Споделена история от Наркотици и алкохол

На 14 съм и пуша
Здравейте :) Вече от 6 месеца пуша, имало е дни в които съм стигал до 10 цигари има и дни в които не пуша, тоес пуша по доста малко даже ги бях отказал, но забелязвам че ми влиаят доста добре, успокояват ме и ми харесва..Знам, че е вредно и че заминават много пари, но се успокоявам и мога да се концентрирам...Мисълта ми е, цигарите вредят ли на ръстежа и на развитието ? Като за годините съм доста развит физически, имам вече брада висок съм 174.

Коментари

1.   Добре дошъл в капана на цигарите.

2.   Цигарите вредят на растежа, развитието, психиката и здравето като цяло. Спри ги докато още можеш! Просто недей да купуваш. После ще ми благодариш :)

3.   Не е добре да си разбиеш още от сега нервната система, а да не говорим какво става с белия ти дроб. Ако има начин да ги спреш го направи, защото един ден ще съжаляваш.

4.   Вредят и на растежа. ;)

5.   С какво вредят на психиката?

от автора

6.   де да имаше на мене на времето кой да ми избие тая гадост от устата... аз съм на 21 в момента, пуша от 7-8 ми клас... и чак сега почнах да усещат влиянието на тая гадост (още пуша де.. не мога да ги откажа) ако мога да се върна до оная първа цигара, никога не бих запалила.... спри ги докато не си стигнал до 20-25 цигари на ден като мене

8.   А пуши си още и след години ще имаш два черни дроба.

9.   Нали, номер 8 - тъкмо ще може да си пийва повече с двата черни дроба -–)))))))

10.   Съгласен съм с номер 2... наистина цигарите могат да те ПРОВАЛЯТ! Аз не пуша, обаче според мен ще ги откажеш трудно МНОГО МНОГО! Такаче... Късмет!

11.   Ако ги спреш на тази възраст няма да имаш проблеми от тях в бъдещето. Тялото сега може да се регенерира много бързо, така че спирай ги. Нещото което ме накара да ги спра, беше огромната загуба на пари. Сега ги вкарвам в гейминг, но смятам, че е по - добрия вариант.
Pr0cK

12.   Здравй, аз съм лекър. Лекувам ракови болести. Мога да ти кажа, че 80 процента от страдащите от рак на белия дроб са били пушачи. Добре си направи сметката. Всяка цигара намалява живота с около 10 минути. А ако хванеш рак на белия дроб първо ще ти опада косата, после ще заприличаш на скелет, ще умреш.
Откажи цигарите още сега, защото по - късно няма да можеш.

14.   еми и аз съм на 14.. пушила съм два дена и не ми направи някво голямо вречатление.. имай предвит, че пушихме леки цигари, во аз го ваправих от гъзария :D ти кат пушиш от 6 месеца и имаш брада.. други, които не пушат нямат брада плимерно.. цигарите застаряват кожата и заради това имаш брада и гласът ти става по-дрезгав (по-як :D ) иначе по-добре цигари от колкото трева, макар че цигарите отключват адски много ракови клетки и има шанс да получиш рак.. а тва няма да е хубаво :/.. ти си реши.. една приятелка ги спря до 2-3 за няколко месеца.. аз пушех от гъзария тия двва дена.. и трева искам да пробвам, но тя натоварва сърцето ии малко ме е бъзз.. но по-добре ги намали или поне пуши по-леки :3

16.   Здравей и аз съм на 15 пуша от 2 година и да ти кажа, това наистина вреди на растежа за тази възраст съм доста ниска затова ги спри докато мижеш.

17.   На 11 съм и пуша.. Нямам цици.. Нямам цикъл.. не ме интересува.. от една страна го правя от гъзария, но от друга ме кефи.. Искам да пуша трева.. Искам и да се самоубия.. писна ми от живота.. правете си кефа.. на тия години съм правила секс и с момиче и с момче.. яко е...

18.   Леле 17 в какъв свят живеем :(...

19.   Приятелю спри ги докато е време! След години просто ще съжаляваш и ще търсиш изход, но той вече ще бъде затворен и спасение няма.. малко са хората със силна воля, които успяват да се справят с вредния порок.. Може да ти се струва, като детска игра, но след време ще осъзнаеш всъщност за какво говоря!

20.   Само да попитам, може ли още от 15 годишна възраст да се хване рак, ако си пушил само 1 година?

22.   Хей спокойно и аз съм на 14 и пуша... пуша от 1 година... случвало ми се е да пуша по 2 кутии на ден! Но не те съветвам да го правиш! Хората си мислят че всеки пуши за гъзария! Но хората не ме виждат и се надявам да си остане така.. не всички го правят за да са важни и незнам си к'во... аз го правя от стрес.. това е друга тема... идеята е такава... ако искаш пуши... никой няма да те спре освен може би ваще, но в крайна сметка е изцяло твое решение... спират ли те да пушиш ти се криеш и продължаваш.. Решавай!

23.   "На 14 съм и пуша" - недей, ще съжяляваш след време!

27.   Пииич, от началото си мислех, че си момиче и като каза "имам вече брада" се учудих доооста :Д но аз цигарите ги почнах миналото лято като бях на 13, спрях ги за малко и това лято пак нещо ме бутна към тях :Д:Д пуши ако искаш, никой не те спира.. един познат, казваше "по-добре да живееш като здрав и умреш болен, отколкото да живееш като болен и да умреш здрав" така че не се лишавай от това, което ти е сладко :Д

28.   Брат не си интересен. Знаеш ли колко е грозно да видиш момче което едвам се държи на краката си... ама неее той започнал да пуши. Ами смешна работа за мен.
Според мен ти знаеш отговора. СПРИ ДА СИ КУПУВАШ ЦИГАРИ.

