетентни лица.

505.   Здравейте, аз съм почти на 18. Пуша от година и няколко месеца, никога не съм имал проблем с тревата, не съм опитвал по-сериозни неща ( наркотици ) ... Дори наскоро започнах работа ... Не съм зависим, пуша 3-4 пъти в седмицата. Не се притеснявайте, тревата не е наркотик, много малка е вероятноста да се пристрастиш към нея.

506.   Повече трябва да се притесняваш, ако посяга към чашкатаи цигарите, не към тревата!!!

507.   1. Не се става зависим от тревата, всичко е до психика
2. Тревата не е начало на нищо, също така не е наркотик, а цветенце :Д, аз лично съм пушила, но спрях защото не ми действаше особено, на някои хора им е весело, на мен - не, затова реших, че просто няма смисъл.
3. Говори с него, кажи му какви са притесненията ти.

510.   Ас имам проблеми заряди древа а си дръпна само един път

511.   ВСИЧКО Е ОТ ТОВА КЪДЕ УЧИ - какви са учениците там. Ако е в по-"скъпа, богаташка " област се намира училището, то значи, че учениците и хората, минаващи покрай училището са наркомани, не всички, но все пак... Наркоманчетата имат пари и няма кво да ги правят и ги дават за трева. Премести сина си в друго училище. Разучи училищата.

513.   Боже, успокойте се всички ДЪРВЕНИ ФИЛОСОФИ!!! Едната част от коментиращите тук (15 - 23 г. ) : "нека пуши трева, кво се филмираш "- идиоти това е родител, нормално е да се "филмира" щом става въпрос за детето и, и неговото здраве. Другата част от вас ( от 23 нагоре ) : "КРАЙ, наркоман е, сега ще започне с амфетите " - идиоти, защо стресирате още повече жената? 1во тревата не е наркотик, а растение, каквото е и тютюна - следователно както се пристрастяваме към него, по същия начин, но с по-малка вероятност може да се пристрастим и към употребата на марихуана. Разликата обаче е, че тревата не вреди на белите дробове (ДОКАЗАНО Е), не вреди и на мозъчните клетки (за философите от по-предишните коментари ), употребата и намалява риска от РАК и отслабва всеки вид болка (спазми, болки от рани, главоболие и т. н ), точно поради тази причина се използва и в медицината. Употребявам трева от 2 г. и не ми е навредила на нищо, освен на финансовото ми състояние ;) Колкото до въпроса "Това ли е началото" - ДА! Когато се навърши 1 година откакто пуша, аз вече употребявах и амфетамини! Защо? - в крайна сметка всички пушещи марихуана го правят заради ефекта и, както правех и аз, но когато организма привикне към тревата, както и ние самите, тя става част от ежедневието ни и не е нищо интересно, затова повечето, както и аз, прибягват към амфетамините - същата цена, но ново усещане. Ако сина ти пуши рядко, успокой се тогава и остави момчето да си живее живота, но ако пуши на ден по.... пъти, вземи някакви мерки, защото това което следва да опита и евентуално да започне с употребата му, води до пристрастяване и до съсипване на живота му! Момиче съм :)

515.   Здравей. Става ми наистина мъчно като прочетох, че една майка се притеснява така за синът си защото пуши трева. Аз съм момиче и следващия месец правя 14. Пуша трева от вече една година. Изобщо не съм се замисляла, че мога да пречиня такава болка на майка си, но тревата е вид билка. Не е толкова страшна колкото изглежда. Масово момичетата и момчетата на моята възраст за опитвали не един път. Не се притеснявайте това е временно. Много рядко някой се пристрастява към тревата.

