Споделена история от Наркотици и алкохол

Само за пушачи
Хайде всеки смел да каже кога е започнал да пуши и защо. Ше стане много интересно всеки ако си каже истината. Лично не аз съм пушач, но ми е много интересно. Хайде да разберем...

Коментари

1-50 от 97

2.   Ще бъда честна- не знам защо. Започнах да пуша на 16-17, но причината не е в средата, както твърдят всички. Никога не съм искала да приличам на другите и да се жертвам, за да бъда от "готините" в техните очи. Повечето ми приятели са непушачи. И заради тях не е. Откровено, не знам. Просто имах желание да опитам, опитах, хареса ми, мислех че мога да ги спра по всяко време. После имах труден период в живота, увеличих бройката им и до днес, 5 години по-късно, не успях да я намаля дори, какво остава да ги спра.

3.   пропуших на 14 а сега съм на 14 :Д само бяло виктори :)

4.   ОТ АВТОРА: Към номер 3. А защо пропуши?

5.   Аз не пуша, но влязох тук. :D

6.   Започнах ги в началото на 9 клас, преди това пушех само за компания или като се съберем с приятели, от там започнах да си зимам наливни цигари ей така уж, че пуша, не съм го правил за гъзария, това е тъпо, от там на кутий и така до ден днешен си пафкам, но последно време съм ги намалял, пуша по 10 цигари на ден, рядко 15 макс, че съм слабичак, задъхвам се, сърцето ме стяга от време на време, дори 1 път припаднах.

7.   Аз пропуших на 14 год. Всмисъл такъв - тогава ми беше първата цигара. Излизах на задната тераса когато нямаше никой вкъщи, и се криех да не би съседката от другия блок да ме види, защото беше голяма клюкарка и щеше да каже на нашите. До около 17-18 год. възраст да съм пушила не повече от няколко цигари за 1 месец... после ги увеличих постепенно, и когато пушех по една кутия на ден вече разбрах, че ми е станало трудно да ги откажа. Активен пушач (така да го нарека) съм от около 10-11 год (сега съм на 29). Баща ми и до ден днешен не ме оставя на мира за тези цигари, макар, че вече съм зряла жена, за него винаги ще си остана дете, което е абсолютно нормално. Майка ми (лека и пръст), когато бях тийнейджър разбра, че с наказания и каране няма да ме накара да ги спра, само бих се крила още повече от тях, ми даде пари и каза " Ето ти за цигари, ако ще пушиш, поне да са по-леки, и по-малко на брой. " (тогава пушех синьо Виктори). Милата, какво ли и е било... ама детски акъл.. бях ги спряла за около 2 месеца, когато имах здравословни проблеми, след това излязоха изследванията ми, които се оказаха добри, и отново ги почнах. Опитвала съм да ги спра, но явно волята ми е слаба и не се получава.

8.   аз съм номер 3 :) ами аз не пуша много.... само по цигара на седмица ;) пропуших щото исках да опитам опитах още на 11 и после ги спрях и сега пак за малко и после сигурно пак ще ги спра пуша щото ми харесва

9.   Аз пропуших на 7 първи клас, по големият ми брат пушеше и ме научи с цел да не го изклюкаря на наще, сега след 22 години го разбирам това но не мога да ги откажа.

10.   Аз пропуших на 14 г. Просто нали за всяко нещо си има и първи път. Е ето дойде и първия път, а след него още стотици такива... така, че вече съм си пасивен пушаш МАМКА МУ..

11.   Ами аз съм на 15 години и за първи път, когато пробвах цигара(не съм пушила така редовно) беше, когато бях на 12 години.. тогава майка ми беше влязла в банята да се къпе и по най-голямата случайност си беше забравила цигарата запалена в пепелника. Аз и моят детски акъл искахме да пробваме, защото нали майка ми все казваше, че е нещо много вредно, а нали ние, децата, обичаме забранените неща, и реших аз да си дръпна. Дръпнах си аз един път, не ми хареса особено и се закашлюках, после си дръпнах втори път, за да видя дали ще има промяна във вскуса, но нямаше. Та това е моята историйка, и до ден днешен си пуша с компанийката от приятели, а пуша защото е забавно в нашата компания, ние си падаме по-дивички и сме леко разпуснати, но родителите ни са доста строги и това го прави от типа "забранено", затова е и по-интересно, разбира се.

