Споделена история от Наркотици и алкохол

Марихуаната "безвредна "
За всички, които смятат марихуаната за безвредна ще им кажа да пробват да я спрат, а не да си повтарят " аз не съм зависим ", като мен в продължение на година. От 3 години пуша като в началото употребявах умерени количества. Последната година се разцепвах почти всеки ден, гордеех се с това, избивах комплекси, разтоварвах и никога не съм смятал, че съм пристрастен. Да де ама преди 10 дни спрях и ми се гади, повръща, имам чувство за нереалност все едно съм напушен, изнервен съм, не мога да спя, главата ми ще се пръсне и нямам концентрация, пресъхнал съм и общо взето имам някаква психическа травма, която преодолявам сам, защото ми изписаха антидепресанти. На комплексираните и търсещите внимание употребявайки марихуана ги съветвам да прекратят употребата, ако не искат да си съсипят мозъка и живота.

Коментари

1.   НЯМА БЕЗПЛАТЕН ОБЯД. Аз живях в страна, където беше позволена и се убедих сам в това - на улиците всякакви ненормалници, хазяйнът ми пуши, пуши, ама накрая приличаше на луд, изобщо - на всички пушачи им си личеше и хората, които не пушим им се смеехме. За разлика от алкохола, това те удря май и като не пушиш, така че 24 ч. си смотан - напушен или не - няма значение. Да не говорим, че вони на ЛЕШ.

2.   Не знам, аз не пуша, но моите наблюдения са, че хората, които пушат, затъпяват - всички до един. Бързо и много. Някои толкова оглупяха, че едвам успяват да сформират свързано изречение. Преди поне можеха да водят смислен разговор. Не съм противник на марихуаната, не ми пука кой, колко и кога пуши. Просто споделям какво съм наблюдавал сред много мои познати. Жалко е, защото ти скапва мозъка - ставаш по-глупав без дори да си даваш сметка за това, паметта силно отслабва, за логическото мислене да не говорим.

3.   да бе безвредна-глупости

4.   В никакъв случай не трябва да я легализират, защото ще се певърнеме само в ходещи индивиди, а чувствата ще се появят след фаса. Против марихуаната и нейната легализация съм, както и не вярвам, че има полезно действие за масата от хора. Тя е са болни хора в болница, а не по градинките.

5.   Човек, то ВСИЧКО е вредно! Дори в един леген с вода можеш да се удавиш! Смъртоносната доза сол е 130 грама...
Всичко зависи от приложението, дозировката... недей да разсъждаваш като кон с капаци!

От друга страна - ако някой е склонен към пристрастяване и полудяване, №1, той все ще намери обект и причина на пристрастяването и лудостта си... Ако не е марихуана, ще са цигари, алкохол, кафе, сладко, хазарт, твърди наркотици, секс, житейски драми, високи скорости, Фейсбук, екстремии (адреналин), пристрастеност до полуда към някой човек и т.н... "Въдички" има безброй!

6.   №4, а алкохолът като е легален, всички пияни ли са по улиците? Много, много ограничено мислене, деца!

7.   До номер 6 - Ти снимки на коментиращите ли имаш, че определи възраст? Тоя симпатичен пример с алкохола го очаквах в поне един коментар, а сега си помисли кой е ограничен. Защо алкохола е легален се е доказало, защото при малка употреба на алкохол, няма вреда, но колкото и рядко да си с Мери Джейн, пак си инертен.

8.   Само ще вметна, че всичко си е до човека и неговия характер.
В случая автора е бил просто един комплексар, който е замазвал баналното си ежедневие с пушене на трева..

Какво може да се очаква тогава, когато свикнеш с подобен начин на живот? Нали знаеш колко е тънка границата между това едно нещо да ти помага и да ти вреди?

