Споделена история от Наркотици и алкохол

Марихуаната като лекарство?
Здравейте, ще започна с историята си.
Преди време моята майка получаваше кризи на панкреаса.
До преди няколко дни нямаше нищо, но започна отново да се оплаква. Отиде на доктор и той откри че има киста на панкреаса.
Опитва със всякакви лекарства, но не и помагат.
А аз бях чувала, че марихуаната се използва за средство за облекчаване на болките.
Не ме разбирайте погрешно, не искам да се лекува с марихуана, просто искам да не я боли толкова до операцията която е другия месец.
Моля ви за мнения, без злоба в тях просто питам, не съм достатъчно информирана по тази тема.

Коментари

1.   Ако кистата е признак за заболяване като тези по панкреаса например, които сочат възпалителен процес, се назначава подходяща терапия. Не мисля, че може да я облекчи марихуаната. Докторите предполагам., че ще и дадат обезболяващи.

2.   В някой щати на САЩ марихуаната се продава като обезболяващо, защото за разлика от другите силни лекарства против болка има по-малко странични ефекти, но разбира се не се продава свободно, а само с рецепта и на определени места. За съжаление в България нещата не стоят по този начин и тук пушенето на трева дори с медицинска цел е забранено, за това по-добре е, да се придържа към традиционните обезболяващи, а ако един ден има референдум за легализирането на марихуаната, аз ще гласувам с твърдо ДА, особенно когато става дума за използването и като лекарство. Самата аз страдам от мигрена и понякога болката е почти нетърпима, в някой щати за това биха ми изписали марихуана, но тук съм принудена да се тровя с традиционните болкоуспокояващи и за това знам, че понякога марихуаната не е чак такова голямо зло каквото се опитват да го изкарат. Ама на, живеем тук, а не в Холандия, предполагам знаеш за прочутите кофи шопс. :-)) Е, ако някой ден стигна до Холандия, мисля да ги посетя.
Дано майка ти се оправи и няма нужда нито от марихуана, нито от други лекарства.

3.   Виж сега, тези неща за марихуаната, че се ползва за облекчение на ракови страдания и други болести, са едни брътвежи на професори и доктори, които си търсят разни оправдания, за да изчистят гузната си съвест, понеже не пропускат да запалят масура в края на работния ден, само и само да освободят стреса от работата. Така ще накарат повечето подрастващи да повярват, че легализацията на този бурен е напълно удачна. Действието на тревата успокоява, но това не значи, че приложението е редно. Има толкова много растения и плодове, които под една или друга форма ще действат добре на човек, ама не е удобно, в случая Маточина - Успокоява, но не помага за манипулацията на хората. Трябва да се пуши и да се тресем от апатия.
Приложението в медицината ще остане мит, не практика. Аз познавам и двама невролози, казвам за приложението на тревата в медицината, те се изненадват. Искам да кажа, че един от тях беше един уважаван лекар. Марихуаната я пушат и родители с деца! Тука имаше една тема на стресирани от работата, пушачи на масури и родители на малки деца. Те всички станаха толкова отпуснати, а сега и родителите ще ги правим дебили. Как може 50 годишни да вършат толкова недорасли неща..
Масура дъни, не издига!

6.   От авторката : до №1 - Да, те и предписаха сума лекарства. Тя пи всички с надеждата че ще и мине, но уви. Затова питам тук това е единственото останало което не е опитала.

7.   тревата наистина може да се използва като лек и това го знам от личен опит. Примерно аз страдам от гастрит и след масура се чуствам много по-добре и мога да ям сичко, но докато ме боли само се свивам. Уважавам тревата и нямам проблеми с нея просто хората са глупави :)