Споделена история от Наркотици и алкохол

Зов за помощ !
Здравейтте. Обичам да пуша марихуана и искам да го правя, но с течение на времето нещата се усложниха..! Когато пуша марихуана, в главата ми става голям хаус, пулочавам поток от странни мисли, започвам да мисля някакви глупави и безмислени работи, мисълта ми е много концентрирана. Сковавам се целия. Чувствам се по различни начини. Много съм объркан, депресиран, тревата адски ме депресираа! Също започва да ме хваща нещо като социално фобия. Моля ви помогнете, ако някой е имал такъв проблем нека пише.

Коментари

1.   Главната причина за това състояние е стандарта в които живееш. Имаш нужда да промениш компанията с която се събираш, повярвай ми това ще ти се отрази много добре също така е препоръчително да не мислиш за гореспоменатите "проблеми" за да не се натоварваш излишно (unnecessary stress) и Най-важното което е да си изградиш елементарни цели за живота. И никога не оставяй марихуаната да бъде тема "Табу" в съзнанието ти. Това е всичко общо взето, ако наистина спазваш съветите които написах ще забележиш промяната :)

2.   Не пуши, колко му е.

3.   Ами спри да пушиш, като не ти харесва. Толкова ли е трудно да се сетиш?

4.   Ти си сбъркан. Принципно е обратното, една приятелка е срамежлива и не може да говори с хората, после пуши трева и гледаш как говори супер глупостите и даже се запознава със случайни хора, а иначе никога не би посмяла и даже има повече приятели и се чувства по-свободна да говори и е щастлива.

7.   Явно зацикляш. Разреди пушенето просто, за да не си убиваш кефа.

8.   щом се чувстваш така не пуши известно време .. ще ти мине :Д

9.   Много силна трева пушиш, приятел. Беше същото и с мен. Ето ти няколко насоки:
-Пуши предимно сам, замисляй се и анализирай всяко едно нещо, което попада в полезрението ти.
-Не се затваряй никога докато пушиш.
-Опъвай си максимум 2 пъти, после можеш да повториш, но остави мозъка ти да свикне с интоксикацията.
-Търси си зарибявка, дори било то да си редиш детски конструктор, дори накрая да не се получи нищо, няма никакво значение, важно е да даваш постоянно насоки на мисълта си.
-Социалната фобия е нещо нормално (аз и казвам сценична треска). Помни, че ако си сред хора, които не са напушени и не те познават дотолкова добре, те никога няма да забележат промяна в поведението ти, защото са като коне с капаци сравнено с бушуващите ти сетива.
-Рисувай, прави си склуптури, играй си с топченца.
- Не на последно място- пуши основно през деня, така светлината активира отделянето на допамин (хубав слънчев ден... хубаво ми еееееее!! ).
Лично аз разчитам на тези насоки, защото имах същата неприятност. Късмет :)

10.   За какво ти е тревата, след като те кара да се чувстваш гадно? Не трябва ли да ти прави кеф? Като виждаш, че не ти е готино, спри се. Май само тъпия навик ти е останал и нищо друго. Няма ли кеф и другото не ти трябва. Не е ли така?