Споделена история от Наркотици и алкохол

Момчето което харесвам пуши трева..
Момчето, което харесвам е на 16 години и пуши трева. Той е много самотен и отчаян и вика, че ''Тревата е целият му живот''. Също така вика, че предпочита тревата пред момичетата и, че ще пуши трева докато умре. Моля ви помогнете ми или ми дайте съвети как да му помогна ..

Коментари

1.   Няма как да му помогнеш. Не съм чула да се долива мозък, нито да се присаждат интереси. Единственото, което можеш да направиш е да го приемеш такъв и да се опиташ да му покажеш, че и без трева се живее. Другото, което едва ли ще ти хареса е да спреш да се виждаш с него, току виж и ти си станала като него.
Не е толкова лошо човек да пуши от време на време разбира се, но с граница. Ако въпросното момче порасне малко по-бързо сам ще разбере интересите си и ще спре да вманиачава, че без трева нямало накъде.. Но ако продължи може би след годинка, две няма да реве за трева, а за нещо по-твърдо например.
А ти си отваряй очите на 10, ако искаш и не си мисли, че това, което той прави е редно, защото ще дойде един момент, в които ще станеш като него..

2.   неможеш да му помогнеш... помисли малко и за себе си

3.   Ако и той те харесва, не виждам нищо лошо да опитате връзка. Проблема е, че пуши прекалено много, но явно се чувства сам и само тревата му доставя комфорт - и точно ти може да си човека, който ще е до него и ще върне смисъл към живота. Бъди до него, не му се натрапвай и насилвай като "майка" да го караш постоянно да спира да пуши, но ако все пак се получи между вас може да го накараш поне по-рядко да пуши и да не става зависим и към по-тежки неща.

-Момиче, 19г.

5.   Брат, ако ще тръгваш с хора от съжаление, кво ли ще стане като ти писне, и като осъзнаеш, че сте заедно, щото само така сте свикнали. Бтв, няма нищо лошо да опиташ, ама си постави цели, и го карай все е дно се учиш на нещо: правиш нещо, мислиш си как ще се отрази, и като познаеш се кефиш. Абе живей си живота, и да ти е тъпо и гадно, важното е, че ти самата си се чувствала така, не някой да ти обяснява.

6.   Няма как да му помогнеш и освен от човечност няма и защо да го правиш. Съжалявам, че го казвам така, но, нали знаеш вече, че ако трябва да избере дали да излезе с теб " на сладолед " или да си купи един джойнт, ще избере тревата. Харесай си някой друг или се опитай да му повлияеш на мисленето, защото други начини няма.

7.   Може би ще можеш да запълниш тази празнина в живота му, която сега той пълни с марихуана. В случая проблемът му е самотата, а не тревата. Предложи му някакво забавление (излети, спорт, кръжок по нещо и т. н. ). Ако въпреки това не се получат нещата, значи момчето е за психолог.