Споделена история от Наркотици и алкохол

Помогнете .... пристрастена към цигари
Ето я и моята история: /момиче съм/
Втория срок на 6-ти клас... знаех че от моя клас има пушачи. Някои момичета ме молеха да ходя с тях за да не са сами и аз ходех. Понеже винаги ми е било интересно да пробвам цигара си дръпнах и ми хареса. Постепенно започнах да си взимам от приятелките ми по 1 и докато се усетя започнах по повече. Малко или много вече се бях пристрастила. След няколко седмици нашите разбраха и стана много тъпо трябваше да ги спра но нали знаете колко е трудно... От време на време успявах да се измъкна и пушех по 1-2 цигари. Това лято нямах никакъв избор. Въобще на съм пипала цигара. Много ми беше трудно сънувах как пуша или пък ако видя някои с цигара / направо умирах / пък да не говоря като усетя миризмата... И досега е така направо се побърквам. Казах си че в началото на 7-ми клас ще пуша от време на време /знам, че решението е грешно, но.. /

Помогнете ми не искам да съм пристрастена, но не знам какво да правя... помогнете ми

Коментари

1.   Ти от нас защо искаш помощ? Само ти можеш да си помогнеш. Но не като ставаш цигарджийка. Как така ти харесва миризмата на цигарен дим? Аз не издържам! Тате като пуши у нас аз не смея да вляза в стаята. Защо? Защото е ужасно.
А и не те разбирам. Лишавала си се от "удоволствието си" цяло лято те така ли? И какъв е смисълът? Тогава ти е било тежко, но си се преборила! И сега ще захвърлиш всичките си усилия на вятъра? Решението си е твое, пуши ако искаш. Ти ще се разболееш и ти сама ще вредиш на себе си!

2.   Казваш спирам и спираш! Така стават нещата. Не от утре, не от нова година! Ако нямаш воля няма да се справиш. Познавам хора, които са ползвали лепенки, ел цигари и тн, за да ги откажат и такива, които се отказаха от веднъж, но със силна воля. Познай кои се отказаха? Ще ти подскажа... не бяха тези с лепенките и ел цигари.
R@y

3.   Аз ги отказах благодарение на тази книга (на български)

http://duhmarketing.ucoz.com/Alan.Kar.The.Easyway.to.Stop.Smoking_New_Release.pdf

5.   Благодаря за съветите. Аз си мислех тъй като ми се пуши, а не е хубаво... само от време на време в даскало, но рядко. Знам, че решението не е добро но просто не издържам умирам за цигари...

-от Авторката

6.   и аз много харесвам миризмата на цигарения дим, така както някой харесват шоколад например. Но след като зная вредата от цигарите вообще не си позволявам да пуша. Имам много силна воля и ако кажа, например, че от сега в продължение на няколко месеца ще бъда без секс, то така ще бъде! Аз цигара не съм слагал в устата от 20 години и така ще е за напред! Силна воля!

8.   Здравейте, всички!
До авторката: Ще ти дам един приятелски съвет и защото ме е грижа за теб.
Задай си следните въпроси: Защо го правя? Какво се опитвам да докажа? Има ли смисъл?
Истински се замисли за отговорите. Задай на себе си тези въпроси и ако отговориш честно, повярвай ми, със сигурност ще тръгнеш по правия път :D :D :D
Поздрави на всички!

9.   няма кой, как и какво да ти помогне! всичко е въпрос на воля...

10.   Наистина много ви благодаря за съветите, които ми дадохте. В момента съм ги спряла, но от време на време ми се иска за деля с някоя приятелка от класа /която пуши/, но за щастие стискам здраво зъби и казвам "НЕ"
-Авторката