12.   Спомнях си, че пробвах защото беше, , ГОТИНО''.. всички пробваха и много се радваха, че пушат и покрай приятелки започнах и аз. Много време с месеци пушех чат-пат тогава не бях зависима не ми се пушеше нямах нужда както е сега.
Две години пуших така дори до колкото си спомням не съм пушила както трябва (имам предвид, че не съм гълтала дина както по принцип се прави)
Сега съжалявам, честно казано ако не се бях поддала тогава сега нямаше да пуша. Но осъзнах това чак, когато бях зависима от цигарите.
Почти да не кажа всеки пушач съжалява, че е започнал да пуши.

13.   Ами за съм на 15 и пуша от 13 годишна. Един ден две мой приятелки решиха че трябва да пробват и аз отидох с тях и също заполих цигара и от тогава пуша бях ги спряло защото ме хванаха, но пак започнх и сега е доста трудно да ги спра.

14.   На 20 съм.. пропуших 7-8 клас някъде, тогава започнах и по дискотеки да ходя :д аве откривах живота. В началото пушех само в компания, но последните 2-3 години все по-често иии сега по макс. 2 кутии на ден.. не съм правила опити да ги отказвам.. а не мисля, че скоро това ще се случи.

15.   За първи път запалих цигара във втори клас. Естествено беше от любопитство и келешлък, като дори не гълтах. След това съм палил в 5 клас на няколко пъти, пак от келешлък. В 7 клас пропуших сериозно за окло 2- месеца, в които си купувах цигари, но накрая ми писна да се крия от нашите и спрях. Някъде между 9 и 10 клас прпуших отново, тогава ми беше гадно за брат ми, който беше много зле. Пуших 6 години и го отказах. След това 7 години не пуших, като съм палел 2-3 пъти в годината, а първите 3 години дори не пипнах цигара. Преди 1 година пропуших отново за съжаление и в момента нямам воля да ги спра. Бях съсиапн около изневярата на бившата ми вече жена и последвалия развод. Сега пуша около кутия най-много, а в редки случаи с алкохол и повече.

16.   Дръпнах си на 12, първата запалих на 13. Пуша ГД, Виктори и Кинг

17.   Първата ми цигара запалих на 16 от чисто любопитство, но ми хареса и продължавам. Пуша Бяло Виктори.

18.   На 15 съм. Пуша от около година. Започнах със синя карелия в момента пуша само бяло марлборо. Започнах да пуша защото ми се пушеше. Един ден братовчедка ми си беше забравила цигарите в нас и аз ги намерих. Взех си 2 едната изпуших веднага другата на следваща сутрин. След няколко дена започнах да си купувам сама цигари. И така до ден днешен.

19.   На 15 съм. Пуша от около година. Започнах със синя карелия в момента пуша само бяло марлборо. Започнах да пуша защото ми се пушеше. Един ден братовчедка ми си беше забравила цигарите в нас и аз ги намерих. Взех си 2 едната изпуших веднага другата на следваща сутрин. След няколко дена започнах да си купувам сама цигари. И така до ден днешен.

20.   Запалих цигара за първи път, когато бях едва на тринадесет. Била съм 7 клас явно, момичетата от моя клас пушеха и.. леле колко ми е разбирала главата тогава, трябвало е аз. След два месеца спрях.
В новото училище ги започнах още на втория учебен ден. Просто, ей така, усещах огромната нужда от тютюн. И ето ме, осемнадесет годишна вече, пушачка, без намерение да ги спирам. Не изпитвам нужда да го направя. Може би ми харесва да убивам нещо в себе си.
Послепис:Дайте ми запалка. :(

21.   Ммм, не се гордея много но започнах на 11Г. Просто исках да ги опитам - пуших 1 месец и ме хванаха нашите. на 12Г. пак опитах и пуших 1-2 месеца като комин, и изведнъж ги спрях- просто така. Сега съм на 13 и не искам да повтарям повече.

22.   Пропуших в началото на 8ми клас понеже компанията ми пушат сега съм 10ти клас. Започнах от син мерилин и завърших с червен давидоф. Иначе сега си пуша горна джумая, мм 100's, а някой път и жълта ева.