516.   Здравейте според мен с тревата не ставаш зависим, но според мен трябва да си смени опкражението си. Опитайте се да поговорите с него но ако иска да опита от друфги наркотици тогава става по опасно тъй като те не се отказват лесно и трябва лечение. Намерете му друго занимание и се опитайте да ви се довери и закакво ги е почнал

518.   Гледам доста деца пишат как на 12-13-15 години пушат и вече всичко им е ясно, но не е така ☺ Аз пуша от 15 години (дефакто пуша от преди да са запланувани някои.... ) като съм почивал чат-пат, но от 6 години не съм спирал и мога да кажа че има зависимост, но тя е изключително слабо изразена и то ми се пуши най-вече когато няма какво да правя. Зает ли е човек не се и сеща.
Но съм твърдо против лица под 18-20 години да пушат тревица, защото голям процент от тях започват да търсят и други нови преживявания чрез употреба на разни синтетични боклуци.
Моето мнение е че родителите трябва да се притесняват повече от цигарите и алкохола, защото те са самото начало на всичко(и хазарта, но той е друга тема

520.   тревата е минала покрай билка...

521.   Като не живеете заедно, какво очакваш? Зависи колко време е пушил, какъв вид... Много ми е интересно, защо питаш тук, а не го питаш него? Аман от родители, неможещи да разговарят с децата си! Аз съм тийнейджър, мога да кажа, че със сигурност има причина да посегне към този вид изкушение. Поговори с него, попитай го защо, но не му се карай и не му викай. Опитай се да разбереш какво ти казва. Това най не можете вие, родителите. А иначе на въпросът дали е вредна тревата, не мога да развия и да се интерпретирам правилно, понеже и аз самата не знам. Някои хора ми казват едно, други- съвсем друго. Успех желая все пак.

523.   Здравейте! Ще ме извинявате ама направо ми се повръща от повечето коментари тук. Единствената "вреда" от тревата е върху краткотрайната памет и то моментно. Хората какви ли не непознати болести за медицината лекуват с марихуана вие ще ми говорите за вреди. Не ме 19 век, имате интернет и може да се образовате. Аз лично пуша повече от 10 години и освен, че ми се подобри значително здравословното състояние то тревата ми помогна да си отворя съзнанието за много неща, които ние наричаме ненормални. Госпожата да остави сина си и да не се притеснява излишно. И не, тревата не е началото. Начало ще бъде от човек го позволи и е лабилен.

528.   Здравейте,
прочетох страстта по тревата.
Аз също се притеснявам за сина ми, който е голям, но пуши трева.
Далеч съм от мисълта, че мога с нещо да помогна, но съм родител и търся начин как бих могла да съм полезна.
Когато не пуши трева, а и това нз какво е, и дали е трва, става страшно изнервен и не може изобщо да се говори с него.
Не знам как да подхваня разговор, тъй като той започва да треперя от гняв или очите му се насълзяват.
Жал ме е за него!!!
Мислих с психолог да говоря, но той няма да се съгласи на това.
Ако сте прочели писмото ми, моля ви дайте ми съвет как да постъпя!!!
Благоваря!

529.   Аз съм момиче на 26 и всеки ден след работа паля по един масур... не мисля, че съм наркоманка или нещо подобно.... Тревата не е проблем, гледай само да не почне да се друса с амфетамин, защото тогава вече става страшно.... Имам доста познати, които превъртяха от амфата, двама от тях опитаха да се самоубият, защото им беше изпържен мозъка и виждаха някви неща... Общо взето chill.... Ако пуши само няма проблем

530.   1во тревата няма пристрастяващ ефект, освен ако не се смеси със тютюн, в който има примесен никотин
2ро началото към кое?
3то не му помагай няма смисъл ако се чувства добре като пуши трева и това не пречи на работата или образованието му, оставете синът си на мира. Не винаги тревата води до пропадане на личността, имам приятели програмисти, които винаги преди Университет пушат по една качамба и нищо. А колкото до "излседванията" че тревата убива мозъчни клетки е абсолютно грешна, да не би Elon Musk, който пуши по 4 коза на ден да е системно тъп. Ако синът ви е прост по презумция значи си е системно прост и не може да обвинявате растение което междувпрочем е легализирана в повече държави отколкото е забранена. Оставете младия човек да си пуши преди работа/университет.

401-425 от 425