Споделена история от Наркотици и алкохол

Помогнете ми.. приятеля ми се забърка в сериозни неприятности.
От доста време се чудех дали е добра идея да напиша тази история тук, но това е единствения избор, който ми остана. Надявам се някой от вас да ми даде съвет как да убедя приятеля ми да се спре с бизнеса с пико. отначало не беше нищо сериозно, взимахме си от време на време и то по малко, нямаше никакъв проблем. Но наскоро един негов приятел го запозна с един друг дилър, и оттогава започнаха проблемите- приятеля ми и дилъра станаха много добри приятели, той постоянно му се обажда за една или друга услуга, кара го да му купува хапчета, или да закара на някого поръчката. напоследък все по-често приятеля ми ходи у тях, седят и дърпат.. той вече не издържа и една седмица без да се надруса. А най-лошто е, че започна и той да продава.. И рано или късно ще сгафи някъде и ще го вкарат в затвора. не стига, че телефона му се подслушва и повечето му "приятели" са на пробация, ами и не внимава изобщо. Не знам какво да направя, за да го накарам да спре. Говорила съм с него не един път, молила съм го, той ми обещава че се спира, и след няколко дена разбирам, че ме е лъгал. Страх ме е да не пострада от всичко това и искам да го вразумя, да го накарам да се върне към стария си живот. Моля ви дайте ми някакъв съвет.

Коментари

1.   Мисля, че трябва да си намериш нов приятел. Този наркоман го отпиши.

2.   приятелят ти няма да спре докато не се опари наистина. лошото е, че дотогава може сериозно да затъне.
ти обаче, за съжаление, не можеш да попречиш на това. той е пълнолетен и сам взема решения за живота си. освен да говориш с него (което вече си направила), не виждам с какво друго можеш да помогнеш. всъщност той не иска помощ, за него си е добре така...

3.   Зарежи го!
Той е избрал да бъде наркоман, да върви срещу закона. Щом те лъжи и прави това, за което ти отчаяно го молиш да НЕ прави... значи не те обича достатъчно. Явно не ти обръща достатъчно внимание, а ходи в дома на дилъра. Намери си нов приятел, за да не се забъркаш и ти в бъдещите проблеми на сегашният ти приятел. Не поемай този огромен риск!

4.   Късно е, либе, за китка! Нещата са обратими до определен момент, след него вече - не! Щом е започнал и да продава, значи с това вече си изкарва хляба, и целият му живот на практика вече се върти около дрогата. За него ти вече си някаква незначителна подробност от пейзажа, не винаги приятна при това, и единствената му връзка с миналото и нормалния живот, което също не винаги е приятно за него.
№1 е прав/а.
Ако пък решиш да водиш епична битка за приятеля си, чакат те ужасяващи неща, резултатът е несигурен (да не кажа - непредсказуем), а накрая, дори да успееш, едва ли някой ще ти благодари и ще ти каже "евала!". Ти си решаваш, но най често човек се бори, докато осъзнае че просто няма смисъл и не си заслужава усилията (по-добре ги вложи в образование, работа, кариера)...

6.   Първо зарежи тоя наркоман, порасни, осъзнай се и помисли, че с това супер много би наранила близките си и си намери истински мъж! Чудя се как се примирявате да имате мъже, които пият, взимат наркотици или ви бият, вие чувство за самосъхранение нямате ли, за бъдещи поколения не мислите ли???

7.   ти как разбра че му подслушват телефона? :D :D :D

8.   Помоли го да заминете някъде само двамата. Така ще се откъсне от тази компания, а може би постепенно и ще спре да се друса толкова често. Не разбирам защо толкова мн хора те съветват да го зарежеш. Нима е толкова лесно да изоставиш някого, когото обичаш и то точно, когато има най-голяма нужда от подкрепа.

9.   Номер 8, защото глупавите хора не се обичат (колкото и упоритите, да му викат така) и глупостта не се лекува, че да има надежда... това е същото като жените, чиито мъже ги бият, но те викат - обичам го, не мога да живея без него. Всеки сам каквото си направи...

10.   На един наркоман може да му се помогне, ако той има желание да бъде съпричастен! Иначе е извън графата на човеците!!!

11.   Ти внимавай да не ти навлече на главата някакви проблеми. След като телефона му се слуша, най-вероятно твоя също- все пак сигурно говорите често. Отделно ако го хванат някъде и теб ще те разпитват, недай си боже ако сте заедно. Дори не знам какво е Пико и как действа, но предполагам, че не толкова безобидно. След като веднъж се е подлъгал да продава, предполагам, че лесните парички ще му харесат. Ако наистина толкова много държиш на него говори твърдо и ясно с него и му кажи, че ако не спре с тия неща, ще поискаш да се разделите. Но наистина го направи. Раздели се с него. Ако това не го трогне... още по-добре за теб.

12.   Зарязвай го в най-скоро време!

13.   На един наркоман доста трудно ще му помогнеш да спре наркотиците. Но пък ако го напуснеш, може да започне още по- зле. Трява да си много внимателна, но по-добре го напусни. Знам, че ще ти е ттрудно, но напарави поне добър избор за себе си.

14.   Зарежи го и кажи, че ако не промени мисленето му на теб човек без бъдеще не ти трябва ;0

15.   Бивш наркоман няма, както и бивш алкохолик. Бягай със 120 без да се обръщаш назад. Момчета, колкото щеш.

16.   Сигурен съм, че ще си намериш по-добро момче от някакъв наркоман. Фразата "Има достатъчно риба в морето" важи и за двата пола.