23.   Аз съм наа 14. Всички на моите години пушат, но аз не мисля да пробвам някога, нищо, че ми предлагат. Мисля, че си е чисто самоубийство да почвате от тези години! Пък и глупаво :)

24.   Аз пък пропуших 5ти клас (за да се докажа, бях тъп келеш.. ), всеки ден пушех, кутии си купувах, но в крайна сметка реших, че това са много разходи и не само.. Та в крайна сметка преди около месец казах "край" и до днес не съм си и дърпала даже :)

25.   Както повечето тука и аз почнах на 14 години. Пуша доста около 1-2 кутии на ден, а понякога и повече. Започнах да пуша, защото имах много проблеми, като училище, приятелка, приятели, семейство, но това вече е друга история. Така де, казаха ми, че пушенето успокоява много и един ден бях толкова ядосан, че второто междучасие, излязох навън отидох веднага при един приятел пушач, той си пушеше цигарата и аз го помолих да си купя една от него. И така всеки ден една по една. Другата седмица две-три, а вече по-другата седмица той ме прати директно в магазина да си купя цигари. И така тази тема е за цигари, няма да разправям и какво друго съм пушил. Така това е моята история :) ( p. s забравих да кажа, че съм на 15 )

27.   За първи път запалих цигара на 14 сега съм на 15 защо почнах да пуша? Това е въпрос на който и аз искам отговор можеби защото исках да съм като другите. Никога не съм усещал зависимост но и на тази възраст как да я осетя родителите ми разбраха 1-2 седмици след като бях почнал да пуша всеки ден. Трудно го приеха но знаеха че няма какво да направят... Защото и те самите са пушачи и те са почнали на мойта възраст майками още не може да го приеме но с баща ми се разбирам и си паля цигара с него. Какво мога да кажа... БЪДИ РАЛИЧЕН НЕ СИ ОВЦА НЕ СЕ ВОДИ ПО СТАДОТО!!!

28.   Пропуших на 10 а сега съм на 18 без спирачки вече цели 8 години но не пуша толкова много една кутия цигари я пуша три дена :)

30.   Ще цитирам само едно има Алън Каар!

31.   Eми сега съм на 14. Първи път си дръпнах зимата на 2011 когато бях на 12, обаче пропуших лятото и отначало пуших по 10 цигари после бях твърдо решена да ги намаля и отидох на село. Там не пуших и като се върнах пуших по 1, 2 цигари на ден. С триста зора ги спрях с 1 на седмица. А пропуших, защото ми харесваше и се изкушавах, защото имаше мн хора пушачи около мен и не се сдържах.

32.   Първата ми запалена цигара: на 13. На 14 пушех междинно, лятото на 15 пушех редовно. Сега съм на 15, но съм забавила ход и почти не употребявам. Започнах от нерви, успокояваше ме, но не съм зависима. Мога да спра в момента, в който реша, правила съм го за период от година. Пуша ММ слимс, Бяло боро, син ЛМ, понякога жълта ева и Парламент :).

33.   Аз запалих първата си цигара на някъде 13-14 години, в края на седми клас, мисля че. Случи се като най-добрата ми приятелка се събра с едно момче, което не само че пушеше цигари, ми и марихуана. Той я убеждаваше да опита, тя почти се беше надъхала, но се срамуваше да не се закашля там като новак (какъвто и щеше да бъде), заради това един ден решихме да си купим цигари и да опитаме. Вече имахме познати пушачки в класа, училище и извън тази среда. Купихме си кутия, купихме си запалка, скрихме се зад един блок в друг квартал и запалихме. Очаквахме да е супер гадно, но се оказа че не беше. След няколко дена ни казаха, че ние не гълтаме дима и заради това така леко понасяме всичко. За съжаление, като го глътнахме пак не ни стана неприятно. Нашите ме хващаха редица пъти, не ги спрях нито веднъж. Но на 16 години май ги спрях за 4-5 месеца по мое усмотрение, просто така пожелах. Но после пропуших отново пак ей така, изведнъж, просто ми се допуши и отидох да си купя цигари (а през изминалите месеци изобщо не се сещах за това). След това обявих на нашите, че аз пуша, помолих ги най-учтиво да приемат този мой недостатък на фона на цялото ми пристойно поведение (отлични оценки, послушание и други плюсове). При което те казаха разочаровано добре и ме оставиха да си се тровя. И така до сега, на 20 години съм. За съжаление, работата ми ми позволява да пуша във всеки една работна минутка, а в университета почивките са през 45 минути. Това ми позволява да пуша повече от необходимото и с мъка се опитвам да намаля изпушените цигари на ден до една кутия, защото упорито надвишавам този лимит в продължение вече на месеци. Единственото време, в което пуша по-малко, е като съм навън с приятели, а за съжаление това се случва прекалено рядко заради моята липса на желание да съм социално активна.

