Споделена история от Наркотици и алкохол

Само за пушачи
Хайде всеки смел да каже кога е започнал да пуши и защо. Ше стане много интересно всеки ако си каже истината. Лично не аз съм пушач, но ми е много интересно. Хайде да разберем...

Коментари

51-97 от 97

58.   Първата си цигара запалих, когато бях на петнадесет. Цялата ми компания пушеше и ми беше интересно как ще се почувствам от това да се присъединя към тях. Четири години след това, аз не спирам да се проклинам, че започнах. Имам желанието да ги спра, но нямам воля. Пуша бяло виктори.

59.   Аз съм на 14 и преди дни изпуших една цигара иначе само си дърпах. Знам че е вредно и сега съм в такава възраст и не мисля да опитвам повече каквото и да става. Астматичка съм и ме е и страх да не да ми стане нещо пък и нашите не заслужават такова нещо. Обещала съм на най-добрата си приятелка че няма да го правя повече и ще го спазя

60.   Ами почти на 16 години съм, пропуших когато бях на 14 защото исках да опитам, дръпнах си тогава не ми хареса но на другия ден си дръпнах пак тогава ми хареса и вече от почти две години си пуша редовно, опитвала съм да ги спра но не мога. Пуша по една кутия( 20 ка ) на ден или син лм или виктори голд

61.   Първата ми цигара беше в 1-ви клас, само пробвах, а и ме изказаха на баба ми и тя ми дръпна такъв бой, че ми държа влага доста време. Редовно пропуших в края на 6-ти клас, просто беше модерно и всички мои приятели пушеха, защо и аз да не пуша. Това беше 1997 година, от тогава до днес не съм спирал да пуша, като с течение на годините увеличавах бройките и от 5 години насам пуша не по-малко от 2 кутии червено Мурати 100 на ден, като съм имал случаи да надхвърлям и 3. Всяка сутрин като стана кашлям като някой туберколозно болен и храча отвратителна слуз от дробовете си, но първото нещо което правя след като се събудя е да запаля цигара. Това го пиша с цел да откажа всички мераклии, които искат да са "модерни" и си мислят, че по този начин ще го постигнат: не се лъжете драги деца, не си съсипвайте здравето, само и само да се направите на големи пред околните. Това е една бездънна яма за вашите финанси и отгоре на всичко си увреждате здравето. Честно да ви кажа ме е страх да ида на лекар, защото не знам какво може да ми открият от тези цигари. МОЛЯ ВИ НЕ ГИ ЗАПОЧВАЙТЕ.

62.   аз пропуших в началото на 9 клас (15 годишен, сега съм на 16) исках просто да опитам, хареса ми и продължих да пуша до средата на 10 клас, когато ги спрях защото просто ми омръзна. (:

65.   Аз пропуших на 13 (момиче съм ), сега съм на 14 и пропуших, защото ми беше интересно какво е да пушиш, еее.... пробвах, харесва ми и пуша, ама знам, че е вредно, ама след 1 година пушене, не е лесно да ги откажеш... :Д:Д

66.   Здравейте аз съм на 13 и започнах на 11 ами моята исторя е че първо пропуших вестник с цел да видя какво е и по на татък исках и цигара и вече пуша 2 години без да съм ги отказвал и неми дреме че смятат че съм много малък като се има в предвид че и мой връстници на 12, 13, 11, 14, и др. Пушат и мен неме притеснява

67.   Аз пробвах на 11 за да видя какво е... Първоначално не ми хареса, но като станах на 12 някъде си пушех... ама пак спрях сега съм на 14 и продължих заради гаджето си. Но не прекалявам- мога да ги спра когато си поискам.

68.   На 13 за пръв път запалих цигара - за газария.
На 14 почти 15 съм и не мога вече без цигари.

69.   Аз пропопуших когато бях на 12 почти година редовно пушех но ме изпортиха на тате. Сега съм 13 и ги спрях рядко да запаля 1-2 :).

70.   Пропуших на 14, сега съм на 14 (момиче съм ) и причината, поради, която да пуша, е че бях с една моя приятелка и тя имаше цигари (тя пуши от около 12 годишна ), бяхме в тях и нямаше никой и тя запали и ми вика :искаш ли да пробваш и аз да и ми хареса и от тогава пуша. Пуша "ева" или "шарена карелиа ".

