Споделена история от Наркотици и алкохол

Как да убедя съпруга ми че има проблем с алкохола?
Съпруга ми пие редовно,а казва че няма проблем.
Искам да му помогна - имаме дъщеря на годинка и не искам да става свидетел на моето отвръщение към баща й.Алкохолизма му не е агресивен в симсъл ,че не прави скандали,но напоследък е станал раздразнителен и гледа само да се заяжда.От много години сме заедно,аз си го обичам ,но не мога да търпя да се налива постонянно.Някак си се променя не пука за нищо и никой.Сега му предложих да потърсим помош от психолох а той ми се изсмя.

Коментари

1.   Няма как да го убедиш, напротив нещата ще стават по-зле, това му се вика бълкански синдром. Единственото ти спасение дефакто е да го напуснеш докато е с време.

2.   Офф, това е много лошо и много ще страдаш. Като син на алкохолик ти казвам, че за съжаление това е много трудна задача. Баща ми осъзна, но така и не пожела да се лекува. Не може и на сила, защото няма да има смисъл. Имало някакви хапчета, от които алкохолът ставал отвратителен за човека и спирал да пие. Но не знам подоробности, защото не сме ги пробвали, понеже трябва да се дават скришом, а при баща ми не става, понеже е мнителен. Ако се разровиш в нета ще ги намериш, но не знам дали ще успееш да ги даваш, без да разбере. Посети и сайта на Ал Анон, има полезна информация и скайп сбирки.

Успех!

3.   БЯГАЙ ДОКАТО Е ВРЕМЕ!
НЕ ПОЗВОЛЯВАЙ НА ДЪЩЕРЯ СИ ДА ПРЕЖИВЕЕ ТОВА, КОЕТО АЗ ПРЕЖИВЯХ.
Алкохолизмът е нелечим, той остава и по-лошо става по-зле с годините.
Ще почва да пие все повече и ще ти съсипе живота възползвай се докато си млада и се махни от него не мисли какво ще кажат хората, семейството ти или как ще живее дъщеря ти без баща.
Защото повяврай ми останеш ли ще е в пъти по-зле, ще те тормози непрестанно психически и да се прибираш вкъщи, като знаеш, че той е там ще се превърне в един малък ад за теб!
Взимай детето и отиди на квартира или в някоя приятелка временно докато намериш пари да се изнесеш, не се оставяй!
Желая ти смелост да вземеш правилното решение!

4.   Ако осъзнае проблема има шанс за оправяне иначе ще стане още по-зле. Бавно човека, който си познавала ще си отиде и на негово място ще имаш треперещ и заядлив мъж. Скоро ще започне да те отвръщава, няма да искаш да правите секс, ще започнат обвинен за
изневери и тн
И дори изправен пред избора живот, деца, внуци при нас той избра алкохола като знае, че всяка чаша може да е последна.
Намерете си общи занимания, вместо да го оставяи да пие го замъкни в спалнята. намери причината, те винаги имат "галям проблем", и така го забравят.
Помисли дали и ти се държиш различно, след раждането се. променяме.

5.   С баща ми пробвахме ли какво ли не. И с разбиране и подкрепа, и с мрънкане, и със съвет да отиде на психиатър - нищо не помогна. Като малък колко срам съм брал да го събирам пиян от кръчмите. Айде аз се изнесох и си имам свой живот, но ми е жал за майка ми. Обичам баща си и ме боли за него, но не мога да търпя подобно нещо и затова навремето казах на майка си да го напусне, защото неговия живот вече е съсипан, поне тя не да не си съсипва нейния. Тя не ме послуша и си пропиля целия живот да се занимава с алкохолик и вече е късно за каквото и да е и ще си изтърпи последните няколко години от живота. Можеше да се махне докато е млада и да си намери свестен мъж.

Доста съм чел за алкохолизма и мога да ти кажа, че това е до гроб, тъй като алкохолната зависимост е по-силна от хероиновата дори, т. е. дори хероина се отказва по-лесно. Единици са тези, които са се излекували, но даже и да се излекува, няма гаранция, че пак няма да започне.

Според мен докато си млада, се спасявай и си търси щастието, защото повярвай ми, ще ти съсипе живота. И като дете на алкохолик, ще ти кажа, че поне детето не заслужава подобна съдба - да се страхува, да се комплексира и да не може да погледне приятелите си от срам. Изпитал съм го на свой гръб. Ако не спасиш себе си и детето си ти ставаш негов съучастник в съсипването на живота на детето. Сега не го осъзнаваш, но някой ден ще го осъзнаеш, когато дъщеря ти вече е голяма, има си собствен живот и няма да имаш очи да я погледнеш.

Повярвай ми това да го напуснеш е по-малкото зло. Утре може да почне да прави глупости - да ви бие, да ви изнасилва и т. н.

Спасявай се докато си млада, ще си намериш по-подходящ мъж и ще започнеш на чисто. Пък току виж и той си е дал сметка и е започнал да се лекува. И може да се съберете и всичко да е като преди - без алкохол. Има и такива случаи. Но ако се върнеш при него, трябва да имаш някакви гаранции, че няма да се повтори. Може да се е покаял временно и за пред теб. Това е типично за алкохолиците - да предизвикват съчувствие, както между другото и да обвиняват за всичко близките си как ги отхвърлят, не ги обичат и т. н.

Пожелавам щастие на теб и най-вече на детето ти, защото знам какво е от личен опит - никак, ама никак не е приятно.

6.   Номер 4 много добре е описала етапите през които минава алкохолика. Забравила е само, че в 1 момент вече до такава степен му се изкривява съзнанието, че започва да си живее в неговия измислен и необясним за нормалните свят, дори през малкото време през което не е пиян не можеш да седнеш и да говориш нормално с него, защото той говори неща, които за нас нямат никаква логика и са глупости но за него това е реалността и си вярва в нея и не можеш да го убедиш че това са глупости. С 2 думи няма да има и помен от човека който познаваш. Знам че обрисувах тъжна картина, но за голямо съжаление това е истината, която и аз съм преживял. И колкото и да ми се иска да имаше изход, такъв няма. Спасете се поне вие.

7.   Здравей! Аз се боря с алкохолната зависимост на съпруга ми вече 4-та година - резултатът е НИКАКЪВ! Спира за 2-3 дни максимум и след това започва всичко отначало. Предпочита алкохола пред всичко - нито детето, нито приятели и роднини, нито секс, нищо не може да го спре. Не съм се отказала още - но надежда почти нямам...

8.   Няма до можеш да го убедиш , ние сме така от 6 години. Детино е вече на 3 и му вика тате пиан ли си. Колкото до агресивното поведение моя също е мн спокоен и не ми прави скандали, като изкл. Послиднити 6-7месеца в които ме посува и скача да ме бие. Любота ще изчезне и ще ти останат ядовете и детето ще се тормози. Не му давай да пие 2-3 дена и пиши пак.... повярвай ми ще го видиш съвсем друг. Дано се справите с проблема, , че това е ад, а ако не можете не жевейте отделно, гледай винаги да има някой така малко или мв ще се съобразява с пиенето и не живейте във вас. това мога да те посъветва м. Извинявам се за правописнити грешки, тел. Ми променя някой думи