Споделена история от Наркотици и алкохол

КАК ДА Й ПОМОГНА?
Здравейте
искам да кажа моята болка за една приятелка и се надявам някой да ме посъветва.
Тя е на 20 -силен човек но в един момент се оказа зависима от гадната дрога и то заради човек който не го заслужава. Тя искаше да му помогне да се отарве от наркотиците но той я "обсеби" и в момента и тя се друса вапреки че отрича. Така продължава вече доста време и тук идва още по-гадното че майка й е разбрала и ни моли мен и моите приятелки да я спрем да я отдрапнем защото може да стане най-лошото. Но как да спреш човек който дори не слуша майка си? Тя никой не слуша. Искам да й помогна защото много хора си отидоха заради наркотиците и няма да си го протся ако я загубя.
Ако сте изпадали в същото положение-моля-дайте ми съвет !

Коментари

1.   И аз имам приятелка, която е на тази възраст и тя също се друса и какво от това?

Как да й помогна? Извинявай много, но е на 20 години и вече би трябвало да се е научила сама да взима решения. И що за майка е тази нейната, която да знае че детето й се друса и неправи нищо, а кара приятелите й да й помогнат, а?

И аз искам да помогна на моята приятелка, но незнам как, няма смисъл да се казва на родителите й..

2.   Първо за този проблем дали си на 20 или на 30 няма никакво значение попаднеш ли в лапите трудно има отърване и изобщо не е толкова лесно колкото го смятат някой че даже и обвиняват, визирам мнението преди мене. Такъв човек не слуша никой, няма майка няма баща няма приятели ако те тресе зависимостта, каквото и да обещава не е вярно и то не е защото не иска, а защото не може, проумейте го и не допускайте на близките и приятелите изобщо да стигнат до там, ао разберете, на ранен етап е много по-лесно. Първо тази дрога трябва да бъде заместена с нещо, кажи на майката да не се хваща на въдицата на разни доктори който искат пари за хапчета който ще заместят наркотика и помагат за отказване, пълна глупост е и загуба на пари, единсвеното спасение е метадоновата програма където междо другот доста трудно се врежда човек за съжеление и пак е платено (това вече дължим на скъпата ни родина която не милее за младите си защото е грехота за такова лечение да се взима пари, това е мое мнение). Та с метадона вече ще се чувства много по-добре, след което обаче това момиче трябва да е постоянно заето с нещо а не да мисли за старите неща, да работи, нова компания от хора който имат амбиций да направят нещо с живота си, да спортува нещо, просто да е заета разбирате ли това е много важно, тука могат много да помогнат приятелите, ако с анмери и някое свестно момче още по-хубаво любовта я е довела до това може и пак да и помогне. Така с течение на времето ще се поуспокой, проблемът с абстинецията е най-страшен, дано никой не види подобно нещо или изживее. Точно тука може да помогне именно тази програма с течение на времето се намалява дозата и вече се гледа по друг начин наживота. Това е спасението според мен. КЪсмет и успех на момичето, Трябва да се бори миличка, трябва да е силна. Трябва да е разбирана и обичана

3.   Напълно съм съгласна с казаното от ном 2. Но незабравяйте че ако тя самата не иска да се откаже, нищо и никой не може да й помогне. Просто не се отказвайте от нея, защото такива хора имат огромна нужда от любов и подкрепа.

4.   Аз съм на 21г НЕ СЪМ ОПИТВАЛ каквото и да е (цигари и всякакви други наркотици) и нямам никакво желание и любопитство за това => изобщо не съм попадал в такава компания (аре за познати, които пушат цигари имам, но аз си отстоявам правата на непушач). Та се питам, като наркоманите изпитват абстиненция (дали наистина я изпитват или си измислят, като оправдание да вземат следващата доза) и не може ли някой техен близък да ги упоява с хлороформ, етер или някакво друго средство, а като се събудят и искат още да се боцкат - пак отново сън? Не съм доктор, но мисля, че с течение на времето физическата зависимост ще изчезне и ще остане само психическата, там ако не се справят сами - пращайте ги на психиатър или ги спукайте от бой, за да се наплашат и да не си помислят отново за това. Ако са жени (и хубави) и въпреки всички усилия продължат с наркотиците - някой път, в който са се надрусали, извикайте трафиканти на бели робини и ги продайте (те без туй умствено за нищо вече не стават, та поне физическата потребност от секс на други хора да задоволяват), а и по този начин ще спечелите и пари! :)

