Споделена история от Наркотици и алкохол

Постоянно ми се пие
Здравейте, хора!
На мен това ми е проблема - както съм го написал в заглавието. Като се замисля през последните 4-5 години май не е имало ден, в който да не съм пил. Не че задължително се напивам, но всяка вечер пия. Когато съм свободен сядам и от по-раничко. Не мога да си представя ден, в който да не опразня едно 200 грамово патронче.

Обичам ракия, обичам уиски, обичам коняк, обичам кампари, бира, червени и бели вина... Не е на добре тая работа.

Иначе трудно се напивам. Имам тренинг и спокойно мога да изпия 200-300г. концентрат без изобщо да ми личи.
Мисълта си работи, езикът не се оплита, краката също. Понеже давам вид на напълно трезвен, хората въобще не се досещат, че всъщност съм пил. Почва да ме хваща едва след третото голямо.

То че имам някаква зависимост, ясно че имам, но според вас много ли зле изглеждат нещата или са приемливи?

Коментари

1.   Защо пиеш? Защото си свикнал? Или има нещо, което "давиш" в този алкохол?
(Хубаво е да се отговори на тези въпроси)...

Не е здравословно да приемаш такова количество алкохол ВСЕКИ ДЕН. Дори и да не ти личи, това до някъде влияе на психиката ти. А и сигурно вече си си прецакал черния дроб - иди се изследвай, може вече да си пипнал цироза.

4-5 години са много време. Вече си зависим. Иди на лекар, опитай се да спреш. Трябва да имаш мотивация. Като за начало се опитай да намалиш количество и така малко по - малко с течение на време и подкрепа, нещата могат да се развият в положителна посока.
... Не казвай "Не мога".
Можеш - само трябва да имаш нещо, което да те държи... Трудно е само в началото, докато се подготвиш психически, и после докато абстиненцията премине, от там нататък ще се справиш.
Опитай.
Успех...
SFA

2.   Съгласна съм с номер 1. Не е късно да спреш. Колкото по-малко количество приемаш, толкова по-лесно ще е отказването. Само трябва да имаш вяра и мотивация! Няма "Не мога", има "Не искам."

Но при всички положения, опитай се да спреш! Винаги има за какво. Едва ли си сам, помоли близките си да бъдат до теб и да ти помагат. Имаш нужда от подкрепа.
Алкохолът не е решение на проблемите!
Успех!

3.   Работата не е на добре с това пиене .. всъщност 4-5 години найстина са много голям период от време.Когато бях малка баща ми също пиеше,идваше си от работа и веднага сядаше на ракия в кръчмата,а ние с майка ми го чааакахме по цели нощи.
Постепенно нещата доста се промениха,както ти казваш пиеше и не му личеше,та така до преди две години .. от една глъдка и е пиян ..

Та не си мисли,че както сега след третото не ти личи винаги ще е така .. отиди на лекар,лекувай се. Навярно имаш причина да пиеш? Когато ти свършат ангажиментите,намери си друго занимание,което да ти отвлича вниманието. Лекувай се докато е време,защото ако не го направиш сега,после ще е много късно и ще нараниш много хора около себе си. А и като цяло ще станеш жалка картинка ..
Успех приятел .. :)
Ивето :)

4.   Лекувай се бързо, ти си оформен алкохолик, няма да ти е лесно,ако сега не успееш, след време може и да е късно!

5.   Приемливо е. Няма нищо необичаино, според мен. Много хора пият като теб.

6.   Мисля че трябва да проявиш воля ! Кажи спирам и сложи точка.Но ако не ти се получава по добре се опитай да намаляш с помалко грамажа на алкохола :) би било някакъв вариянт на отвикване ... ако ли не отиди на лекар!Ако мислиш за здравето си наистина кажи СТОП и натисни спирачката !!! 4-5години е наистина дълаг период от време при това всеки ден... И запомни - НЯМА НЕМОГА ! Желая ти УСПЕХ от всесърце :) !...

7.   Hякои хора ще ти завидят за този проблем!
стига да не ти пречи на теб и на хората около теб,можеш да продължаваш в същия дух

8.   От автора: мерси на всички за съветите. Реших да опитам да не пия няколко дни и се случи нещо неочаквано. Практически успях да издържа само един ден. Отвратителна работа- ръцете ми трепереха, дланите ми се изпотиха и просто не можех да си намеря място. Вечерта почти не можах да мигна.

