Споделена история от Наркотици и алкохол

Отслабва ли се от цигарите ?
Здравейте! Доста пъти съм изпращала историите си, но нито една не е била публикувана. Въпроса ми е от цигарите отслабва ли се? Така са ми казвали доста хора, въпреки, че една-две приятелки ми казват, че се надебелява и реших вас да попитам.

Извинявам се за правописните грешки и ще помоля да не ме хейтвате! :) Благодаря предварително!

Коментари

1.   От цигарите се отслабва, както се отслабва от всяка отрова.
Пушенето на 1 цигара изразходва 12 калории - 10 цигарки са ти 120 калории, което не е малко, но най-вече цигарите убиват апетита и тровят тялото така, че отслабваш.
Но струва ли си?
От цигарите най-вече се умира.
Спри да дишаш за 50 секунди - представи си, че не можеш да си поемеш дъх след тях. Така се умира от рак на белия дроб, защото нямаш дроб, а искаш да дишаш. Така се умира и, когато бронхите на пушача колабират, а това се случва много често. Ако няма някой до теб да ти бие нужните медикаменти, буквално се задушаваш.
От цигарите се хваща и рак на устната кухина и трахеята. Тогава ти режат бузите, венците, цялата трахея и почваш да и дишаш през дупка в гърлото си. Познавам такъв човек - той живее без трахея и се чува и вижда, как диша през дупката в гърлото си.
Най-лошото е, че като момиче всичките тези опастности те грозят 3 пъти повече от при мъжете-пушачи.

Да, от цигарите се отслабва, но на каква цена?
Когато усетиш проблемите от тютюнопушенето и решиш да ги откажеш като всеки пушач (познаваш ли пушач, който не е опитал? ), ще напълнееш 30 кила.

Приятно пафкане... за съжаление има доста млади българки, които точно затова пропушват и действитлено са слаби като скелети, но на 30 изглеждат като на 40, а на 40 са като бабички. От цигарите се сбръчкваш като бабка и изглеждаш уморена и изхабена. Наскоро имахме среща на класа 10 години от завършването ни - пушачките изглеждаха поне 10 г. по-възрастни от останалите.

2.   Да! Отслабва ти жизнеността и щастието.

3.   Отслабва се защото лъже глада и намалява апетита. Но... ако пушиш и не ядеш може да ти падне кръвното и да припаднеш, кожата ти посивява/пожълтява, зъбите ти пожълтяват и след по дълготрайна употреба се вмирисват, дрехите ти и косата ти ще миришат на дим нон стоп, струва доста скъпичко. Има много много много по добри начини за отслабване. Няма вариант да си седиш да си пушиш цигарки и да станеш фотомодел. Тия пари които ще дадеш за цигари ще са повече от колкото карта за фитнес/тае-бо/каланетика/йога или нещо от сорта хранителен режим. Ако тренираш яко и си спазваш режима за 2-3 месеца ще постигнеш невероятни резултати без да приличаш на мумия, а напротив ще си енергична млада дама.

4.   Потискат центъра на глада, но едва ли ще отслабнеш. по-добре бягай за здраве и красота :)

5.   Ами то е ясно май що не са публикувани. :Д :Д :Д

Ако се отслабваше, може би щях да съм чирус? ! Или вейка? ! Не знам.. :Д Зависи от организма.

7.   Пуша отскоро. Правя го за удоволствие само ей така за лятото, докато почне училище. Да отслабва се. Състоянието на кожата ти, ако е засегната от акне се подобрява. Вредата от тютюнопушенето я има, но от няколко седмици пушене не е чак толкова брутална. Ако обаче искаш да отслабнеш ти препоръчвам да си купиш някакви хапчета (либра мед ) или ел карнитин и да тренираш резултатите са по-трайни и здравословни!

8.   Имам приятелка, която пушеше по кутия и половина на ден и всички я агитирахме да ги спре. Тя успя да ги спре и беше безумно щастлива, докато не започна да качва килограми страшно много. За 5 месеца качи 22 кила и стана като прасенце. Толкова се разстрои от това, че пак ги пропуши и то двойно повече - по 3 кутии на ден. 2 месеца след това беше свалила едва 4 килограма от тези 22 и сега хем пуши страшно много хем е много дебела. Така, че ако пушиш и ги спреш от раз ще напълнееш много, ако пък не пушиш недей да ги почваш, че става порочен кръг.

9.   Аз пуших цигари 8 години и на скоро ги спрях, от 1 месец съм чиста. Нищо не съм качила а съм чувала съм че поне 3, 4 кг най малко се качват.. аз ям като прасе а никакъв резултат.. може би ми трябва повече време.

11.   Последно проучване показва, че от цигарите се става по-дебел, защото пречи на работата на белите дробове и сърцето да дишат като си пълниш дробовете с мизерия, човек като ги спре трябва повече да се движи и да намали храната

12.   Отслабва се умствено

13.   Сега ще ти кажа при мен как е на 32г съм и пуша от 14г, не спортувам, хапвам си каквото ми се яде и съм с що годе перфектни мерки 168/72 една приятелка спря цигарите и качи около 7-8кг за 1 година а казва че не яде повече

14.   Не се отслабва, но със сигурност се хваща високо кръвно (хипертония), ХОББ - хроничен бронхит с разрушаване на белодробния парнхим и в много случаи.... рак, после онкодиспансер, мъки, поп и гроб.