6.   тьпи наркомани сте сичките и аз сам се друсал дори много повече от нормалното .... Но какво значи пристрастен бе ..... не че ми се е случвало просто наште са ме научили явно така .... - неможеш? не искаш ли ? ... един шамар и заклучен цяла седмица а това става вапрос като имах 2 ки само .... сега сам на 17 ... и друсах се около 5 месеца сичко провбах писна ми .... а и не искам .... естествено че сам имал такива моменти но точно в тези моменти сам си кавал аиде понеже искам няма пьк ! .... И НЕ ВИ ДАВА " СТИЛ ИЛИ ДА СТЕ ПО ГОТИНИ ... Това е просто простотия поне за мен .... "

7.   Номер 6 малко време си се друсал. Трябват поне 5 години опит за да може да разбереш за какво става дума. Явно си в началото ;)

8.   Категорично не слушай Номер 4 и 6 миличка, послушай Номер 1 и 2 Успех !

9.   Жено, не слушай номер 8 - тя сигурно е "бивш" наркоман, който може да ти се закълне, че не е взимал от няколко месеца или години, как сега се чувства добре и как докато е взимала всевъзможна химия и опиумни материали се е чувствала добре, но след изтичането на въздействието се е усещала като парцал и как героично се е отървала от наркозависимостта с цената на много усилия. Дрън-та-дрън - след неопределено време ще и се случи нещо неприятно в живота и пак ще стане прахосмукачка.

Аз съм автора на пост номер 4 и там говоря истината - ако сте в провинция където има къщи, вземете я свалете в някое мазе, което е звукоизолирано и я оставете 1-3 седмици заключена на тъмно, пък да видим дали няма да и по премине абстиненцията и зависимостта, като не взима над 20 дни нищо, а за да не изпадне в шок я "черпете" с вода с разтворени в нея приспивателни - като спи, няма да я боли.

10.   Номер 9 виждам че си "специалист", но едва ли би слушал един далтонист да ти говори за цветовете на дъгата. Който не е взимал наркотици не знае за какво става дума!

11.   Да не се сърди, но си личи, че номер 2 няма понятие от наркотици и не е имала никакви допирни точки с лечението. "единсвеното спасение е метадоновата програма" Нека приятелката ти бъде сигурна, че метадона ще срине организма й до основи, още повече като е на 20, не е раждала и резултатите от него са частични. Щом като е в началото много по-лесно ще стане ако се намери бивш наркоман който да й разкаже какво му се е случвало, какво е преживял, тогава ще се стресне и ще спре навреме. Знам за такива случаи. И нека помни, че метадона е бавно самоубуйство.

12.   номер 9, ти да не си луда??? Я, ходи се образовай малко, че само глупости ти твори мозъка. Аз съм майка на наркоман... и ако си мислиш, че така става лекуването, всичките до сега да са се излекували. Ако ти си дебела и искаш да отслабнеш, и ако те заключат за 3 седмици някъде без да се храниш, след това... я се замисли!!! Живеем в 21 век, хората вече какво ли не измислят за борбата срещу наркотиците, а тя ми тръгнала да го заключва и вързва докато му мине абстиненцията...

13.   Към написалата номер 12 - от къде ме изкара жена бре? Покрай сина си да не си почнала и ти с халюциогените? Не виждаш ли какво съм писал и как съм го писал в коментари 4 и 9? Или не правиш разлика в родовете в българския език?

Хубаво - един месец може да не стане - но се обзалагам, че ако затворите за година един наркоман (жена, мъж, момиче, момче - няма значение) в едно мазе и му прилагате всевъзможни психоатаки, и му налагате различни ограничения и накрая го пречупите както физически, така и психически, то последното нещо след тази година, е да си мисли за наркотици.

