Споделена история от Наркотици и алкохол

Дали е от тревата?
Пуша марихуана понякога и като цяло рядко. Пия, не пуша цигари и не употребявам други психотропни вещества. Само дето тази ваканция направих доста ударни напушвания.. всяка вечер нон стоп. Не знам дали е от това, но вече доста забравям и трудно уча. И преди съм имала проблеми с ученето и запомнянето, никога не съм можела да се концентритам, но сега вече минава всякакви граници. Започнах да се чудя дали е от марихуаната, но не знам. Познавам няколко човека, които са отличници във випуска, нямат никакви проблеми с ученето.. даже се напушват в училище и си карат така часовете. Един от въпросите ми е дали е голяма вероятността да имам по-нататъшни проблеми, ако продължа така. Лично аз не мисля, че би могло да бъде от марихуаната, защото не съм пушила никак в сравнение с много стоунъри. Другият ми въпрос е как да си тренирам ума и как мога да привикна да се концентрирам. Обикновено чета книги, даже и на други езици, но предполагам не е достатъчно. Ще се радвам на изчерпателни отговори, мерси. :))

Коментари

1.   Ако от скоро си започнала да пушиш повече или по-силна трева, сега с сигурност усещаш ефекта. И аз се чуствах по същия начин по едно време, забравях елементарни неща, и спрях да пуша за няколко месеца и ми мина. Сега пак си пуша ама гледам да е по-леки сортове и нямам такива проблеми повече. успех!

2.   Аз не пия, не пуша, но спортувам и пак не мога да се концентрирам, мисля за всякакви неща каквито се сетите. Как да го преодолея незнам, много ми пречи на запомнянето като цяло. Чел съм, че медитацията помага за по-добрата концентрация, но не я прилагам!

4.   От тревата не можеш да помниш от нея се затапява по добре я спри.

5.   Точно от марихуаната е това! Пушил съм 2 пъти и повече не искам и да чувам за нея. Първия път след като се напуших изкарах двойка по математика именно заради нея - нищо не можех да запомня. В краткосрочен план отминава това забравяне и трудно концентриране, но ако продължиш да пушиш ще затъпееш доста и то необратимо! Моят съвет е да спреш да пушиш за да избегнеш бъдещи здравословни и най-вече психически проблеми!
Поздрави и умната ;)

6.   Когато пушиш пий вода и гледай да не зацикляш. Мене най-умните мисли са ми минавали докато съм бил напушен, ако свикнеш да мислеш без да зацикляш няма да имаш никакви проблеми с тревата.

7.   Не плашете момичето... имах да представям презентация, която бях прочел само веднъж, пуша трева от 1 година и я изпях като народна песен... вярно е, че се затъпява, така че пуши в умерени количества

8.   Нищо пуши си да видиш как след 30 40 години и склерозата ще се обади.

9.   Абе от тревата е бе! Забравя се, мисълта ти се лута в няква яма и не може да излезе :D:D! Не само в учебен период, но и попринцип не е хубаво да пушиш.. струва ти се яко да си във филм, яко ти, е смешно ти е, докога?

10.   Здравей,
Мога само да ти кажа 1-недей да пушиш! Лошо е! Затъпяваш! После ня да помниш какво си вечеряла! Ако не спреш- ще умреш. Няма да се мина ако само за 1 месец спреш! Трябва да престанеш, ще си спасиш живота, ако спреш!

11.   мацка, намали тревата, увеличи спорта и всичко ще е ок, аз примерно пуша коз и пия само петък и чат-пат събота, през останалото време яко спорт и съм пушка!
момче от сф

12.   Hah lwal damn son 10 have ever read anything about weed? Да вярно е че от тревата се затъпява това става ако пушиш много примерно 1-2 пъти всеки ден и т. н. и това става с редовно пушене в период на години лол но чак да умреш от трева е т'ва вече хах лол НЕ няма начин. Та това нещо се използва в медицината бе как. Лекува рак намалява риска от инсулти etc.
Образовайте се малко преди да пишете простотии..

14.   хаха напълно възможно е да е от сладката мери джейн. Пуша от 6 години и съм забелязала, че това дали зацикляш или си разговорлив е от самата обстановка, а това, че не можеш да се концентрираш.. мога да ти предложа да поспреш за някакъв период и след това ако имаш желание пак си пуши. Всичко е на психическа основа.

16.   Авторке, не ви ли стана ясно, че на всеки организъм въпросната трева действа по различен начин. Затова е изключително тъпо да се правят някакви обобщения как действа и как не действа. Не вероятно, ами със сигурност е от тревата. Само че теб те е хванал доста бързо този момент, някой друг може да го хване след години пушене, а трети изобщо да не го хване. Винаги момента с индивидуалната реакция на организма е абсолютно подценявана в подобни разговори за тревата.