Споделена история от Наркотици и алкохол

Приятелят ми се пребори с хероина
Здравейте, искам да споделя историята си въпреки всичко. Много ще ви бъда благодарна ако коментирате.

Искам да споделя огромното си щастие с вас, много съм радостна!
Аз и приятеля ми много се обичаме. Той е невероятно добър човек, който истински ме обича и знам, че винаги ще бъде до мен.
Заедно сме от 4 години. За голямо нещастие, сестричката му, която ми беше и много добра приятелка, беше изнасилена и убита преди 3г., уж при нещастен случай, няма да навлизам в подробности ( ние живеем в чужбина ) и двамата го изживяхме много, много тежко, не можех да спя по цели нощи, а той си изплака очите, изпадна в ужасна депресия, и някак аз бях единствената му утеха. Сърцето ми се късаше да го гледам как страда, тя беше по - малката му сестричка и той я обичаше толкова много, те бяха сираци и той буквално я е отгледал.
Накрая нещата ескалираха до такава степен, че започна да се друса, премина направо на хероин.
Разбирам болката му и действията му защото преди да заживея в чужбина, братовчедка ми с която израснах почина, и не го обвинявах, но мина малко време и знаех, че трябва, просто трябва да се изчисти за да не го загубя.
Тогава започна лечение, мъчително и много болезнено за разклатената му психика, но когато вече бе доста по - добре му съобщих, че съм бременна. Тогава всичко се промени и мечтата му се превърна в цел, която се реши да преследва и изпълни до краи. И се излекува, знаех, че ще сме добре и, че дъщеричката ни ще е напълно здрава. Тя се роди когато той се изчисти напълно. Тогава му предложих да кръстим дъщеря ни на сестра му и за първи път от 2 години, той беше истински щастлив!
Колкото и невероятно да ви звучи, ние се излекувахме. За такъв кратък период.
А аз мислех, че да се откажеш от хероина е сякаш да се откажеш от въздуха... :)

Коментари

1.   Радавм се за вас. Дано остане чист за цял живот и от сега нататък само хубави неща да ви се случват :)
Ана

2.   Благодаря ти.

3.   Радвам се за вас, но имай и едно на ум - бивш наркоман няма. Успех и много щастие за напред

4.   Желая ви успех, щастие и много любов! Съветвам те да го държиш много далече от старата среда и дилърите, защото желанието ще се събужда и понякога може да бъде по-силно от него. Нека продължи с психотерапия дълго време. Да си посещава редовно психолог...