Споделена история от Наркотици и алкохол

Не спира да друса!
Здравейте хора! Момче съм на 16 от Пловдив. Проблемът ми е със моят най-добър приятел от моя клас, който познавам от много отдавна. Преди година един тъпак му взе приятелката и тогава той много се ядоса и започна да друса. Техните имат много пари, може да си позволи каквото иска. Може да се каже, че тайно му завиждах, докато не го видях да друса. Предполагам, че беше кокаин, хора като него не биха друсали с евтин амфетамин. Не съм му казвал, че знам, но му намеквах доста явно да спре с това. След около месец и нещо започнаха да се появяват ефектите - аз вече бях, чел доста за тях и очаквах да се случат, а именно: агресивност, отпадналост, безсъние, отслабване и т. н, накратко от нормално момче, стана боклук. Най-накрая се реших да му кажа, че знам, че друса, и той веднага ми се ядоса. Каза да не казвам на никого и, че въобще не било вредно за него. Как да не е вредно за един месец не мога да повярвам в какво се превърна тоя човек!? Увещавах го да спре с наркотиците, но той казваше, че така му харесва, че няма проблем и така нататък. Според мен той е доста красив в сравнение с повечето момчета които познавам и факт е, че доста от момичетата го харесват. Откакто започна с друсането вече някак спряха да му обръщат внимание. И нормално - очите подпухнали и потъмнели и самия му вид доби един такъв наркомански. Вече не си говорим, той не се интересува от никого, държи се страшно грубо. Какво да правя? По принцип, не трябва ли подобни ефекти да се появяват след три години употреба, в какъв стадии е сега (в момента друса три пъти седмично) и мислите ли, че би трябвало да се обадя на някакъв специалист или в полицията? Не може да продължава така, ако предозира не знам какво ще прави.

Коментари

1.   няма да можеш да му помогнеш той сам ако не осъзнава нещата никой не може да му помогне.. по добре обърни внимание на себе си и гледай да не се влияеш от него... аз също съм имала същия проблем с един приятел и след дълаг труд да го накарам да спре да се друса нищо не ми се получи.... веднъж пробвал ли е сега вече мн трудно ще се откаже...

2.   За съжаление номер 1 е прав. Докато сам не се осъзнае и не поиска помощ, никой не може да му помогне. Все пак поговори с някой, най-добре с родителите му. Кажи им, че се тревожиш за него. Е, предполагам те знаят, че има проблем, ама все пак има и вероятност да не са наясно колко са сериозни нещата. В най-лошия случай могат да го изпратят в клиника, ама пак ти казвам, ако той не иска да иде доброволно, шансът да се оправи е нищожен. Това наркотиците са голямо зло. Дори не се усещаш как от едно хапченеце за оправяне на настроението стигаш до системно друсане. И става страшно! Видял си за какво говоря. Само за няколко месеца той се е превърнал от нормален и готин човек в отрепка. А ще става и по-зле.

3.   виж момче не се притеснявaй дa се нaдявaме кaто порaсне мaлко и дa се осъзнaе, че животa не е сaмо дрогa.. кaзвaм ти го от личен опит до преди 1 год aз бях ужaсно пристрaстенa друсaх се с подщи всичко aмфети бонбони пико кокa и дори и с прaхчетa от секс шопове, но порaснaх и сегa се отврaщaвaм от тези нещa и сaмa се откaзaх от всичко без някой дa ми говори.. a в нaй-лош лучaй aко не престaне и зaпочне дa предрусвa дa припaдa и дa го водят по болници ще го вкaрaт в комунa и тaм ще му доиде aкълa..

4.   Здравейте отново благодаря ви за коментарите! Нещата продължават в същия дух - вчера отново го видях да друса. Мислите ли, че е влюбен в някое момиче и го прави заради нея вие как мислите, възможно ли е? Ако разбера причината, може би ще мога да му помогна.

5.   Ти не можеш-родителите му -да. На баща му ще предадеш това-----С добро нищо не става. Аз изгубих 3 години от живота си да опитвам с добро. Накрая му хвърлих на брат ми един хубав бой и го държах вързан с каиши на хляб и вода един месец. Звучи крайно брутално, но сега ми е благодарен. Успех

6.   Бе всичко друго си, но не и момче. Влюбена ли си в него?

7.   Браво номер 5! Ей така се действа!!!