Следващият ден геройски издържах, но само до ракиено време. Мушнах две бързи след работа и моментално се успокоих. Допих си вкъщи.
Реших, че няма да стане така и пробвах с намаляване на дозата. Взех си обичайната двестограмка и я разпределих на две по сто. Казах си: "Васко, половината днес, половината утре". И така не става. Те сто грама се изпиват за 20-30 минути. После кански мъки около час и половина, само и само да се удържа. Не можах. Какво ли не правих- пих вода, мятах се върху леглото, взех си душ, после взех да подскачам безцелно колкото да се разсея. Не става. Накрая си изпих и вторите сто грама, обаче не ми стигнаха. Добре, че имах скатано едно бренди "за резерва", отворих го и си го изпих. Станах нов човек направо.

Лошо. Не мога сам и ще се ходи на доктор. Чудя се какъв точно доктор ми трябва-психолог или терапевт може би и къде да го търся? Не искам и да се вдига много джангър, щото нали знаете хората какви са - един да научи и вече на остров Тамбукту ще ме разправят.

9.   Васе отиди при личната си и и разкажи за проблемите с алкохола,тя ще ти даде напраление къде да отидеш и от там вече ще ти изпишат специални лекарства.
Успеххх! И недей да пиеш,до никъде няма да стигнеш :)
Ивето :)

10.   Здравей,Васко,брат ми също има проблем с акохола ,той е на 34ги пие от 10г.Лекуваха го във варна в психиатрията в отделението за зависими,но нищо не може да се постигне когато го няма желанието от твоя страна.Той не постигна нищо няма воля да се пребори с проблема,лекарствата помагат дотолкова доколкото да те изчистят от алкохола,но не могат да ти помогнат ако ти нямаш волятя да спреш.И аз не знам какво да го правим,той е една рзвалина.

11.   Ха и ти като мене.
Наздраве пич.

12.   МИТИО: Наздраве! Някъде четох че трябва всеки ден да пиеш 6 години за да ти дадат сертификат за алкохолик. За това не пия на първи януари а спа!

РЕШЕНИЕТО?: Пий вода в шише от водка! Има по-тежки случай от теб споко пич ;) Стига да не почнеш по-сериозни наркотоци ще доживееш до 50 60!

13.   ОТ ЛЮБО; слушай ме момче зашом се чустваш добре като попийваш и не нямаш отклонения в състоянието си-психическото продължавай в същия дух нищо няма да ти стане.дядо е на 85 кърка от 35 годишен и си е наред всичко а аз съм на 30 и си пия умерено всики ден като теб и се чуствам супер.

14.   Aз пия от петнайсет години,всеки божи ден,по половин литърче кажи речи и се чувствам прекрасно.нищо ми няма,на никой не преча,тъкмо обратното-весело става и така...какво да се прави?така ми е гот пък и един път се живее.угоди си на душата и си я черпи.наздраве!

15.   Няма лошо Васе, дрънкай си щом ти е сладко, и аз си пия редовно прилично количество алкохол, без да се напивам и си ми е супер!!! Имало е случай в който не съм пила по 2-3 дни когато майка ми е на гости но нямам особени трудности, с изключение на малко по нервното ми държание. Иначе деня си го започвам с биричка вместо с кафе! Наздраве !

16.   Абе хора, вие, които казвате, че нямало проблем и пр. Щом ръцете траперят и не може да спи, когато не е пил или поне не е било достатъчно - то си е алкохолизъм. Трябва му на Васко психиатър. Лекар - психиатър, а не психолог. Те са до голяма степен и психолози, но това е болест! Както няма видими проблеми, така и може я черния дроб, я бъбреците, я друго нещо да се увреди. И колко според вас ще издържи организмът на този човек - как с годините ще е все работоспособен и жизнен след непрекъснато пиене? Ами секса? Това са несъвместими неща - до време алкохолът засилва сексуалните щения, но после не ставаш за нищо. Така, че ако още не си го направил отиди на лекар!

17.   Умерено и НЕ всеки ден, е добре, но не си мисли че ще държиш вечно, този черен дроб не е от стомана и ако продължаваш да си тормозиш организма на 40-50 ще се напиваш от 1 и по-малко чашка 50-100 грама. Имам баща алкохолик и ги видях тия работи нагледно, отначало държеше ама постепенно му замина защитата на организма...

18.   Преди 7-8 години и аз пиех така.Алкохола не прощава...да знаете.
Ако с алкохола си хапваш и мезиш доста, те удря в панкреаса,което се случи на мен.
Ако не мезиш ,те удря в черния дроб-цироза.
Ако не е след 5 години ,може да стане след 10 ,след 15 ,но в крайна сметка те удря яко.

19.   За алкохолиците по-горе, които казват "наздраве, щом нищо ти няма продължавай, мен ми е добре" освен да ги пратя на психолог, друго не се сещам, ти васко, поне си си осъзнал проблема, докато те ще го осъзнаят след като вече всичко е непоправимо, но карай нали веднъж се живее, нищо, че вместо до 80 може да е до 40...

