Споделена история от Наркотици и алкохол

Музиката, наркотиците и предразсъдъците
От скоро ходя по техно партита, мои приятели не одобряват това, но това е според мен, просто защото не разбират този тип музика. Много е интересен момента, в който когато кажа, че ще ходя на техно парти и всеки ми казва, че 100% ще взема нещо преди партито[визирайки някакви наркотици]. Аз се опитвам всячески да обяснявам, че вече съм вземал каквото съм искал видял съм и съм усетил ефекта от различните наркотици и не ми харесва да друсам, но те продължават да са убедени, че това е то - ще продрусам ако продължавам да ходя по такива места. Става ми много тъпо, че дори и да се опитам не мога да им предам частица от атмосферата, която се заражда по подобни партита.
Жалко за тях, жалко и за всички останали, на които им трябват такива стимули, а не могат да усетят музиката със сърцето си и да танцуват цяла нощ под звуците й. Много жалко.
Пиша ви тези редове, аз анонимният, за да нямате предразсъдъци относно хората и това, което им харесва да правят.

Коментари

1.   Аз също ходех на техно партита преди време - основно хард техно, шранц, транс и там много хора вземаха разни неща, но аз и моите приятели разчитахме само на алкохол. Тей че твоите приятели са частично прави - има много хора дето вземат неща, но ти самият може и да не вземаш. Така че твое си решението. Иначе техното много бързо ми омръзна и минах на dnb, dubstep, electroswing и др. по-интересна музика. :)

2.   И аз ходя от време на време на такива партита, най-вече на морето. През живота си обаче наркотици не съм пробвала никога, дори трева. Да наистина на подобни партита много хора употребяват наркотици, но то си е до човека. И на чалга партита съм виждала друсани. Какво ти пука какво мислят хората. Важното е да се забавляваш и да не се занимаваш с глупави наркотици.
Ж26

3.   Аз също харесвам електронна музика, по-конкретно транс. Ако трябва да опиша с една дума чувствата, които изпитвам на партита, то тя би била "еуфория". Страхотно е.

Макар че по принцип спя нормално - от полунощ до 8 сутринта, когато съм на такива партита, нямам проблем да купонясвам цяла нощ, и деня след партитата изобщо не ми се спи. Не просто не ми се спи, ами се чувствам преливащ от енергия. Мозъкът е голямо нещо...

Иначе не пия дори кафета, пък какво остава за цигари, алкохол или наркотици...

4.   Браво, много точно и добре описано.. Даже все едно аз съм го писал.. Обожавам този стил музика особено Техно-минимал звученето а относно наркотиците си много прав и аз съм опитал почти от всичко по хаус партитата но вече не ме кефи и само си денсам и се забавлявам :)

5.   На 14 години съм. Попринцип излизам с доста по-големи от мен и се зарибих и аз да ходя с тях по такива партита.(друг е въпроса колко ми коства за да навия наще да ме пуснат или друг път да ги излъжа с нещо..) Като казах на моите приятели на моята възраст всички почнаха " ти отиваш там за да друсаш и да си като хипмнотизирана под музиката " и тн. Неееее нищо такова! Един път съм пробвала и тва е! Разбрах, че и без такива може да издържа с часове и да се забавлявам..много се дразня като почнат така.