34.   Аз съм на 18 години (12 клас ) пропуших от 9 клас, защото имам проблеми семейни и всякакви и просто от нерви цигарата ме успокоява.. иначе пуша жълта ева, мм 100, бяло виктори и тук таме ЛМ :Д

35.   Аз съм на шестнадесет, но не пуша. Бях ги опитала, но нали бях споделила на майка си(на нея всичко й казвам), тя успя да ме разубеди да ги спра, докато не съм се пристрастила. Сега съм много доволна, че само ги бях опитала, защото и без това сме в много лошо финансово положение. И се гордея, че не пуша.

36.   Аз съм на 13 години, пиша от 12 годишна възраст като преди пушех по 1 цигара на месец сигурно, но постепенно увеличих бройката :/! Просто бях ядосан много и реших да взема една цигара и да опитам и ето до какво стигнах!

38.   Пуша от 4-ри години,пропуших,защото исках,защото всикчки готини хора около мен пушеха.Пуша червено Малборо,Камел,Червен Кинг и понякога свивам тютюн.пропуших на 14 сега съм на 18 и пуша не само тютюн.

39.   Аз съм на 22 пушач съм от 8 години честно казано пропуших покрай "приятели" най-вече за да не се деля от колектива и така вече 8 години. Но съвсем сериозно се замислям да ги спирам.

40.   Пропуших на 14 год до миналия месец 11 години в бранша и сега съжалявам за това. "Думкам по кутия и половина на ден и не стига, че ме бие през джоба адската, но и се задъхвам и от леки натоварвания... а бях спортист уж. Съвета ми е "махайте тая смард докато можете, защото както всички знаем: "лошите навици с времето стават начин на живот"

41.   На 13. Сега съм на 36 и дъня по 2 кутии на ден. Пропуших, защото трябваше да бъда ПИЧ и да ме имат за ЛОШО момче, а бях всъщност отличник. С пушенето си смених компанията - отидох при лошите момчета. Резултат - изключване от 3 училища. Завършване в частно. След това малко ми дойде акълът, но вече беше твърде късно. Е, завърших 2 висши. Хубава, добре платена работа, семейство и т. н. НО не мога да ги откажа. Пробвал съм и лепенки, и електронни цигари - не става. Чадя си по 2 кутии, понякога, когато седнем да се черпим и по повече и това е. Вече не се и опитвам, но усещам, че ми пречат, задъхвам се, тежко ми е, това е. Съпругата ми е непушач, пробвала е да ми говори, файда - 0. Това е. Съвет от мен - не ги започвайте, ако можете. Готини и лоши може да сте и без цигарите.

42.   Опитвала съм цигари 5 - 6 пъти. Не пуша и знам, че няма как да ти хареса като опиташ. Почти винаги се пропушва от келешлък.

За тези, които искат да спрат цигарите - в Токуда правят процедури за отказване от тютюнопушене (с един апарат ти боцкат ушите с ток на определени места определен брой пъти).
Ако човек има мъничко воля (а понякога и без да я има) процедурите вършат работа. Моя мъж (пушач от 25 години) доста скептично към тези процедури и нямаше някакво определено желание да ги спира - по- скоро аз го накарах. Отиде, направиха му една процедура (около 40 минути) началото на август. На следващия ден му направи още една (на втория ден ушите му бяха зачервени, не е точно болка, ама не е приятно). Първия ден беше доста нервен и горе долу с това се приключи. Каза ми, че преди месец е опитал цигара, ама не е могъл да я изпуши, гадна му била. Килограми не е наддал от тогава. Проблем беше промяната на навиците - да пие кафето без цигара, вечер излизаше на двора, пушеше и си четеше книга и т. н. Но и това премина за около месец.
Струват 500 лв., срещу които имаш право на 4 бр. процедури в рамките на 6 месеца. Доста от лекарите - пушачи в Токуда си били направили такива процедури. Водят си статистика, според която при желание за спиране на цигарите имат 90 % успеваемост, а при липса на желание - около 70 %.
Успех!

43.   На 13 и след поредното си разочарование в "любовта" ми трябваше одушник, колкото и да е тъпо. Пуших по няколко на ден и все още продължавам, но само вкъщи.