20.   http://arka.bulboard.com/vt751.html
Как умира алкохоликът

21.   Мъжът ми е алкохолик. С годините стана напълно зависим, не работи, защото никой не го наема, това промени психиката... жалка картина, парцал! Ако го искаш... давай!

22.   Хубаво е, че съзнаваш, че имаш проблем. И аз бях така, а станах и много по-зле. Стихнах до алкохизъм!!! Сама си поставих диагнозата, но не знаех как да си помогна. Връщах се от работа и от врата се хващах за чашата. Не ми личеше никак, собствената ми майкане можеше да познае, че съм пила 300 грама водка например. После започнах да си позволявам по чашка-две и на обяд. Пак не ми личеше и си мислех, че просто нося на алкохол. Не ме болеше глава, а бе нищо ми нямаше просто си пиех! и то юнашки. За неудобствата по идиотското изпотяване, разстройството в съня, стомашните разстройства, сърцебиенето да не говоря! Започнах да вдигам и кръвно - първо малко, после повече, при условие, ча и не пушех. В един момент пиех чаша бира като стана сутрин, уж за наместване на чарковете. Докато положението излезе извън контрол. Ако не пийнех нещо започвах да треперя. И така на все по-малки интервали. Криех се, срамувах се от себе си, чувствах се като някоя пропаднала слабохарактерна личност, загивах и физически и психически! И дойде проблемът изведнъж - криза на панкреаса! Болките - адски! Докторите в Пирогов като ми видяха изследванията на кръвта се хванаха за главата - чудо невиждано! Закрепиха ме де, принудително не пих една две седмици и тогава започнах да чета! Ракът на панкреаса (това става неусетно, при редовна употреба на алкохол) е в огромния си процент нелечим!! Когато го открият - вече е късно! Аз се разминах на косъм, само с възпаление, но осъзнах, че ми се живее - не исках детето да ми носи цветя на гробищата, нито майка ми! Нямах право да им го причиня! Реших, че съм по-силна от водката. И спрях, не беше лесно, но спрях. Ако искаш да ти разкажа как - питай. Вече почти година не съм се докосвала, много е трудно сред приятели, които си пият да им го обясниш, но става. Само като си помисля за рак на панкреаса и си се представя в ковчег ми се отщява всякакъв алкохол, бира дори. Сега съм друг човек, оказва се не семо че мога и без това, а се чувствам прекрасно! Благодаря ти, Господи! Това е такав свобода!!!
А ти ако не можеше да се ограничиш до 50 гр. и то не всяка вечер - просто спри за месец, два или три, за да видиш, че и без алкохол живеят хората и то не по-зле. Чуваш ли, можеш! Не се докарвай като мен, и аз си мислех, че владея процеса защото съм силна, но минах по възможно най-трудния и мъчителен път, на никого не го пожелавам.
Искам ако мога да помогна и други, които не знаят как сами да си помогнат - питайте ме, всичко ще ви разкажа!
Кара

25.   Това не е толкова нередно, ако си хапваш с пиенето не е толкова страшно, въпроса е че се чувстваш добре.

26.   Какво стана човеко с теб?
Попаднах случайно на темата.
Толкова е хубаво, че си имал момент на осъзнаване. Защото тематаз която си повдигнал сега е именно това.
Дано си добре.

Моят баща за съжаление е конфликетн алкохолик. Чудя се той ли е или алкохола. Но май си е точно той.
Скъса ни нервите, дори и да ме живеем заедно.
Драми, пребивания и т. н.
Започнах да ходя на психолог, за да мога да събера сили и да скъсам с него някак си.
Ако някой знае как става без куп психоллзи да каже.
Хубави празници...
Моите едва ли ще са.

27.   От личен опит знам,че човек трябва сам са го пожелае иначе няма начин.

28.   https://arka-bg.com/index.php/11-2011/2012-04-14-19-55-06
Как умира алкохоликът

29.   Алкохолът убива мозъчните клетки!!! Замислете се!

Ако в една чаша поставим белтък от сурово яйце и налеем в нея алкохол, белтъкът се пресича и побелява. Белтъкът се сварява. Белтъкът е умъртвен.
Източник:
http://www.referati.org/usmihnatiqt-vrag-alkoholyt/36235/ref/p3

30.   Добре съм, хора! Само дето съм остарял с десет години. Пийвам си и сега, ама мисля че в някакви приети социални граници ми е пиенето. Твърд алкохол вече не пия всяка вечер, а само в компания. Освен това, и да искам вече не мога да поглъщам количествата, които приемах преди. А през деня не близвам изобщо. Иначе по много бири опуквам сега, ама няма как - летните жеги го налагат. Основно на бири или на бяло вино съм.