Пак казвам - не съм наясно, но съм сигурен на 99%, че ако това се приложи ефективно - ще има ефект. Да, може след това да е мръднал/а от към психика (но и без това, ако продължи да си се друса, това рано или късно ще стане отново), но няма да е наркозависим/а. Друг е въпроса, че хората в градовете са с апартаменти и нямат отдалечени от населени места мазета (за да не могат околните хора да чуват крясъците на "пленника"), а и това важи с голяма сила и за някои от хората с къщи.

И пак повтарям - човек с абстиненция предполагам, че може да изпадне в шок, и неописуемо желание за набавяне на наркотик само когато е в съзнание - поддържайте го в изкуствена кома няколко месеца или години, пък после ми твърдете, че като се събуди ще има още физическа зависимост. Ама на - не ви се прилагат тези методи на лечение.

14.   Отново съм аз - пича с коментари 4 и 9 (а ако модераторът е повелил - и с пост номер 13) - може да съм радикалист, ама така трябва - тръгнали те да ми лекуват наркоман с...
... метадон (пак вид наркотик). Какви сте такива? Утре ще почнете да убеждавате, че най-добре наркоман се лекува в Афганистан и Ирак, и че най-добре за него е той/тя да се занимава с местните растения в тия страни, да ги полива, да се грижи за тях, а когато дойде подходящият момент - да суши плодчетата/семената им и прилежно да ги дообработва, след което да пакетира за транспорт, за да може да задоволява нуждите на бъдещите работници от Европа. :)))

Мани - в тая страна се напълнихме с цигани, наркомани, сектанти и всякаква подобна измет. Циганите са си рождено обременени (повечето от тях, но това е и заради близкородствените връзки между тях - може би има тук-там някой/я по-свестен/на). Но какво да кажа за наркоманите и сектантите - ем му се "пее", че е вредно, хем оно опитва. Като са почнали - да се свършват. Сигурно е болезнено да се разделиш с такъв човек, ама като се е родил/а нефелен/на? То пак казвам - и да се лекува, даже и да спре за известно време, по логичения закон или пак ще почне след време отново, или ще влезе в някаква секта - като психиката е слаба, това е положението.

15.   14, доста си далече от проблема. Това е най-лесния начин и доста хора са го пробвали, но практиката показва че не работи! Това е!

От тук нататък можеш да си чешеш езика колкото си искаш и да измисляш подобни "системи" за отказване, но практическа ползва от тва няма да има!

16.   към 15 - не знам колко "доста хора" са го пробвали, за да твърдят че с упойка няма да се премахне физическата зависимост, тъй като за изкуствена кома се разбира непрекъснат дълбок сън, и то не само за няколко часа. Като за нея (изкуствената кома) съм на 99% убеден (пак повтарям - не съм лекар), че след продължителното й прилагане след време физическата нужда от наркотик ще изчезне. Тъй като организма бавно, но славно ще започне отново да възстановява био-химичните си процеси и вещества. Но не твърдя, че това ще помогне на психическата зависимост - но и смятам, че няма смисъл да се лекува човек, който не иска да спре да употребява наркотици. Това е все едно да спасяваш самоубиец - оня, ако е решил да се свърши, все ще намери начин как да го стори (освен, ако не го набутат в психиатрична клиника и не го блъскат с "коктейли" от лекарства, за да не може да мисли). И би ли ми казал/а откъде знаеш, че "доста хора" са го пробвали (това за изкуствената кома) - тъй като за нейното прилагане предполагам са необходими много парични средства, пък и не е като при метадона, при който индивида, който го приема, не се налага да е в безсъзнание 24/7 в седмицата.