71.   Момиче на 14г.
Aми.. пуша от 1 година започнах лятото за 7-ми клас, сега ще съм 8-ми започнах с Виктори, всичките ми харесваха след известно време започнах Кинг и сега съм на Мурати. Може би започнах защото имах драми с момче (пълна скръб - чак сега го осъзнавам). Нашите ме хванаха още 1-я ден и ме наказаха 1 месец без навън, а беше лято, но все пак се измъквах докато са на работа :д И не се интересувам особено от това дали е готино да пушиш и да бъдеш лошото момиче или момче просто ми харесва - знаете всички които пушите, няма нужда да обяснявам защо ми харесва :)

72.   Пушила съм само два пъти, когато съм била на 14/15 години.
В момента пуша само нагриле и при това рядко.
-Момиче, 23 години.

73.   аз на 14 , приятелката ми каза , че няколко пъти е взела от техните и е пушила , след няколко дена донесе ми и. Не знам исках просто да пуша интересно ми беше и прекалено скучно ;дд

74.   Мисля, че бях на 11, когато започнах с по една-две на ден... сега съм на 20 и пуша без мярка... може би по 2 кутии на ден. Истината е, че 1 час без цигара започвам да ме "друса" нервата и започва да ми "хлопа" сърцето.

75.   Беше лятото на 2010, бях на 14. Помня, че братовчед ми през лятната ваканция беше дошъл на гости, и покрай него и аз ги почнах. Още пуша, но хубавото е, че мога да ги откажа, когато си поискам. Причината беше, че ми беше интересно, а и нали беше "модерно" и така... Сега през лятото най-много 2-3 на ден да запаля, и то когато съм сред компания, а на даскало повечко.

79.   за първи път запалих цигара на 9.. на 13 пропуших, заради проблеми.. уж за успокоение, а дефакто т'ва с нищо не ти помага, се едно да запалиш 5 лева и да ги гледаш как се превръщат в пепел.. Сега съм на 14 опитвам да ги спра, но не могаа

80.   Запалих първата си цигара в 4 клас. ;д Знам, че е доста странно и нетипично, но с моята приятелка просто решихме да опитаме ;д сега съм на 14 години и все още пуша.. естествено имаше периоди, в които ги спирах, но после пак започвах. И честно да ви кажа.. всичко зависи от това с каква компания си. Докато бях приятелка с това момиче винаги пушех, но след това, когато започнах да излизам с хора, които не пушат.. ми беше изключително лесно да ги спра ;д смисъл, когато няма кой да ти каже : " Ей, хайде да изпушим една цигара" ти няма да тръгнеш сам да пушиш, нали? ;дд и сега знам, че сигурно много хора ще ми кажат, че не съм нормална да съм пробвала цигари толкова рано и до ден днешен да продължавам да пуша, но това съм аз и ПУША и не ми пука за вашето мнение! Който иска да пуши, който не иска да не пуши... хаха, ваш си е живота, наслаждавайте му се СЕГА!! :)

81.   За пръв път (17) пуших с едни приятели в рейс на Витоша. Само се изгорих и не ме хвана. После (18) пуших още няколко пъти в училище и ме хвана малко. Мислех си, че е доста яко. Но след това за пръв път наистина ме хвана. Мислех си, че сънувам и летя, а имах час. Не знаех какво е реалност. Седях си и се разбивах от кеф и умирисах кабинета. От тогава си пуша редовно, но повече от 3-4 пъти в месеца.

Започнах да пуша, защото имах познати коиото пуша и виждах как във филми и как известни хора говорят добро за тревата. Проучих я, ако наистина вредна нямаше да пуша.

Моля да не идват глупаци с 'документи' от 1945 година да ми казват колко съм грешен и как утре ще изнасиля и убия хора по улицита, защото съм пушил.

82.   А, извинете. Мислех, че обсъждаме тревата.
Никога не съм пушил тютюн (чист тютюн).

83.   До 80: товa е дa се нaслaждaвaш дa животa- дa се тровиш и дa миришеш нa клозет. -_- Обрaзовaй се мaлко.

