Споделена история от Наркотици и алкохол

Проблеми след като спрях наркотиците
Здр нов съм но ми трябва помощ! Спрях наркотиците (тоест всичко що може да се пиши съм го пушил.... Х... трева.... чай... бонзай и такива) Та проблема ми е че вече съм чист около година и имам чувството че не съм ок с главата от време на време си говоря сам (на ум) и такива и си мисля дали да отида на психиатър? Някой с същия проблем?

Коментари

1.   Според мен всички хора си говорят сами и на ум и на глас. Това е нещо нормално. Ако имаш друг проблем свързан с наркотиците го сподели. Но за говоренето сам не мисля, че е проблем. Може би си самотен и няма с кого да си говориш...

2.   Всичко е на психическа основа... чист си вече година това е СУПЕР много време (за човек който употребява наркотици)
Минал си през най-трудното след спирането, не съм го изпитвала но съм имала близък, който след като спря се побъркваше и не издържа много и пак започна.
Ти се гордей със себе си, че си чист от една година и не го мисли толкова, ако единственото нещо което те кара да се замислиш, че имаш някакъв проблем е че си говориш на ум не се притеснявай аз също го правя дори понякога на глас.. а никога не съм употребявала наркотици.

3.   то и аз си говоря сам, без да съм взимал и отказвал наркотици, така по-добре си чувам мислите
Доколкото съм запознат с абстинентните състояния - хероина и кокаина са най-тежки
И едно лечение след спирането им включва набор от лекарства като антидепресанти, антиконвулсанти и др. само и само да нети "експлоадира " мозъка
С тревата е по-леко
Зависи колко време си изполвал тревата, понякога има попражения върху психиката, но това най-добре може да го каже психиатър
Затова - консултирай се най-добре

4.   Аз си пея сам, говоря си сам и си отговарям сам. И смятам, че съм напълно нормален. И не съм вземал нищо, тей че споко.

5.   Да си говориш "на ум" сам се наръча да мислиш.
Да си говориш на глас сам, е неприятно за околните, но някой хора им идват добрите идеи така.
Да си говориш сам, а да ти отговаря някой друг - е тогава имаш проблеми.

7.   Едно голямо браво от мен, продължавай с този дух, не е никак лесно и просто, но волята и силата след всичко това ти дават опит и поуки, които много хора никога няма да си вземат. Според мен нямаш никакъв проблем, но ако изпитваш притеснения се консултира. Да посетиш психиатър не означава, че си луд :)) Успехи!!

8.   Ами нормално!То от тия боклуци ти побърква мозъка :/ отидо на психолог или психиатър!

9.   Е аз също съм взимала наркотици. Преди това съм си говорила сама на глас, след като спрях продължавам да си говоря и до днес, обаче на ум, защото и аз като теб си мисля, че биха ме помислили за луда. Понякога просто се чувствам сама и като си поговоря със себе си ми олеква. Но все пак не мисля, че това е някакъв проблем. За съжаление наркотиците понякога остават травми за цял живот и често има някакви последици от тях :(