Споделена история от Наркотици и алкохол

Пристрастен към алкохол?
На 17 години момче.

Какво пия и какво количество? - Бира, 4 литра (най-често)
Колко често пия? - Всеки петък (понякога и събота)
Защо пия? - Защото ми е весело с приятелите и се отпускам (нов човек ставам направо)

*Понякога след като пием бира и минавам на ракия
*Пуша когато пия, което е огромен проблем, но това е друга тема.
*Мезе рядко взимаме.
*НЕ ми треперът ръцете, НЕ пия сам
*Има случаи когато слушам няколко песни и ми се допие адски много.

Какво мислите вие? Пристрастен ли съм?

Коментари

1.   Зависи от гледната точка. Имам познати, които не близват и капка и ще ти кажат, че си алкохолик. Аз пия вино всяка вечер (1-2 чаши) така, че за мен пиенето на бира веднъж седмично е повече от нормално. Не е нормално ако се прибираш на 4 крака, повръщаш и не помниш какво си правил. В общи линии нещата стоят така - след като те притеснява, просто спираш да го правиш.
Ж27

3.   Обикновено са нужни години работа, за да се изкачиш на 24-ия етаж. Трябват обаче само 30 секунди, за да се окажеш на улицата.

4.   Сега си на 17 и ти е смешно, ама ще видиш с това системно пиене при това без мезе до къде ще стигнеш един ден. Смеем се на американците, че до 21 години една бира не могат да изпият, ама то си има защо.
Та, не все още не си пристрастен, ама ако я караш така... това, че ще ти треперят ръцете ще ти е най-малкия проблем!

5.   И защо пиеш, ако мога да попитам? Мислиш се за интересен, но всъщност ти наистина ти пристрастен към алкохола. Който си го прави, на себе си го прави.

7.   Е Ако е само петък и събота спокойно само да не стане като мене през ден не, че е лошо де ама внимвай хазарта и алкохола върват ръка за ръка

9.   5. И защо пиеш, ако мога да попитам? Мислиш се за интересен, но всъщност ти наистина ти пристрастен към алкохола. Който си го прави, на себе си го прави.

** ако прочетеш отново ще видиш защо пия. не се права на интересен и не мисля че съм просто е отпускащо и е забавно

10.   Номер 5.... много тъпотия лъха от тебе сигурно си няква сухарка или сухар дето е постоянно пред тележизора у тях без приятели... Кво толкова има да си пие събота и неделя с приятели. Тва е много консервативен коментар твоя, сякап сме в 19 век я се осъзнай малко бе. Пий си и си купонясвай с гаджетата.

11.   Ами няма лошо да пиеш бира 2 3 дни в седмицата АМА 4 ЛИТРА. Не можеш ли да изпиеш 1 литър или литър и половина. Какви са тия 4 литра? След време ще почнеш да пиеш по-често, а след това по-често и по-повече. Тогава вече ще си алкохолик.

12.   До автора: Веднага ти казвам - потенциален алкохолик си. По много лош път си тръгнал. От опит го казвам. Аз в момента се боря точно с такъв проблем, а на 17 години не помирисвах даже. После се започна по биричка-2-3-5-10, каса, ракия, вино, какво ли не. И в един момент се оказа, че пиенето се е превърнало в начин на живот. Много е лоша тази работа, вярвай ми. Така те омотава, че не усещаш кога си затънал до шия. Бягай колкото се може по-далеч от това. Като пиеш не си по-интересен, напротив. Както коментира номер 10, аз нито съм сухар, който по цял ден гледа тв или седи в къщи. Напротив, дай ми компании, маси, заведения. Но алкохолът НЕ помага, а вреди. Аз за малко да си загубя семейство, работа, дом точно заради това. Сега не близвам грам, а пак ми е весело в компания, пак си става купон, никой не ме е заклеймил, че не пия. А и ми е много по-добре. Не се лъжи. Ще съжаляваш един ден!!!