84.   Започнах на 14 защото попаднах в лоша компания, а дори и трева пушихме редовно. След време осъзнах, че тези хора не ми помагат, но вредния навик си остана. Така че внимавайте с компанията

85.   Tова е моята история пропуших на 16 (10) клас в моето училище всички пушат аз още 9 клас исках да пробвам но се чудих дали да го направя един ден един мой приятел седеше до училище и пушеше цигара като ме видя ме извика при него питаме дали искам да пробвам от неговата беше ме страх че родителите ми ще ме хванах. накрая се навих и дръпнах от неговата цигара отначало ми беше гадно после дръпнах пак и ми хареса взех още една цигара от него и така почнах всеки ден да искам от него накрая почнах да си купувам първо пуших мерилин ябълка после горна, и сега само кинг 100 винаги си казвам че мога да ги спра но това е само мит пуша по 1 малка кутия на ден но няма как ПОЗДРАВИ ОТ варна :)

86.   Tова е моята история пропуших на 16 (10) клас в моето училище всички пушат аз още 9 клас исках да пробвам но се чудих дали да го направя един ден един мой приятел седеше до училище и пушеше цигара като ме видя ме извика при него питаме дали искам да пробвам от неговата беше ме страх че родителите ми ще ме хванах. накрая се навих и дръпнах от неговата цигара отначало ми беше гадно после дръпнах пак и ми хареса взех още една цигара от него и така почнах всеки ден да искам от него накрая почнах да си купувам първо пуших мерилин ябълка после горна, и сега само кинг 100 винаги си казвам че мога да ги спра но това е само мит пуша по 1 малка кутия на ден но няма как ПОЗДРАВИ ОТ варна :)

87.   Започнах на 13 от единия келешлък. До някое време ми беше хубав вкуса им, но напоследък имам чувството, че стават още по-гадни и по-гадни, но дори да са ми гадни имам чувството, че започна все повече и повече да ми се пуши. 4 години вече не минава почти ден без да съм изпушил минимум 5 цигари. Помня, че първите ми цигари бяха Black Devil, когато ги изкараха с вкус на шоколад. Невероятни бяха и си заслужаваха парите. Сега пуша само между ММ и Davidoff. През делниците пуша 1 кутия за около ден, но необезпокояван мога да си изкарам 2-3 дена. Поздрави ;)

88.   Започнах на 12 ей така просто защото всички пушеха и аз да не съм по различен от тях и така вече 11 години стабилен пушач :D.Първо пушех Арда без филтър,Варна,Хасково, Шипка,Мелник после минах на Ориент експрес.И сега вече от 4 години близо съм на син Уинстън.

89.   Аз бях на 12, когато си дръпнах от цигара за пръв път. Аз и мой приятел си тръгвахме и той си поиска една цигара от един човек и той му даде. Отидохме ние (но аз още не пушех) запали си цигарата той си пуши и ми викада си дръпна аз зех цигарата и дръпнах савсем леко. И след няколко седмици започнах да си вземам насипни и пушех просто за кеф дори не го гълтах. Но след няколко месеца се научих да го гълтам и така почнах да пуша редовно. Вече съм на 14 и стигам до 15 цигари на ден. Пробвал съм много пъри да ги отказвам но не мога...

90.   За пръв път пуших в началото на 8ми клас. Пушила съм редовно, но до един момент, после спрях, после пак. В компания или когато ми е нервно. Сега съм 11 клас и пуша само по дискотеки, почти не пуша през седмицата например. Гледам че пишете марки цигари- не знам дали има вид който не съм пробвала :д Но personal favoutire ми е бял давидоф :3

91.   Пуша от 7 клас. С едни приятели решихме да пробваме да видим какво е и то взе, че ни хареса :Д сега съм на 15 и не мисля да ги спирам. Пуша ММ слимс :)

момиче

92.   Първата си цигара запалих на 12. Сега съм на 15 и пуша 1, рядко 2 - 3 цигари на ден. Не съм пристрастена, през уикендите не пуша, издържала съм седмици без проблем. Наскоро след болест не пуших около 2 седмици, защото се чувствах неприятно от дима.

