Споделена история от Наркотици и алкохол

Страх от миналото.
Оставих старата ми компания.. с тях само пиехме, пушехме и купононясвахме. Няколко човека дори се друсаха но аз никога не посегнах към наркотиците. Успях да срещна един човек, който ме промени. Заради него спрях и пиенето и пушенето. Старата ми компания не ме потърси. Но и до ден днешен се страхувам дали няма да ме потърсят или някакви лоши хора да ме забъркат в каши. Страх ме е не от бившите ми приятели, а от техните приятели - наркомани, биячи и тем подобни. Не че съм правил или казвал нещо за някой, просто съм несигурен. Моля за съвет.

Коментари

1.   Не разбирам защо те е страх от тях. Първо, вие не сте се карали, заплашвали или били, просто сте спряли да контактувате. Човека, когато си срещнал явно е гадже или поне така тълкувам думите ти. Хубаво е, че си спрял цигарите и алкохола, защото не водят до нищо добро, едно че жена ти след време ще ти натяква колко пари отиват за глупости, друго че сама виждам как наще умират пред мен заради простотии. Смятам, че е добре да им пишеш и да каже... така и така братлета не ми се сърдете, уважавам ви, но вече не пия и не пуша и затова не се събирам с вас.. обясни им човешки, че нямате общо повече. Освен това аз не виждам какви приятели са ти били те при положение, че защото си се променил са те зарязали. Какъв е проблема, че вече не го правиш, ако все още умееш да правиш купони? Само сте се използвали взаимно за компания.

2.   Ако срещнеш някъде някой от старите ти "приятели", го поздрави. Отнасяй се добре към тази група хора, след като те е страх. Не ги търси и според мен всичко би трябвало да е наред. След като те не те търсят и ти не ги търси - ти не им трябваш, както и те на теб. Успех! :)

3.   Струва ми се, че този страх който изпитваш е нещо много хубаво, защото точно той може да те предпази от компанията, и глупостите, от който спомена че си избягал!