Много е готино, че даваш съвети и че си признаваш за глупавите ти напушвания, които са имали за цел да бъдеш интересен... НО за тази твоя ''психическа травма'', най-вероятно има и други причини.
Една от тях е може би лабилната ти психика.. Има хора, които просто не трябва да го правят ;)

Не знам до колко си се пристрастил, но съм сигурен, че с тези антидепресанти - ''лечението'' ще се окаже доста по вредно и пристрастяващо.. Скоро ще разбереш ;)

А относно затъпяването.. То е по скоро от липсата на достатъчно знания и желанието за това да научиш нещо.. Все пак, ако запълваш времето си с пушене на трева, няма как да си развиеш умствените си способности... :)

9.   Говорете си каквото искате вашият глас и без това няма да бъде чут, аз ще си пафкам тревата ще си правя парите а после вие ще избивате комплекси и когато ме виждате по улицата ще казвате ето го този "Лошия човек" който пуши трева а мене няма да ми пука. Замислете се малко, има хора които се лекуват с марихуана на тях също ли ще ги наричате наркомани? Когато видите човек болен от клъстерно главоболие да пуши трева също ли ще му казвате че е наркоман?

10.   9, И ти ли се лекуваш?

11.   Не е безвредна разбира се. И аз правя опити да я спирам и имам подобни симптоми... Гони ме параноята от време на време, изнервена съм постоянно, не мога да спя и съм оглупяла разбира се... А на моменти страшно ми се допушва и тогава полудявам и се филмирвам лошо

12.   Много тегави коментари, аз ше ви кажа, че всичко си е до човекът, давам примера аз, пуша от 6-7 години. Преди години пушех и по цял ден и секви маратони и нищо например миналото лято несъм пушил, нито пък си мисля постоянно за джони и такива. ПСИХИКАТА ;) Отностно легализацията, не е ли тъпо да те хванат с някво мижево количество което си е за лична употреба и да те кошарят, като най големия барон, за една цигара?

13.   Аз съм твърдо против пушенето на трева.
Виждала съм пред очите си как близки за мен хора ( приятели) се променят.. променят мисленето си, действията си отношението към околните. Първоначално не е фрапиращо, но в определени моменти забелязваш промяната. Когато познаваш човек от дълго време и знаеш например в дадена ситуация как би могъл да постъпи той прави нещо коренно различно. (това е един прост пример)
Мога да кажа много неща по тази тема.
Човек е зависим до толкова до колкото сам си позволи.
Когато започне да усеща, че се пристрастява има два варианта да спре или да продължи и повечето не спират.
Голяма част от хората осъзнават пристрастяването.
Всичко опира до психиката, ако искаш да спреш спираш и не се отдаваш пак на това.

14.   До коментар 9 - Сега ще е глас, а утре ще е радикално действие. Спрете се, че има голяма вероятност някой да изпревари съдбата, казвам го с добри чувства.

15.   Ти просто не си за тая работа хлапе. Пушил си нещо гадно или друсано, както ти самия си написал "леш". Пробвай нещо друго или слагай расото. Това с расото го забрави, че то сега да си Поп не е лошо, съдейки по един млад приятел, който е отскоро в манастир и през почивката на курви и бело в София. Явно пушиш от два дена :Д ми е мисълта като ти чета коментара. Try to think outside of the box.

17.   И взимаш анти-депресанти, които съдържат амфет, и ти преебават психиката, но марихуаната колко е лоша и т. н. Ти нормален ли си въобще, човек, какво са ти давали по тия болници?

18.   Същото е и по мои наблюдения - повечето са няма толкова забавени и затъпели. Много малко успяват да останат активни и успешни в живота си, пушейки. Най-лошото е, че се почва най-редовното пафкане в годините, които са най-решаващи за живота ти, примерно 18-30. Ей я една приятелка - това момиче не знам на кой свят си мисли, че се намира ама на 25 лежи само на техните (въпреки, че и те не са мн богати). Всеки пък като я чуя ми казва нещо от сорта на "малеее колко съм се разцепила", "много съм напушена" и т. н., само за тва говори. Ни работа, ни учене, гаджето й е мн мило ама му писва от нея вече... А беше много готино момиче.

19.   Ами какво за тези, които пушат веднъж на месец някъде?

20.   Когато с нещо се злоупотребява, то става вредно. Дори спорта е вреден, когато го правиш всеки ден, може да увреди стави и прочие. Когато човек се осира с трева и всеки ден пуши по десетина цигари и прочие или дори само по 1 обаче всеки ден, няма как да няма отрицателни симптоми... От тревата трябва да се взимат почивки и не, не е безвредна. Но не и чак толкова опасна, колкото са описали някои, просто трябва да знаеш как да я употребяваш.