94.   Пропуших лятото след 8 клас, тоест на 14год. Имах семейни и все още имам семейни проблеми. Пробвах веднъж, хареса ми, почнах да си взимам кутии и така, вече 9 клас сеипуша на ден по 5 г/д или по-малко или повече.. зависи как съм. Карах се много с нашите, почнах да движа в такава компания и от пробване ме доведоха до това да се чувствам пълен боклук, криещ се от родителите си.

95.   Пуша от 6 години, тоест от 15 годишна, започнах, защото всички готини хора които познавах пушеха и се правеха на много, , лоши" и исках и аз да изглеждам така. Един вид да бъда лошо момиче и най-вече, защото родителите ми не пушат, а аз исках да не бъда като тях. Сега пуша, защото ми харесва и ме кара да се чувствам по-добре, но смятам да престана, когато започна да планирам дете.

96.   За първи път пуших на 10 години, тогава братовчеда на един фр ни научи, но аз изпуших около 10 цигари и ги спрях от трас, когато дойде 12-тият ми рожден ден с един френд си купихме и запалихме ей така за гъзария. Сега съм на 13 и още пуша, за сега се въздържам и не увеличавам бройката от 3 цигари на ден. Големия проблем обаче е, че се опитвам да ги спирам, но в същото време умирам за цигара... Съвета ми е никога да не опитвате подобно нещо.

100.   Много се радвам, че видях този форум на време. Момче съм, почти на 14г. Бях си дърпал за първи път цигара от на един приятел преди 1 месец и ми беше ужасно, кашлях, давих се и я изхвърлих. После обаче през този един месец, ежедневният стрес в училище, у дома, а и това, че ходя на страшно чести интензивни репетиции на актьорско, тъй като подготвяме пиеса, се уголемяваше все повече и аз реших просто да взема един скапан пакет от най-евтините и слаби цигари (мерилин) и да опитам отново. Е, случи се, взех, изпуших една почти цялата на уста, защото не мога да понасям дима да влиза в гърдите ми и резултатът е, че вече 4 часа ми е гадно в устата. Прочетох отговорите на повечето хора и много им благодаря, че са ги написали. Точно те ме стимулираха да спра още преди да съм започнал. Та моето тяло още не се е развило, ако го тровя с още допълнителни боклуци какво ще стане? ! Накъсах противните цигари и до там! :)

106.   Запалих първата на 11. За две години сигурно съм, испушила 1 кутия. На една приятелка, майка и и даваше да пуши и аз исках така но не ми позволи. Даде ми две цигари и, ми каза иди и си ги испуши с кеф, от две нищо няма да ти стане. Сега съм, на 14 не съм пушила от 5-6 месеца. Почва даскало, няма да продължавам най-много ако някоя приятелка ме почерпи. :) П. С. - Деца, ако ви е кеф дъвчете по една две ако искате, това е днешния свят. И без това, света е достатъчно гаден, и най - малкия му проблем е, че деца пушат цигари. След някоя друга година това ще се приема.
Живейте както ви е кеф. Веднъж се живее. И без това все някога ще си отидете. И без това не си заслужава да се живее в този свят...

107.   Почнах да пуша преди няколко месеца, на 26 години съм, преди това не съм имала интерес, а и сега пуша по 2-3 цигари на ден, не повече, не се смятам за пушач, просто имам много стрес и проблеми напоследък. Не смятам, че ниаколко цигари не ден или през ден вредят много.

109.   Не помня вече. Но ги спирам утре. :)

110.   Аз пропуших когато бях на 11 години, но не бях редовен пушач. Ту взема от приятел, ту някой ми предложи и т. н.
Когато бях на 15 години и си купих първата кутия със цигари. От семейството ми знаеше само сестра ми че пуша. Една седмица след като си ги взех цигарите и тя изведнъж ме издаде на майка ми че пуша цигари и ми взеха кутията (вътре бяха 15 цигари от 20). Сега съм на 16 и смятам да си взема една кутия от малките дето май са по 10 цигари и мисля да ги изпуша набързо. Може ли някой да ми даде съвет как да ги скрия от майка ми и баща ми. Благодаря ви предварително.