44.   Аз гордо мога да заявя, че не съм пушач от 2 месеца и ми е супер гот. Иначе по темата, сега съм на 22, започнах да пуша от 9-10 годишна възраст, а причината беше в моите приятели, както казва поговорката '' Барабар Петко с мъжете'' при мен важеше с пълна сила :D

45.   Нa 14 г.нaпук нa....мaйкa ми.
Сaмо бях опитaлa, не ми хaресa изобщо и нямaх нaмерение дa повтaрям, но кaто се прибрaх ме одуши веднaгa и ме удaри.
Нa другият ден избягaх 2 чaсa от училище , зa дa пушa нaпук в къщи, преди дa се е прибрaлa от рaботa.пaк бой.
Нa следвaщият ден същото.
След около седмицa вече дори не ми бяхa гaдни цигaрите, a зaпочнaхa дa ми хaресвaт.
Тaкa се изтъпaнчих пред мaйкa и се изцепих: блaгодaрение нa теб вече цигaрите ми хaресвaт и ще пушa.
И дa се мориш дa ме пердaшиш и дa не, товa е положението.
Много тъпо от моя стрaнa, но дa кaжем- хлaпaшкa му рaботa.
Но мaйкa е билa още по....
Кaкто и дa е, не зaпочвaйте!
Имa толковa други нaчини дa си съсипвaме здрaвето, зaщо трябвa и дa плaщaме зa товa?!

47.   На 13, сега съм на 18. Винаги ми е било интересно, а като пробвах ми хареса, че ми се замайва главата. След време този ефект спря да се проявява, но аз продължих да пуша.

48.   За първи път опитах на 5-6 , но не ми хареса изобщо.Направих го от чисто любопитство.После на около 9-10 дядо ми даде да си дръпна малко и пак не ми хареса.Така че не пуша , но съм пробвала.

49.   Хора, чудя ви се много. Лошо ми стана, като чета, че на по 10-11 годинки тръгнали да пушат. Какво печелите? Аз съм на 13 години, не мисля никога да почвам, защото това е отвратително просто - какво гадно ми става като видя 4-5 клас, слабички, немощни, си дърпат цигарка в компания с големи, които им продават такива. ОТВРАТИТЕЛНО! Погнусявам се, но какво да се прави... Живея в малък град, и на училище всички ученици се събират около училищната сграда да си дърпат по цигара, събират се по магазинчетата до училище... Аз отивам да си купя нещо за закуска, отивам в някой магазин и всичко е в дим... Задушавам се. Не мога да изтърпя и имам чувството, че направо умирам. Сигурно почти няма човек от моя клас, който да не е пробвал цигара. Безобразно. Сега съм 6 клас, догодина 7, и НЕ искам и НЯМА да почвам да пуша. Дори от хората, които ме заобикалят, аз не се хващам. Просто е отвратително това, разбирате ли? Откажете, докато можете! Разваляте всичко в себе си... Но какво съм тръгнал да ви говоря, аз съм малко момченце, което нищо не разбира... Но... ТОВА Е БЪЛГАРИЯ! Пуши си, мри, като си тръгнал да пушиш, никой не те спира! ;) Замислете се!

51.   13
Ж13

52.   Така.... на 14 съм!!! започнах на пуша в 7 клас, защото бях с едни момчета, исках да се направя на "готина" пред тях! сега съм 8 клас и още пуша, но никога не съм била зависима-рядко по една -две цигари! НО обещах на най-добрите ми приятели, че няма да пуша... и засега се справям доста добре... За щастие, нашите ми имат ОГОМНО доверие и никога не са. се осъмнявали в мен и ми става много кофти, като си помисля, че ги лъжа :) иначе ми харесва :)

53.   Предадох се и съм вече пушач. Сутрин много ми се пуши с кафето и не мога да не запаля.

54.   Първата ми цигара беше в 9 клас. Пушех по 2/3 цигари на ден с кафето сутрин и след обед.. но постепенно почнах да си купувам кутий ии след това спрях цигарите и пуша само Мара :) Peace

56.   пропуших на 12 години,и почнах нече 1 път в месеца да пуша

57.   Пропуших на 22 години, когато отидох да живея в чужда страна и вначалото се чувствах супер самотен защото бях далеч от близките ми, а нямах и приятели.

1-50 от 97