Споделена история от Наркотици и алкохол

Нямам мярка с алкохола
Пия много рядко в компания, понякога си вземам една бира вкъщи. Когато пия с приятели обаче започвам да губя мярка. С увеличаване на замайването от алкохола просто не мога да спра да консумирам. Не съм имал скандали или конфузни ситуации. Обаче пияният човек не е приятна гледка. Предполагам единият вариант е да не пия въобще. Но пък когато другите само се наливат тогава не знам как може да съм в тон с компанията.

Коментари

1.   Моят съвет е да не пиеш въобще. Не знам какво толкова ти харесва алкохолът. Той е вреден за здравето, дори и в малки количества, освен може би виното. Така че няма да се притесняваш, когато си в компания и другите пият. Ако те са ти истински приятели, ти ще им обясниш защо не искаш да пиеш, те ще те разберат и няма да ти се подиграват или нещо подобно.

Ранджан

2.   и аз така

3.   и аз, братлета. И аз.

4.   Моля, ако още някой също "е така" да не ме уведомява, за което благодаря предварително.

Автора

5.   Братле все едно аз съм писал това. Значи аз съм на 22 години като проблема с алкохола ми е точно като твоя. Имам периоди когато не пия по 2-3 месеца или най - много една две бири, но когато се събера с компания се напивам яко и почвам да върша работи които трезвен да ме убият не мога да ги направя тея простотии. Но това беше до около когато навърших 20 години, започнах да се занимавам със стрийт фитнес и мога да кажа че точно това ми помогна адски много да се контролирам до голяма степен когато пия, не съм се напивал че, да не помня от около почти година. Казвам ти го защото положението ти е абсолютно същото както бях и аз. Така че се залавяй с някакъв спорт няма значение какъв не вярвам да си по - голям от 20-25 годишен. Сега когато имам контрол над пиенето си се чувствам невероятно и не се притеснявам че ще се изпусна да се напия и че ще се изложа, късмет и знай че това с пълното отказване на алкохола не е решение. Решението е да си наложиш самодисциплина

6.   Моят съвет е да си смениш компанията, ако не искаш и ти да станеш като тях! Ако не ти харесва гледката на пияния човек, тогава защо пиеш? Наложи си самодисциплина и мярка за количеството изпит алкохол. Ако не можеш да си наложиш мярка и самодисциплина, то по-добре изобщо се откажи от алкохола и изобщо спри да пиеш, защото явно, че алкохолът командва тебе, а не ти него.
Има една хубава мисъл относно това - "Никога не е късно да станеш за резил".
Хубавото при теб е, че осъзнаваш, че си поел по лошия път, пътят на алкохолика. Остава да се вземеш в ръце, да изоставиш този път и да промениш посоката, към пътя на трезвенността.
Но за това само ти можеш да вземеш решение и само ти можеш да го направиш!

7.   пича от номер 5 е прав, и аз се напивам понякога много, но яко спортувам и одавна нямам проблем с препиването, наблягай на спорта, за мен това е лек за всичко!!!