29.   Според мен си пуши щом ти харесва ама не прекалявай

31.   Здравей. Цигарите вредят на развитието и растежа.

33.   На 15 съм и пуша. Никой освен родителите няма да те спре. Висок си и не е гаранция, че ако пушиш ще ти се спре растежа. Всичко е ген. Прави каквото ти е кеф, един живот живееш.

34.   И аз съм на 14 и пуша... Пуша от 1 година. Не го правя да съм яка и тн... Просто ми харесва. Прави това, което ти харесва един път живееш:)

35.   5. С какво вредят на психиката?

Затрудняват нормалното дишане, свиват кръвоносните съдове, намаляват притока на кислород към мозъка (и не само), което означава че цялото ти тяло, не само мозъка, не може да функционира нормално.

36.   Приятел аз съм на 15 и почнах да пуша на 13 и бях 163 см а сега съм 185 см. висок. Всичко това си е заложено гинетично и цигарите имат малък ефект.

38.   Виждам тука днешната младеж коментира и си викам и аз да се включа :) Аз съм бивш пушач. Пуших 14 години, между 2 и 3 кутии цигари на ден. Бяло виктори. Пушех още когато викторито беше 86 ст. :) Зад гърба си имам 5 опита за отказване. Това като резюме, за да се знае доколко съм "квалифицирана". Дето се вика - имам опит :)
Цигарите вредят с това, че създават илюзии. Че имаш контрол. Че не си зависим. Че няма как да се пристрастиш към нещо, което е ужасно на вкус и мирис. Гадното при цигарите е, че те са капан, който много бързо щраква... Щрак! Край. Вече е въпрос на време кога ще увеличиш или дозата ( броя цигари), или тежестта на никотин/катран. Защото те СА наркотик. При това най-разпространения и употребяван в света, който е и легално разрешен :) Най-краткото определение на цигарите е... "сладка болка". Единици са хората, който са пушели малко и после не са станали истински комини ( рядко, по 2-3 цигари ден или само по повод и с компания). Страшното е, че това е процес. Може да не стане веднага, но е като една черна дупка, която се разраства всеки изминал ден. Обикновено отнема до около 2 години. Това не е важно. Важното е, че е неизбежно.
Мисля, че някой трябва да бъде ефективен мост и да разсее някои заблудии.... Да, цигарите доставят удоволствие и да, това е илюзия. Е, как така тогава? И двете са верни :) Харесвам метафората, която точно описва удоволствието от пушенето - това удоволствие е същото като да си свалиш неудобни обувки, които носиш цял ден. Е, логичният въпрос... защо трябва да носиш неудобни обувки и защо трябва да изпитваш това облекчение? Просто може да нямаш мазоли и пришки :)
Темата е дълга. В заключение мога да ти кажа 2 неща....
Първо, ти не си свободен. Ти си наркоман. Използвам тази дума, защото тя е коректната след като Световната здравна организия е определила това за наркомания. И знаеш ли какво? Какво от това. :)Първа крачка - приеми го :) Човек може да се справи с един проблем само ако разбере какъв е проблемът първо :)
Второ, прочети "Не пуша вече" на Алън Кар. Това е книгата, която е написала от човек, който знае какво говори. Защото е пушил по 100 цигари на ден. И знае, че няма да те мотивира да откажеш цигарите като каже, че е вредно или че струва пари. Хората знаем това - не сме глупави. Но пушим, нали? :) Този човек ще те кара да продължаваш да пушиш. Интересна книга е да знаеш.... :) Това беше последният ми 5-ти опит. Успешен. :)

Успех!

39.   Щом искаш да пушиш, пуши! Просто не прекалявай. Аз съм на 15 и също пушА, то даже мойто не се нарича пушене тъй като един пална една цигара после сигурно 3-4 дена не паля или общо взето пуша вече когато имам крайна нужда например като искам да се отпусна, да се успокоя или нещо друго. Ако започнеш да пушиш механично ей така само защото ти е скучно, брато загубен си.

42.   Здравей, попринцип по въпроса да цигарите вредят на здравето, на психиката ти и т. н. Но ако ти харесва пуши си, смисъл никой не може да те спре, дори родителите ти, криеш и пак си пушиш. Не съм много квалифицирана по въпроса аз съм на 14 и от 2 седмици пуша, но само по 1 цигара на ден, 2 най-много. Не пуша за да съм яка или нещо такова. Никой, абсолютно никой не знае, че пуша и се надявам да си остане така. Не знам, защо пуша някак си просто, като съм вкъщи и ми е скучно и си палвам една цигарка. Не знам с какво да те посъветвам, смисъл ти си знаеш, че е вредно и пак го правиш. Ако искаш спри, ако искаш продължи живота си е твой

43.   Не мога да разбера как толкова млади хора се набутван в капана на цигарите. Аз никога ни съм решила и наистина не разбирам. Станеш ли пушач после отказване почти няма, защо пропуснати бе хора? Покрай мен никой близък не пуши и не го разбирам, но знам че най-добрия начин да откажеш цигарите е никога да не ги почваш, ти поне си в началото имаш шанс. Ако продължиш така и почнеш да пушиш по 1 кутия на ден на 25 години ще си изхарчил 20 000 лв А на 35 години 40 000. Я си ги пести тези парички и не ги давай на тютюневите босове те и без теб си имат милиони.