А ако питаш мен държавата изобщо не трябва да спонсорира лечението на наркомани. Ако нещо трябва да изпълнява, то това е да прилага много по-ефективен контрол върху разпространяването и гонитбата на наркомани и дилъри на наркотици. Като пример за такъв - е да се правят по-чести проверки на места където се разпространяват наркотични средства - примерно дискотеки. Да се изпращат тайно (но като казвам тайно - значи тайно) спец части + лекари-специалисти в областта на опойващите и психотропни вещества и да се проверяват на място всички посетители в дадена дискотека. Ако се уличи някой в употреба - глоба от 5000лв. Ако надрусаният е непълнолетен или малолетен, то глобата да е за сметка на родителите му, като ако е малолетен, то да се арестува и единият от родителите по обвинение на неприлагане на ефективен родителски контрол (но за целта трябва да се въведе/измени подобрен закон). Да видим дали наркомана ще се надруса още веднъж, след като родителите му го пребият и му разяснят как от неговото слабоумие, семейният бюджет е намалял с 5000лв. Че някой опитал от любопитство и не знаел какво ще стане - дрън дрън, та пляс. В днешно време всеки е наясно до какво водят наркотиците. Въпроса дали ще ги приемаш си е лично твой избор. Аз съм си казал за себе си, че няма да опитвам - и до сега не съм. Дори съм и непушач (и като казвам непушач, означава, че не съм бил такъв никога до сега, дори не съм опитвал цигара) - ти си прави сметка! И съученици и колеги са ми предлагали да изпуша поне веднъж една цигара - но съм отказвал. Сега, ако някой лумпен се влияе толкова много от мнението на околните - какъв ми е проблема на мен? Първо - че е имал избор в каква компания да попадне, второ е имал още веднъж избор дали да приеме или не. След като е изразил своето волеизявление да консумира наркотични средства и то на 2 пъти (един път косвено, а друг път директно) - иди го лекувай на сила. Пак повтарям това са си мои мнения, и не се поддавам на убежденията тук, дали съм прав в позицията си или не. Никой и нищо не ми е гарант, че ти - номер 14, може да си опитвал/а или пък да си бил/а зависим/а и да говориш от личен опит - а ако си го правил/а - то не изглежда добре в очите на хората (поне в моите) сега да пееш, че било вредно - защото ситуацията е като да откриеш топлата вода - отдавна е открито и доказано, че употребата на наркотици е вредна и опастна, за да изказваш мнения, че това наистина е така (след преживян личен опит).

17.   От комунизъм, педерастия и наркотична зависимост спасение няма.

Аз до преди една година бях хетеросексуален. Женен съм имам две деца. Веднъж след употреба на много алкохол ми се случи нещо от което не мога да се се отърва...
В пияно състояние мъж ми направи минет и след това го чуках. От този момент търся мъже за секс. Опитвам се да се откажа, но желанието ми да прониквам на едното място дълбоко ме активира да търся сексуални контакти с мъже. Секса с мъж ми действа стимулиращо бодро.
Та... от хомосексуализъм, комунизъм и дрога отказване няма.

18.   Хора не мога да ви разбера защо всеки се прави на учител. За това има доктори но най-вече обичта дадена ти от близките може да помогне стига наистина да го поискаш.

19.   Моят съвет е да й направите засада с майка й и приятелките и да я отведете в болница за наркозависими. Надявам се да се оправи, защото е само на 20 и ще е жалко да си отиде преди да е видяла всички хубави неща в този живот.

20.   Ще ти кажа нещо за наркоманите, ти сама си прави преценка. Това са хора които не знаят какво искат и за това са започнали с дрогата. Аз съм на 31 год. и съм бивш наркоман. Едно ще ти кажа миличка, запомни го добре:
"СПИРАНЕ ИМА, ОТКАЗВАНЕ НЯМА." Може и да си на 50 и пак да започнеш. Наистина е трудно и то много. Сега не знам какви са финансовите възможности на твоята приятелка, но за нейно добро е да я пратите в комуна в Испания. Аз лично сам седял в комуна 7 год докато си стъпя на краката, и като имаш предвид че не сам припарвал до най-лошото. Пожелавам на твоята приятелка да осъзнае какво прави със себе си, защото по-късно може и да стане по-лошо.

21.   Едно ще ти кая мила, бъди до нея, не я изоставяй, тя със сигурност има проблеми и за да ги реши, взема наркотици, разбери какви са и и помогни да ги реши, но най важното е да си до нея, и запомни, никога не я наричай наркоманка...