Споделена история от Наркотици и алкохол

Цигари на 14 години
Здравейте аз съм момче на 14 години и от скоро влязох в една гимназия във Варна. Преди пуших но малко цигарка на ден и то само през лятото за гъзария :Д от както съм в новото училище си дърпам един два пъти но се пристрастявам! Казах на най-добрия ми приятел който също е пушил и той ми каза че ще пуши след година две! На мен обаче ми се пуши много и искам да го навия, но той не иска! До сега щях да съм пропушил но съм адски слаб и това ме притеснява :( на 14 години 40 килограма имам плочки което ме радва но мускула на ръката и краката са ми много слаби аз ям но не пълнея пия от скоро РИБЕНО МАСЛО и ще видя да ли ще ми подейства да въпросът ми е :
ДА ЗАПОЧНА ЛИ ДА ПУША СЕГА (знам че всички ще кажат недей ще се пристрастиш но на мен ми се пуши) ИЛИ ДА ПОЧАКАМ КОГАТО НАДЕБЕЛЯ И МОЯ НАЙ-ДОБЪР ПРИЯТЕЛ ПОЧНЕ? ;)

Коментари

1.   Авторе, ако искаш да възмъжееш и да заприличаш на човек - не пуши. Просто цигарите ще забавят развитието ти и ще изсмукват здравето и живецът ти, а когато се престрастиш, няма оттървия - цял живот си зависим.
Днес цигарите са към 5 лв., ще се качат до поне 10 лв., да не говорим, че е забранено пушенето вече и в барове, и в дискотеки. В моята компания само мъжът ми пушеше, но се отказа и сега се чувства много добре. Ще съжаляваш, ако пропушиш, защото готините и точните мъже не пушат. Жените не харесват торби с кокали, които миришат на леш и имат жълти зъби. Стегни се, спортувай и се учи.

2.   Както се очаква да те попитам: защо искаш да пушиш?? Много ме е яд на хора като теб.
Аз съм момиче на 15 скоро 16 и съм пушила 1 година плътно, но сега е различно. Спрях ги защото:
1. Много пари
2. майка ми ме хвана и ми стана гузно, не че ми се кара
3. осъзнах, че не съм по-готина и че то не ме прави по-як човек и който трябва ще си ме харесва и не пушачка.
Другото е че и на мен от време на време ми се пушеше (сега много рядко, почти никога) и аз не вярвах, че няма да искам дори да си дръпна.
И НАЙ-ВАЖНОТО: повече от 50% от момчетата, които познавам и с които съм приятелка не пушат (да не ме помислиш за задръстена, която има само задръстени приятели непушачи)...
И почти всички от момчетата тренират нещо и имат хубави тела и цигарите са им вреда, която им пречи, но това не ги прави задръстени, нали?
По това, което разбрах, си слабо момче и няма да ти отива да пушиш, защото от цигарите също се "отслабва" нездравословно и ще се уморяваш доста бързо.
Недей да караш приятеля си да пуши? ! Как може да искаш такова нещо от него? Ти правиш грешен избор, не влияй и на него.
По въпроса: Кога да започнеш да пушиш? Още сега иди и си купи 1 стек да имаш :) Давай по 2 кутии на ден, да си гъзар.

3.   Няма никакъв смисъл да се пуши. Само си вредиш на организма.