Споделена история от Наркотици и алкохол

Автоимунно заболяване
Здраве?те, имам ревматоиден артрит, няколко лекари ми казват, че това е автоимунно заболяване. Имуноподтискащите медикаменти отславбат имунната система и докарват други заболявания. Един лекар неофициално ме посъветва ако мога да си намеря да използвам Канабис, ко?то бил много добър и едновремено почти безвреден имуномодулатор, ко?то може да бъде полезен и при други автоимунни заболявания, например болестта на Крон.
От форумите намирам, че много хора употребяват Марихуана за удоволствие и за разтоварване. Винаги съм се питал как успяват да се снабдят с трева. Ето, налага ми се по здравословни причини, а не мога да намеря известно количество, поне за няколко месеца.
Ще бъда благодарен, ако няко? има идея! Или да сподели опит в набавянето на трева.
Чета, че движение Промена се бори за легализирането на Марихуаната с медицинска цел, но докато това стане, ако въобще стане, ще бъда вече инвалид, ако не по-лошо.
Благодаря за вниманието!

Коментари

1.   Ревматоидният артрит Е автоимунно заболяване. Ако си направиш имунологичен тест, ще се окаже че имаш и други автоимунни, те никога не са само едно. Изобщо справянето с този тип заболявания е доста сложно и със спорен ефект. За излекуване изобщо и дума не става. Съветът ми е да опиташ холистични методи за справяне поне донякъде с проблема - хомеопатия, аюрведична медицина, занимания с йога, задължително промяна в начина на хранене и нагласа към света изобщо. Марихуаната сигурно също е сред тях, но нямам идея как да се снабдяваш с нея, колко ще ти излиза и доколко е удачно да се спреш точно на този вариант. Изчети повече и избери най-доброто за себе си. И никакво отчайване - едва ли има човек, който да няма такъв вид заболяване- доста са. Има по-тежки и не толкова. Номерът е да се задържа положението и да не става по-зле. Нивата на стрес - всякакъв, трябва да бъдат сведени до минимум, а това става с полагане на съзнателни усилия и правилна мисъл. Друг начин няма. Ако успееш да овладееш стреса, организмът ти може и да се освести, знаеш ли?

2.   На мен ми откриха реактивен артрит на 17 години. Не можех да мърдам изобщо около седмица бях като парализиран целия всяка една става. Биха ми някакви инжекции и всичко се нормализира, но след това спорт и правилно хранене медитации и други такива. Вече 8 години нямам проблеми!

3.   Хомеопатия! Майка ми поддържа добро състояние на автоимунно заболяване благодарение на ежемесечни посещение при хомеопат.

4.   Авторе, не само, че си отровил организма си с храни - боклуци и други химикали, ама зорлем искаш наркоман да ставаш. И всичкото туй "добро" ще си направиш от липса на воля. Има много начини за детоксикация - гладуване, суровоядство, разделно хранене, спорт, процедури и т. н. Това са нещата от които тялото ти има нужда, не от дрогата. С лечебно гладуване се лекува (не облекчава, а лекува) множествена склероза. Поинтересувай се.
А за този "лекар" дето те е посъветвал да се друсваш нямам думи. Дрогата може да има смисъл само в крайната фаза на смъртоносни заболявания, тогава когато изхода е ясен и е скоро.
Желая ти да намериш вярното решение на проблема ти!

6.   Авторе, моля те кажи какво става с теб, дали намери решение на проблема. Майка ми има ревматоиден артрит :(

7.   Към номер 4.. Моля кажи повече за това лечебно гладуване..