112.   Аз съм на 10 години. Не знам защо съм тук, но вече имам план какво да направя ако някой ми предложи да пуша.
Ще кажа Ок Ще ме дам 5 лева в ръката. Ще взема 1 цигара и ще я скъсам ще си взема 5те лева от ръката му/й И ще тръгна

113.   Аз съм пасивна пушачка. *03 съм*
Почнах да тренирам едно бойно изкуство, по-голямата част от тях са 00 набор и учат в училището в града, където се пуши най-много. Имаме тренировки 5 пъти в седмицата. Всеки път поне 1 човек пали цигара и понеже няма къде да бягам накрая свикнах с миризмата и не мога без нея :D
Защо пасивен а не нормален? Ами нямам много джобни пари и освен това ме е страх някой да не ме види и освен това не знам откъде да си взема цигари без да ми правят проблем че съм под 18 :D

114.   Първо пропуших в гимназията, за да съм като другите, а и защото беше против правилата, а нали знаеш забранения плод е най-сладък. После в университета ги спрях, защото вече не беше интересно и не пуших много години. Обаче на 35 ми се събраха много проблеми и лични и професионални и нещо нервите ми не издържаха и срам не срам, пак пропуших. Това беше наскоро и сега се надявам пак да ги откажа като оправя нещата, ама нещо е трудно.

115.   аз пропуших на 12 сега съм на 13 пуша по 4 или 5 цигари на ден.

117.   Много хубав въпрос за една страстна пушачка. Ами аз започнах в 6 клас на 12 години и тогава едва ли не ме мислеха за най- големия боклук,хаха. Казваха ми, че ще щом на 12 съм пушачка, на 15 ще съм наркоманка, а на 20 ще умра от рак. После с времето мойте съучиници пропушиха, в 8 клас половината бяха пушачи. Сега съм 9 клас и вече 3 години пуша. Един учител каза, че цигарите се отказват с инат,а аз му казвам, че да ги почнеш трябва инат, а да ги спреш още по- голям инат. Опитах ги от интерес, но ги почнах заради модата и тва да се правя на голяма, въпреки, че осъзнавам на 12 с цигарата и кафето не съм била най- приятната гледка. Сега немога да ги спра, вече е късно, но мисля, че и на това ще му дойде времето.

120.   Аз започнах на 12 години тоест от 6 ти клас.
Излизах с един приятел да се разходим.
Един ден отидохме в един парк през лятото и беше толкова топло че нямаше никой. Седнахме на една пейка и той запали една цигара аз знаех че той пуши той ми беше казал още при първата му цигара и така той ме попита дали искам да пробвам и аз му отказах той ме попита още веднъж и тогава аз приех запалих една и ми хареса. Като се прибрах първо казах на мама и тя каза че ако ме види да пуша пред нея ще ми вземе компа. От тогава всеки ден излизаме с приятелят ми и се разхождаме и пушим. Виждали са ме и учители нищо не са казвали и до днес се разхождаме така

122.   Активен пушач съм от 20 март 2019. На 15 съм и повечето ми приятели пропушиха на 14. Тогава муфтях една цигара за два три дена. Понякога само си дърпах. Бомбих някоя друга от мама ама беше само когато излизам. Отказвах намеренито си че няма да почна да пуша на сериозно и да давам пари за цигари но дойде и това време където просто се предадох. Сега пуша макс 10 на ден и всяко междучасие излизам да пуша. Почнах и да излизам по често само за да мога да пуша без страх че някой ще ме хване тъй като съм от село. Имам и доста приятели дето ми го натякват "Пеца Пецаа само ще си развалиш белите дробове. Нищо хубаво няма да произлезе от това." Знам лошо е че почнах толкова от рано ама нали знаете. С каквото компания движиш такъв ставаш. Btw пуша Син Дънхил

124.   Аз познавам едно съседско момиче; миналата година, била е в пети клас, пушеше, често, сега вече, колкото пъти я срещна, е с цигара.

125.   В 6-7 клас само две момичета от моя клас пушехме, това беше знак за популярност. След това ми омръзна, събирах се с по-интелигентни хора и не пушех. Когато бях на 17 приятелят ми много пушеше (понеже в сравнение с Англия тук ме струваше като евтин рай, в който всичко трябва да се опита) и покрай него и аз пропуших. Вече 10 години пуша с известни прекъсвания и все по-малко. Сега съм бременна и съм твърдо решила да спра.

51-97 от 97