Споделена история от Наркотици и алкохол

Как да спра да пия
Здравейте аз съм момче на 17 години незнам защо но просто като отида някаде с компания или подобни работи или като се застоиме някаде с приятели започвам да пия по много и така после продължавам с дни. Не съм некоя пияница според мен. Нямам проблеми семейни или подобно не пия от мъка а от удоволствие в отлично здраве съм животът ми е песен. Но искам да спра с всякаквият алкохол как?? Мисля си да не би да се подвеждам мисля си дали просто аз си го правим така да пия с дни или имам некаква зависимост от Алкохола въпреки че не съм приритал за него :D :D :D хаха

Коментари

1.   Алкохол се спира от раз - това значи изобщо не почваш да пиеш. В началото ти е тъпо, после се научаваш да се забавляваш и без алкохолни пари. Ако имаш човек с проблеми с алкохол/цигари/наркотици в семейството, имай предвид, че си предразположен към зависимости.
Аз лично спрях да пия и давам наздравици с безалкохолно. Прекарвам си чудесно, освен това ми доставя удоволствие да шофирам след това и всички се прибираме с моята кола, което прави компанията и доста мобилна, хората взеха да ме уважават повече и да гледат по-сериозно на мен. Опитай - спести си парите от алкохол и инвестирай в книжка.

2.   Е аз пари за книжката съм си събрал нали само каде чакам месеците да навършим ама да прав си по хубаво е да си джиткаш с колата и да не ти пука. А да не става дума от моето семейство няма никой който да има зависимост половината ми род не пият другата половина мъжете пият нормално в нормите на нормалното

3.   ами мен, що не пробваш да се ограничаваш - примерно, не се наливай до откат, пии по-малко, или пии бира вместо твърдо... аз пия само петък и то гледам да не е повече от 200-300гр. като усетя че мн почвам да се напивам и си трагвам :) има разни схеми така да се ограничаваш...

4.   Има да ама незнам нали просто Не съм някой пияница все пак съм на 17 :D Ама принципно казано унасям се май найстина и трябва да се Ограничавам. Както го е писал пича от 3 коментар

6.   Осъзнал си, че имаш проблем и това е добре, но си мислиш, че не е кой знае какъв проблем. Повярвай ми проблемът е огромен. Алкохолът съсипа животът ми. Заради алкохолът загубих приятели, изпокарах се с всичките си роднини, загубих работата и семейството си, за което съжалявам най- много от всичко. Държах се отвратително с хората, които ме обичаха и искаха да ми помогнат. Загубих любовта на моя живот и малката си дъщеричка. Тогава все още не осъзнавах колко съм затънал и си въобразявах, че винаги мога да спра и да се променя. Преди няколко години ударих дъното и разбрах, че повече не мога да продължавам по тоя начин. Беше твърде късно, но по-добре късно отколкото никога. Сега съм на 40 години и от преди 6 години не съм близвал алкохол, но вече е късно за всичко. Ако можех да върна времето назад, никога нямаше да погледна дори към алкохолът.