Споделена история от Наркотици и алкохол

За наркотиците
В училище доста ни говориха на тема наркотици. Обясниха ни много неща, дори ни показаха снимки, които... абе направо си бяха потресаващи ( на тях имаше доста от ефектите ) . Обаче, както може би вече се сещате, не ни казаха всичко, а то надали е и възможно, но все пак останаха някои неща, които бих искала да попитам. Например: Защо толкова много хора предпочитат да пушат трева, вместо да взимат други наркотици? На кои части от тялото вреди тревата? Как човек може изобщо да се реши да стане дилър? Има ли дилъри, които не са употребявали наркотични вещества? Как човек може да се излекува, ако стане зависим? Възможно ли е човек да намери граница и да разбере кога трябва да спре и да си наложи самоконтрол, след като е употребил наркотик ? Моля ви, отговорете ми ! Не мога да попитам никого, освен вас...

Коментари

3.   1. "Защо толкова много хора предпочитат да пушат трева, вместо да взимат други наркотици? " - Защото краткотрайните
ефекти на канабиса могат да бъдат съпоставени с друга "легална дрога" (алкохола), с тази разлика, че ако прекалиш с тревата просто ще си легнеш да се наспиш, докато последствията от безразсъдни действия на пияна глава са ясни на всички колко голям проблем са...
2. "На кои части от тялото вреди тревата? " - Най-вече зависи от начина на приемане (понеже са няколко), но ако приемем "традиционното" пушене от свита цигара, уврежда се дихателната система, белите дробове (както с една друга популярна легална дрога - тютюна) и всички рискове свързани с това...
3. "Как човек може изобщо да се реши да стане дилър? Има ли дилъри, които не са употребявали наркотични вещества? " - много причини могат да се споменат, аз лично израстнах в един краен квартал на един от трите най-големи градове в България и мога да кажа - заради осигуряване на "безплатна" тревица, че и някой лев отгоре (но с цената на какъв риск особено благодарение на МАЛОУМНИТЕ БГ ЗАКОНИ.. :х), просто за да се покажат колко "са големи" пред другите, за нещо като "2-ри" полу-легален бизнес (особено присъщ на корумпирани мръсни ченгета) и др. Има дилъри, които продават твърди наркотици, но не ги употребяват (с цел максимална печалба може би? ), което със сигурност не ги оневинява или смалява вината им, при марихуаната аз лично не съм виждал дилър, който да не я употребява ( а съм виждал различни субекти, с което не се гордея.. )
4. "Как човек може да се излекува, ако стане зависим? Възможно ли е човек да намери граница и да разбере кога трябва да спре и да си наложи самоконтрол, след като е употребил наркотик? " - В днешно време рядко се срещат хора, които да не са зависими от нещо... Ако разширим малко понятието "наркотик" и включим захарта и солта, алкохола, цигарите, хазарта, адреналина, всевъзможни хапчета - успокоителни, за сън и др. деривати, кафето, мазната храна и "джънк фууд-а" като цяло, компютърните игри и интернета и т. н. (схвана идеята) се оказва, че всеки сам решава с какво иска да си "съкрати живота" (а защо не и да го удължи? ). Мисълта ми е, че човек трябва да има свободата сам да решава с какво иска да разпусне (естествено след навършване на пълнолетие) от ежедневието, но поради дебели фармацевтично-мафиотски и полицейски интереси това с канабиса в БГ няма да го доживеем, било то алкохол, шоколад, скок с бънджи, секс на нестандартно място и т. н. КЛЮЧЪТ КЪМ ДОБРИЯ ФИЛМ Е БАЛАНСЪТ, т. е. всичко да е в някакви допустими мерки и да не се "преувеличава" (предозира? )... Относно отказването бил съм свидетел как 15-16 годишни пишлемета друсат цяла вечер някакви лайна, колкото и да ги мразех се случи така, че и аз опитах от тези лайна, слава Богу сега уча навън и от бала не съм слагал никакви помии в носа си (и не смятам да го правя пак.. ), моят съвет към теб е - не бъди част от стадото, прави това, което на теб ти доставя удоволствие, но винаги с мярка и с разум! Поздрави, М 19 от Вн