Споделена история от Наркотици и алкохол

Моята изповед. Майка ми пие много.
От както се помня майка ми и баща ми постоянно са в някакъв спор. С баща ми се разбирам много, майка ми си има нейни разбирания за много неща. То не бяха караници за апартамента, в които живеем.. на кой бил, кой го строил, кой вложил в него. То не бяха за пари.

От малка мразя в дъното на душата си виковете на майка ми. Сърдения.
Дори тогава осъзнавах всичко това и исках това да спре и просто да се разделят. Никога не съм виждала истинско разбирателство и любов между тях.
Чудя се защо са ме създали?
Не мисля, че хората трябва да създават "деца", ако не се разбират и не полагат някакво усилие за изграждането на истинско семейство. Годините минаваха, а нищо не се променяше. Ставаше все по-зле и по-зле.
Не искам да ме разберете погрешно... Винаги съм обичала майка ми.. знам че тя живота си ще даде за мен, ако се наложи. Знам, че вътрешно не е лош човек. Но не мога да си обясня нейните реплики и действия. Ако наистина обича детето си.. защо постъпва така?
Започна да пие. И вече пие много.
Всяка вечер. Прибира се и започва да се налива. Сама си седи в кухнята, пие, цапа всичко. На другия ден аз и баща ми почистваме. Тя пръста си не вдига да направи нещо в този дом. Обижда, ругае татко, баба и дядо. Според нея те ме подкупвали с пари... как пък да не? ! Обичам ги, винаги са били добри с мен, имаме много силна връзка!
Тя се държи с всички ужасно. Според мен тя има проблем. Това не е нормално държание за 45 годишна жена. Една приятелка скоро ми каза, че това най-вероятно е критическата възраст, но не мисля.
Това е целия ми съзнателен живот. И аз не виждам изход. Неудобно ми е от съседите. Всичко се чува.
Аз психически се натоварвам и вече наистина не издържам. В момента супер много ме боли главата, защото преди малко и казах всичко това. А тя ме нападна, дори знам, че няма да се вслуша в думите ми.
Казах и, че не искам да се прибира ако това продължава така. Да отиде да живее някъде другаде. Поне като се прибера да знам, че тя няма да се върне. А не да си дойде и първото нещо, което да направи е да си налее. Боли ме докато пиша тези редове, но не се издържа.
Може би така ще е най-добре за всички. Щом няма чувства към татко, щом не харесва бабини... да не се натоварва с нас. Няма да и пречим повече.
Сега се чудя дали днес ще се върне вкъщи след тези думи. И някак си вътрешно.... не, че не ми пука, но вътре в мен се преплитат различни чувства. Събрал се е гняв в мен.
Винаги съм имала всичко, от материална гледна точка, но това ми е липсвало. Нормално семейство.
Мен ме е било срам, както и още ме е, да извикам някои в нас. То всичко е останало в едно положение.. няма жена в тази къща, няма домакиня, няма майка!
Болно ми е, наистина ми е болно.
Отвратителна гледка е да видиш майка си пияна и залитаща. Дори думите не стигат да опиша какво е.
Незнам с татко какво да направим. Пред хората е много добра, много усмихната.. а действително не е такава!
Исках някъде да си излея мислите.. на някакви непознати, в някакъв сайт... до къде стигнах незнам и аз.. живот...

Коментари

1.   Навършваш пълнолетие и търсиш работа, или имаш 18? Събираш парички и ще се опиташ да се изнесеш от вас. И майка ми не изтрезнява, но това е болест, която и докторите не лекуват - Алкохолизъм! Трябва да се прояви желание и силна воля. Малко хора се отказват от алкохола, но аз поне постигнах частичен успех с майка ми, сега е намалила пиенето! Костваше ми доста усилия и нерви, но успях. Вярвам, че ще се оправят нещата. Пиенето е спасението на повечето хора, но за жалост им вреди повече, отколкото им помага.